• HAKKIMIZDA
 • İLETİŞİM

 • YURTDIŞI
 • YURTİÇİ
 • GEMİ TURLARI
 • NEHİR TURLARI
 • VİZESİZ TURLAR
 • TATİL DÖNEMLERİ
 • GALERİ
 • 0216 355 55 75    0533 707 32 11
  BEYRUT TURU
  BEYRUT TURU
  BEYRUT TURU
  BEYRUT TURU
  BEYRUT TURU
  BEYRUT TURU
  1190 $
  Tek kişi farkı: 199 $
  3 GECE / 4 GÜN
  Yarım Pansiyon
  İSTANBUL
  THY
  Vize Gerekiyor
  Tarihler
  14.6.2018 - 17.6.2018

  SİZİ ARAYALIM

  CANLI DESTEK

  +90 216 355 55 75

  +90 533 707 32 11
  01. Gün
   
  14/06/2018
   
  İstanbul - Beyrut
   
  Turumuz kişiye özel aracın sizi adresinizden alması ile başlıyor. Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'nde Gazella kontuarında buluşmanın ardından Türk Hava Yolları’nın tarifeli uçağı ile Beyrut’a hareket ediyoruz. Yerel saat ile varışımızın ardından öğle yemeğimizi alacağımız yerel restorana transfer oluyoruz. Yemeğin ardından panoramik Beyrut turumuza başlıyoruz. İlk durağımız Beyrut'un simgelerinden Güvercin Kayalıkları olacak. Burada vereceğimiz kısa fotoğraf molasının ardından, birbirinden şık kafeler, restoranlar ve ünlü markalar ile Paris sokaklarını hatırlatan Solidere'e gidiyoruz. Bu bölgede inşa, onarım, düzenleme ve güzelleştirme çalışmalarını üstlenen firma olan Solidere bu bölgeye güncel ismini verirken aynı zamanda çalışmalar esnasında Roma dönemine ait çeşitli eserler bulmuş ve günümüzde modern şehir yapısı içerisinde bunları ziyarete açmıştır. Yürüyerek gezeceğimiz bu bölgede, saat kulesi ile meşhur Nejmeh Meydanı, meydanda yer alan tarihi Ortodoks Kilisesi, tarihi Roma Hamamı kalıntıları, Osmanlı döneminde kışla olarak inşa edilen ve günümüzde Başbakanlık ve Parlamento olarak kullanılan binaları, Birleşmiş Milletler Binası, Lübnan’ın yeniden yapılanmasında önemli rol oynayan eski başbakan Refik Hariri’nin mezarı ve Mohamed El-Amin Camisi göreceğimiz yerlerin başında yer alıyor. Tur bitimi otele transfer. Konaklama otelimizde.
   
  2. Gün
   
  15/06/2018
   
  Beyrut - Baalbek - Ksara - Beyrut
   
   
  Kahvaltının ardından Baalbeck-Anjar-Ksara turu için Beyrut’a yaklaşık 2 saatlik mesafede(90 km), Lübnan Dağları'nın arkasındaki Bekaa Vadisi üzerinde yer alan ve
   
