• HAKKIMIZDA
 • İLETİŞİM

 • YURTDIŞI
 • YURTİÇİ
 • GEMİ TURLARI
 • NEHİR TURLARI
 • VİZESİZ TURLAR
 • TATİL DÖNEMLERİ
 • GALERİ
 • 0216 355 55 75    0533 707 32 11
  GARONNE & DORDOGNE NEHİRLERİ
  GARONNE & DORDOGNE NEHİRLERİ
  GARONNE & DORDOGNE NEHİRLERİ
  GARONNE & DORDOGNE NEHİRLERİ
  GARONNE & DORDOGNE NEHİRLERİ
  GARONNE & DORDOGNE NEHİRLERİ
  GARONNE & DORDOGNE NEHİRLERİ
  1799
  Tek kişi farkı: Sorunuz
  6 GECE 7 GÜN
  Tam Pansiyon
  İSTANBUL
  THY
  Vize Gerekiyor
  Tarihler
  8.8.2018 - 14.8.2018

  SİZİ ARAYALIM

  CANLI DESTEK

  +90 216 355 55 75

  +90 533 707 32 11

  1.GÜN(08.08)                         İSTANBUL -  BORDEAUX

  Atatürk havalimanı dış hatlar gidişte buluşma. Pasaport ve biniş işlemlerinden sonra Türk havayollarının TK1389 sayılı sefer ile saat 10:20de hareket. Saat 13.10da varışta özel otobüsle panoramik Bordeaux şehir turu. Fransa'nın Güney Batısında, önemli bir ticaret merkezi olan şehir. Nüfusu 260.000 dir. Bordeaux, özellikle şarapçılık endüstrisi ile Fransa'da ve dünyada ünlüdür. Kendi adı ile anılan şaraplar, dünyanın en güzel şarapları arasında sayılmaktadır. Birbirinden görkemli şatoları, bağları, enfes şarapları ve leziz yiyecekleriyle bir rüya diyarı olan Bordeaux turunda, St Catherine sokağı, şarap okulu, Milli Opera binası- Saint-Andre katedrali - Notre Dame la Grande kilisesi, şehir meclis binası, bit pazarı, şehir meydanı, adalet sarayı, Quinconces çeşmesi  görülecek yerler arasındadır. Saat 18:00 de gemiye transfer ve hoşgeldiniz kokteyli ile karşılanıp kabinlere yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

  2.GÜN(09.08)     BORDEAUX – PAUILLAC 
  Yolculuğumuza Garonne nehrinin aşağısına doğru ilerleyerek başlayacağız. Ve daha sonra Gironde nehri ile birleşerek Cazeau va Patiras adalarını geçecek ve öğle yemeğinden once Pauıllac’a varacağız. Uzun zaman once şarap tüccarları ve ticari gemi kaptanları tarafından kurulan bu yerleşim merkezinde sizi rıhtım boyunca uzanan ve taş bloklarından inşa edilmiş eski bir soylu evi karşılayacaktır. Gemide öğle yemeğinden sonra arzu edenler ekstra Medoc turuna katılabilirler. Okyanus ile Gironde haliçi arasında kalan bu bölge ılıman iklimi ile şarap üzümü yetiştirmek için ideal bir bölgedir. Gemi Pauillacda geceleyecektir. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

  3.GÜN(10.08)      PAUILLAC – Gironde Haliçi – BLAYE

  Sabah erken saatte gemi hareket ediyor. Gironde halici boyunca yol alıyoruz. Bataklık bölgeyi ve Gironde’un sarp kayalıklarını geçip Blaye’ye varmadan önce Trogolodyte evleri ve balıkçı kulübelerini göreceğiz. Gemide öğle yemeğinden sonra saat 14 :00 gibi Blaye’ye varış. Burada bulunan kale şehre ayrı bir cazibe katmaktadır. Arzu edenler ekstra Kayalık ve Bourg ziyareti turuna katılabilirler. Nehir boyunca kıvrılan yollarda yol alarak birbirinden güzel bahçeler, su üstünde kazıklar üstüne inşa edilmiş eski balıkçı evlerinden oluşan muhteşem manzaraları seyredeceksiniz. Kayalıklar üzerinde inşa edilmiş bir köy olan Bourg’u ziyaret ettikten sonra Blaye’ye dönüşte Kaleyi ziyaret edeceksiniz. Gemide akşam yemeğinden sonra Dans ve müzik için serbest zaman.

