• HAKKIMIZDA
 • İLETİŞİM

 • YURTDIŞI
 • YURTİÇİ
 • GEMİ TURLARI
 • NEHİR TURLARI
 • VİZESİZ TURLAR
 • TATİL DÖNEMLERİ
 • GALERİ
 • 0216 355 55 75    0533 707 32 11
  SAGALASSOS TURU NİSAN
  SAGALASSOS TURU NİSAN
  SAGALASSOS TURU NİSAN
  SAGALASSOS TURU NİSAN
  SAGALASSOS TURU NİSAN
  SAGALASSOS TURU NİSAN
  1350 TL
  Tek kişi farkı: 200 TL
  2 GECE 3 GÜN
  Tam Pansiyon
  İSTANBUL
  THY
  Vizesiz
  Tarihler
  21.4.2018 - 23.4.2018

  SİZİ ARAYALIM

  CANLI DESTEK

  +90 216 355 55 75

  +90 533 707 32 11

  21 Nisan Cumartesi: İstanbul - Salda Gölü - Kibyra Antik Kenti - Sagalassos

  Sabiha Gökçen Hava Limanından, saat 06.30'daki Pegasus Hava Yollarının PC2320 no.lu uçuşuyla Denizli'ye hareket ediyoruz. Varista karşılama sonrasında Salda Gölü'ne doğru yola çıkış. Bir saatlik bir otobüs yolculuğunun ardından Salda Gölü'ne varış. Salda Gölü, Göller Bölgesi içinde, ormanla kaplı tepeler, kayalık araziler ve küçük alüvyon ovalarla çevrili hafif tuzlu karstik bir göldür. 184 metreye varan derinliği ile Türkiye'nin üçüncü en derin gölü olup Dünyadaki Mars özelliği gösteren iki yerden biridir. Göldeki magnezyum yüklü beyaz kayaların aynısı Mars’ta da olduğu için buraya Mars yüzeyli göl denmekte. Gölün toprak yapısının sahip olduğu mineraller sayesinde, göl suyunun bazı cilt hastalıklarına karşı tedavi edici etkisi vardır. Suyunun temiz ve berrak oluşu ve turkuaz rengi, güneybatı ve güneydoğu kıyılarında yer alan küçük kumsalların Okyanus adalarını andırmalarına neden olmakta. Çeşitli molalar vererek gölün çevresini keşfettikten sonra Kibyra' ya doğru yola devam ediyoruz. Gölhisar'a varışta öğle yemeği ve ardından Kibyra Antik Kenti'nin keşfi. Gölhisar'ın kuzeybatısındaki tepelere konumlanan antik şehirde göreceğimiz en önemli mimari yapıtların başında Stad, Agora, Tiyatro, Meclis Binası gelmekte. Son yılların en muhteşem keşiflerinden olan bu etkileyici antik kenti gezdikten sonra Ağlasun'a hareket Ağlasun'a varış ve Lodge'a yerleşme. Akşam, Ağlasun'lu Hanımların Lodge un restoranında hazırladıkları, Romalılardan beri süren geleneğin ürünleri olan yerel lezzetlerin tadımı.

   

  22 Nisan Pazar: Yazılı Kanyon - Kovada Gölü – Eğridir Gölü- Isparta

  Sabah, Yazılı Kanyon'a hareket: Az bilinen bir doğa harikası bir milli park; Yazılı Kanyon adını ise, ünlü şair Epiktetos'un buradaki kayaları oyarak yazdığı ünlü Hür İnsan Üzerine Şiiri'nden almakta. Kanyonun harika manzaralarını izlemek için bir yürüyüşün ardından Kovada Gölü’ne doğru yola devam. Kovada Milli Parkı içinde bulunan gölün kıyıları ve bahar aylarındaki göçmen kuşların hareketliliği tam anlamıyla bir doğa şaheseri. Kovada Gölü'nün etrafı, sık ormanlık alanlar, ormanlık dağlar ve kısmen meyve bahçeleriyle kaplı. Bu nedenle göl görüntüsü ve manzarası büyüleyici. Burada ki dinlenme alanında, Lodge un sizler için özel olarak hazırladığı piknik yemeklerini, bu olağanüstü manzarayı seyrederek yiyebilirsiniz. Yemekten sonra. Eğirdir Gölü'ne doğru hareket. Eğirdir, Göller Bölgesi'nin merkezi sayılır ve gelirken de yol üzerinde göreceğiniz devasa elma bahçeleriyle tanınır. Burada verilecek molada kıyıya bir yol ile bağlı bulunan Yeşil Ada'da gezerek bu çok güzel göl ve dağ manzaralarını seyredebilirsiniz. Sonrasında Isparta’ya  doğru  yolumuza devam  edeceği. Isparta  şehir turu ardından Sagalassos'a dönüş. Akşam, havuz başında bir kokteyl ve restoran ekibinin hazırladığı meze ve ızgaralardan oluşan yemeklerin tadımı.

   

  23 Nisan Pazartesi: Burdur Arkeoloji Müzesi –   – Denizli

  Sabah kahvaltıdan sonra, Sagalassos Antik kenti gezisi için lodge'dan hareket. 1706 da Fransız gezgin Paul Lucas tarafından keşfedilen bu antik kentteki kazı çalışmaları 1990 yılından beri Belçika Leuven Üniversitesi ekibi tarafından yürütülmekte. Antik kentin keşfi: Dünyanın en yüksek rakımlı antik tiyatrosu; Marcellum (gıda pazarı); Meclis binası; Antoninler Çeşmesi; Agora; Odeon; Roma Hamamı; Eski çağlardan beri suları akan Helenistik çeşme; Neon Kütüphanesi; Çömlekçiler Mahallesi ve diğer yapıtlar. Bu harika antik kenti keşfettikten sonra Lodge'da öğle yemeği. Öğleden sonra Burdur’a hareket, Sagalassos ve Kibyra kazılarında bulunan heykel ve diğer kalıntıların sergilendiği, bir müzecilik harikası, Burdur Arkeoloji Müzesi gezisi. Burdur şehir turu  sonrasında,  Denizli, Çardak havalimanına devam edeceğiz. Saat 17.30 da kalkan Türk Hava Yollarının TK7321 sefer sayılı uçuşu ile  İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanına hareket. Saat 18.40 da İstanbul'a varış.

  Ücrete dâhil olan hizmetlerimiz

  • İstanbul-Sabiha Gökçen/Denizli - Denizli/ İstanbul-Sabiha Gökçen uçak biletleri
  • 1. ve 2. gün akşam yemekleri;
  • 1. 2. ve 3. gün öğle yemekleri;
  • Yemeklerde su, meşrubat ve kahve ikramı;
  • Sagalassos Lodge & Spa da geceleme ve kahvaltı;
  • Rehberlik hizmetleri.

  ·         Seyahat sigorta paketi

   

  Ücrete dâhil olan hizmetlerimiz

  • Programda belirtilmeyen geziler;
  • Ören yerleri girişi için müze kart;

  Her türlü kişisel harcama

  İki kişilik odada kişi başı

  1350 TL

  Tek kişilik oda farkı

  200 TL