  tarihçesi 9000 yıl öncesine dayanan Baalbeck şehrine hareket. Heliopolis olarak da bilinen Baalbeck, Roma İmparatoru Constantin’in 4.yy da Hıristiyanlığı kabulüne kadar olan dönemde Altın dönemini yaşayarak imparatorluğun gücünü ve ihtişamını göstermek adına başkent Roma’dan sonra inşa ettiği en büyük çok tanrılı dini merkezdir. İçerisinde Venüs, Jüpiter ve Bacchus adına adanmış 3 tapınak bulunur. Bacchus tapınağı dünyada günümüze kadar en iyi korunmuş Roma tapınağıdır. Jüpiter Tapınağı ne yazık ki zaman içerisinde harap olmuş ve toplam Corinthian tarzı 54 sütun üzerine kurulmuş olan tapınaktan günümüze kadar sadece 6 tane sütunu ayakta kalmıştır. Tapınağın 8 adet sütunu ise Bizans İmparatoru Justinian’ın emri ile 532-537 yılları arasında inşası tamamlanan İstanbul’daki Ayasofya Kilisesinin yapımında kullanılmıştır. Şehirde ilk arkeolojik kazılar 1898 yılında Osmanlının izni ile Alman Kayzeri 2. Wilhem zamanında başlamıştır. Burada yapacağımız gezimiz sonrasında yerel bir restoranda öğle yemeğimizi alacağız. Yemeğin ardından doğal mağaralarda yer alan Ksara Şatosuna geçeceğiz ve burada ünlü mahzenleri göreceğiz. Günümüzde hala kullanımda olan mağaraları gezdikten sonra Bekaa Vadisi üzerindeki yolculuğumuzu sürdürerek Anjar kasabasına hareket ediyoruz. Günümüzde Ermeni diasporasının yoğun olarak yaşadığı bu kasabada, 8.yy da Emevi halifesi Al-Walid ibn Abdel Malek tarafından yaptırılan ve günümüz Lübnan topraklarında bulunan yegâne Emevi eseri olan antik şehri gezeceğiz. Merkezi Şam olan Emeviler, bu şehri yazlık saray ve ticaret merkezi olarak kurmuşlardır. Şehir tüm ülkede sahilde yer almayan tek ticaret şehri olmakla beraber, doğu-batı ve kuzey-güney yönlerinde merkezi bir konumdadır. Anjaar’ı ziyaretimiz sonrasında Beyrut’a dönüş. Turumuzun sonunda otelimize transfer. Konaklama otelimizde.
   
   
   
   
  3. Gün
   
  16/06/2018
   
  Beyrut - Jeita - Byblos - Beyrut
   
   
  Kahvaltının ardından özel aracımız ile Jeita-Harissa-Byblos turu için yola çıkıyoruz. Beyrut’a yaklaşık 30 dakika mesafede (20 km) Lübnan dağlarının eteklerinde, Köpek Nehrinin ve vadisinin kenarında yer alan Jeita mağaralarına doğru hareket. Karstik oluşumlar ile şekillenmiş Jeita da, yukarı ve aşağı olmak üzere 2 adet mağara bulunmaktadır. Ziyaretimize araç park alanından yukarı mağaraya teleferik çıkışı ile başlıyoruz. Yukarı mağara 1958 yılında keşfedilmiş olup 2200m uzunluğa sahiptir ve bunun 750m lik bölümü yürüyüş yolu ile ziyaretçilere açıktır. Aşağı mağara ise tarih öncesi dönemlerde insanları barındırmış olmasına karşın yeniden keşfedilmesi 1836 yılına dayanır. Aşağı mağara içindeki gezi elektrik motorlu tekneler ile yapılmaktadır. Mağaralardan geri aşağıya yürüyerek veya mini tren ile inerek aracımızla Harissa’ya hareket. Yerel bir restoranda öğle yemeği ardından, yaklaşık 15-20 dakikalık yolculuk ile aracımız Beyrut’un komşusu sayfiye şehri Jounie’ye varacak. Havanın müsait ligine göre 2 farklı teleferik ile yaklaşık 650m yüksekte yer alan Harissa’ya çıkış. Tepede 1908 yılında küçük bir kilise üzerine monte edilen 15 ton ağırlığındaki Meryem Ana Heykeli bizleri karşılayacak. Heykelin arkasında yer alan büyük katedral ise dışarıdan sedir ağacı, içeriden Fenike gemisi görüntüsü veren ve yarışma sonucu seçilen mimarisi ile etkileyicidir. Tepeden inişimiz aracımızla tekrar Jounie’ye olacaktır. Buradan yaklaşık 20 dakikalık (18 km) bir yolculuk ile deniz kıyısında yer alan antik Finike liman şehri Byblos’a varış. Şehrin tarihçesi kesin olarak bilinmemekle birlikte 7000 yıl öncesine kadar uzanmakta olduğu bilim adamlarınca tahmin edilmektedir. Büyük bir ticaret limanı olan Byblos zamanında antik Mısır ile gelişmiş olan ticari ve kültürel ilişkileri sebebi ile bölgede papirüs ticaretine hâkim bir kent idi. Bu sebeple de şehre Yunanca da Papirüs anlamına gelen Byblos adını da yine Yunanlılar vermiştir. Bugünkü modern Latin, Arap ve Yunan alfabesinin temeli olan ilk lineer alfabeyi de bulanlar
   