  4.GÜN(11.08)      BLAYE – LIBOURNE – SAINT EMILION
  Gemide sabah kahvaltıdan önce erken saatte gemimiz Libourne’a hareket edecektir. Garonne nehri boyunca yol alarak Bordeaux’yu Cazeau adasını geçerek Dordogne nehri üzerinde yer alan Libourne’a akşam üzeri varıyoruz. Arzu eden yolcular için ekstra Saint-Emillion turu; Bir Ortaçağ köyü olan mimarisi ve yeraltı anıtlarını göreceksiniz. Bir keşiş tarafında kurulmuş olan bu köyün şarap mahzeni ünlüdür .Mahzenler de ziyaret edilecek yerler arasındadır. Bu keşişin anısına inşa edilmiş olan kutsal Ruh kilisesini de görecek ve bir aile işletmesi olan şarap imalathanesini ziyaret edip şarap tadımı yapacaksınız. Gemiye dönüş. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

  5.GÜN(12.08)     LIBOURNE – CADILLAC
  Gemide sabah kahvaltıdan sonra Cadillac için hareket. Gironde nehri üzerinden tekrar Garonne nehri üzerinden seyrederek öğlen Cadillac’a varıyoruz. Gemide öğle yemeğinden sonra arzu eden yolcular için ekstra Roquetaillade şatosu ve Cadillac turu. 12yy ve 14 yy da inşa edilmiş olan bu Ortaçağ şatosu sizi kendisine hayran bırakacaktır. Ayrıca Fransa’nın tarihi miraslarından biri olan ve 19.yyda Viollet-le-Duc tarafın dan mekaniçi düzenlenen bir ortaçağ kalesini de göreceksiniz. Daha sonra Cadillac’a dönerek nehrin sağ tarafında kurulmuş olan şehir turunu yapacaksınız. Cadillac lordlarından Dük Epernon tarafından yaptırılan muhteşem şatoyu , köprülerini ve siperlerini, 15.yyda yapılan evleri, kiliseyi ve meydanı göreceksiniz. Gemide akşam yemeği ve geceleme .

  6.GÜN(13.08)     CADILLAC – BORDEAUX
  Gemide kahvaltıdan sonra nehrin güzel manzaralarını seyrederek yol alacaksınız. Gemide öğle yemeği. Öğleden sonra gemimiz Bordeaux’ya varışta serbest zaman. Akşam Gala yemeği ve geceleme gemide.

  7.GÜN(14.08)     BORDEAUX – TOULOUSE-İSTANBUL 
  Gemide sabah kahvaltıdan sonra gemiden ayrılış. Touluse havaalanına transfer ve saat 14:25de Türk havayollarının TK1390 sayılı seferi ile İstanbul’a hareket. Saat 18:55de İstanbul’a varış ve gezimizin sonu.

  ÜCRET :

  Alt(Ana) güvertede iki kişilik kabinde kişibaşı  :   1799  Euro
  Orta güvertede iki kişilik kabinde kişibaşı         :   1999  Euro  
  Üst güvertede iki kişilik kabinde kişibaşı           :   2199  Euro
  Tek kişilik kabin farkı                                          :     650  Euro

  ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER :
  - Türk Havayolları ile Istanbul-Bordeaux/Toulouse-İstanbul uçak bileti
  - Havaalanı, liman vergileri ve gemi hizmetleri (380 Euro)
  - Gemide 6 gece 7 gün tam pansiyon konaklam
  - Bordeaux panoramik şehir turu
  - Gemide yemeklerde alınan maden suyu,açık şarap ve bira,meyve suyu,çay ve kahve
  - Geminin barında alınan içkiler (Şampanya ve şarap listesi hariç)
  - Tüm transferler
  - Profesyonel Türkçe tur liderliği hizmeti
  - Türsab mecburi sigorta
   

  ÜCRETE DAHİL OLMAYAN  HİZMETLER :

  - Ekstra turlar ( Nakit olarak gemide ödenecektir)
  - Bahşişler (Kişibaşı 70 Euro olup gemide toplanacaktır)
  - Şahsi harcamalar
  - Vize ( Schengen vize gerekli olup yeşil pasaportlara vize gerekmemektedir)
  - Seyahat sağlık Sigorta
  - Yurt Dışı çıkış harcı

   

  EKSTRATUR FİYATLARI
   
  PAUILLAC & MEDOC TURU 55 €
   
  BLAYE +Kayalık turu 40 €
   
  ST EMİLLİON TURU ve ŞARAP TADIMI 60 €
   
  ROQUETAİLLADE & CADILLAC TURU 60 €
   
  ARCACHON KÖRFEZİ TURU ( tam gün yemekli) 125 €
   
  COGNAC TURU (tamgün yemekli) 150 €

   

  İPTAL ŞARTLARI : Hareket tarihine
  90 gün kala                          200  € kişibaşı
  90 gün – 51 gün kala          %50  
  50 gün – 30 gün kala          %60
  29 gün – 15 gün kala          %75
  14 gün – ve sonrası            %100    ceza uygulanır.

  1.   Seyahate ilişkin Gemi Biletleri, uçuş bilgileri ve evrakları seyahate 48 saat kala misafirlere iletilmektedir. Katılımcılar bu biletleri ve detayında yer alan bilgilendirmeleri okumak ve kontrol etmekle yükümlüdür.
   