  Finikeliler olmuştur ve alfabe ile ilgili en eski eser Byblos da bulunmuştur. Turumuzun bitiminde otele transfer. Akşam serbest zaman. Konaklama otelimizde.
   
  4. Gün
   
  17/06/2018 Beyrut - İstanbul
   
   
  Kahvaltının ardından odaları boşaltıyor ve özel otobüsümüz ile dönüş yolculuğumuz için Beyrut Havalimanı’nadoğru yola çıkıyoruz. Bilet, pasaport ve bagaj işlemlerimizin ardından Türk Hava Yollarının tarifeli seferi ile İstanbul'a hareket. Turumuz önceden vermiş olduğunuz adrese yapılacak kişiye özel transferiniz ile son buluyor.
   
  Turun Artıları
   
   
  + Tarihi 9000 yıla kadar uzanan Baalbeck kasabasını göreceğiz.
   
  + Roma İmparatoru Constantin’in 4.yy da Hıristiyanlığı kabulüne kadar olan dönemde Altın dönemini yaşayarak imparatorluğun gücünü ve ihtişamını göstermek adına başkent Roma’dan sonra inşa ettiği en büyük çok tanrılı dini merkezi olarak bilinen Baalbeck’i göreceğiz.
   
   
   
  + Lübnan dağlarının eteklerinde, Köpek Nehrinin ve vadisinin kenarında yer alan Jeita mağaraları ziyaret edeceğiz.
   
   
  + Doğal mağaraları ve tarihi yapının özenle korunduğu ünlü Ksara Şatosu’nu göreceğiz.
   
   
  Fiyata Dahil Olan Hizmetler
   
  - Türk Hava Yolları ile İstanbul-Beyrut-İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti ve havalimanı vergileri
   
  - Belirtilen otelde 3 gece oda kahvaltı konaklama
   
  - Ev – alan – ev transferi de dahil olmak üzere programda belirtilen tüm transferler
   
  - Özel araç ile programda belirtilen tüm geziler
   
  - Geziler esnasında gezilecek müze ve ören yerleri ile diğer noktalara giriş ücretleri
   
  - Programda belirtilen 3 öğle yemeği
   
  - Baalbeck-Anjar-Ksara gezisi
   
  - Jeita-Harissa-Byblos gezisi
   
  - Gazella Turizm profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
   
  - Yurtdışı çıkış harcı
   
  - Seyahat sigortası
   
  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
   
  - Programda belirtilmeyen yemekler
   
  - Akşam yemekleri
   
  - Programda belirtilen yemekler sırasında alınacak içecekler
   
  - Fazla Bagaj ücreti
   
  - Kişisel harcamalar
   

  ABORDA TURİZM, gerekli gördüğü durumlarda ilan ettiği veya kayıt aldığı turları yeterli katılım sağlanamaz ise gezi başlangıcından 15 gün önce iptal edebilir veya kısmen gezi kapsamındaki otel isimlerini, ulaşım araçları ile bunların hareket yerlerini, programda belirtilmiş ve gezilecek yer olarak gösterilmiş yerlerin ziyaret sıralarını değiştirebilir. Fiyatlar ilanın yayınlandığı gün geçerlidir. Ödemeler ödeme yapılacak günün merkez bankası satış efektif kuru baz alınarak yapılmaktadır. *Ücretsiz eviniz – alan – eviniz transferi yurt dışı kültür turlarında geçerli olup, İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Antalya, Bodrum, Trabzon, Samsun, Gaziantep ve Kayseri için geçerlidir. Belirtilen havalimanlarına 40 km mesafeye kadar geçerlidir.