  2.   Nehir su seviyeleri ve liman şartları değişimi nedeniyle Gemi firması programda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Limanlara varış ve hareket saatleri nehir trafiğine göre değişebilir.
   
  3.   Tura katılım için acentemiz tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havaalanında ya da limanda hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa ya da gemiye binmeyen kişilerin seyahati gerçekleştirememelerinden acentemiz sorumlu değildir. Uçağı ya da gemiyi kaçıran kişilerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ya da gemiye ulaşabilecekleri limana ulaşımları ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.
   
  4.   Gemilerin limandan ayrılış saatleri ile ilgili bilgiler gemi içerisinde anons ya da bilgi panoları ile duyurulmaktadır. Misafirler bu bilgileri takip etmekle yükümlüdür. Gemi kalkışının kaçırılması durumunda gemiye farklı bir limandan binerek seyahate devam etmeleri için ya da seyahati yarıda keserek geri dönüşleri için oluşacak olan tüm masraflar kişiye aittir. Seyahatin yarıda kesilmesi durumunda bedel iadesi yapılamaz.
   
  5.   Yurtdışı gezilerinde seyahatin bitiş tarihinden en az 6 ay süreli ve Yasal olarak geçerli pasaport olması mecburidir. Misafir pasaportlarının hasar görmemiş/yıpranmamış/yırtılmamış olması boş vize sayfası olması zorunludur. Kişilerin gidilecek ülkelere giriş için gerekli olan yasal yükümlülükleri yerine getirmeleri zorunludur. Bu kurallara uyulmaması durumunda havalimanlarında yolcuların uçuşa alınmaması sonucu doğan zararlardan yolcularımız bizati sorumludur.
   
  6.   Acentemiz Yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak acentemizin hiçbir sorumluluğu yoktur. Acentemiz sadece Aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında acentemizin herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.
   
  7.   Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlardır. Şehir turları ve ekstra turlar, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Ekstra tur fiyatları, içerik ve katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilir. İçeriği ve verilen servisler aynı kalmak kaydı ile, gezi yöneticilerimiz tarafından, teknik sebeplerle farklı sıralamalarda yapılabilir. Zamanlamalarda rehberimizin kararları uygulanır. Olağandışı sebepler karşısında, acente ve/veya rehber, gezileri farklı bölgelere yapma, değiştirme veya iptal etme hakkını saklı tutar.
   
  8.   Programda ekstra olarak belirtilen geziler yeterli katılım olmaması halinde yapılamayabilir. Veya kişi sayısı yeterli sayının altında ise ve yapılması misafirler tarafından isteniyor ise, tur fiyatı rehber tarafından talep doğrultusunda revize edilebilir. Turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz.
   
  9.   Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan acentemiz sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.
   
  10. Acentemiz, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. 3-4 kişilik kabinlerde ilave yatak uygulaması olup, 3. Ve 4. yatak standart yataktan küçüktür. Fiyat listesinde belirtilen Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir.
   
  11.  Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez.
   
  12.  Single tek kişilik oda /kabin farkı ödeyerek konaklama yapan misafirlerimize normal koşullarda tek kişilik oda/kabin tahsis edilir. Ve bu konaklama yerleri iki kişilik oda/kabinlerden normal koşullarda daha küçük olup hiçbir şekilde iki kişilik oda da tek kişi konaklama garantisi verilmemektedir. Tur alan yolcularımız bunu peşinen kabul etmiş sayılır.
   
  13.  Gemide tam pansiyon konaklama birinci gün akşam yemeği ile başlar, son gün kahvaltı ile sona erer.
   
  14. Tüm dünya cruise gemilerinde olduğu gibi, gemi şirketi, bazı durumlarda, bazı kabinleri misafirlerin satın aldıkları kabin kategorisinin üst kategorisine ücretsiz upgrade edebilmektedir. Genellikle son dakikada, bazı kabin kategorilerinin dolması sonucu ortaya çıkan bu durum tamamen gemi firmasının inisiyatifinde olup, tur firmasının herhangi bir etkisi bulunmamaktadır. 
   
  15. Bale gösteri fiyatları oyun ve salona göre değişken olup bilet alınırken kesinlik kazanır.
   
   Uçak Ulaşım Uyarılar
   
  1.   Uçaklı programlarımızda acentemiz; havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir.
   
  2.   Programlarda hava alanında ya da limanlarda acentemiz görevlisi bulunmamakla birlikte turlara katılan kişiler için yapılması gereken Check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemler olup, misafir tarafından uçak kalkışı öncesinde havalimanlarında ilgili havayolu kontuarlarında yada on-line olarak havayolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.
   
  3.   Uçuşlarda oluşabilecek son dakika rötarları ve kapı değişiklikleri havaalanlarında sesli anons edilmekte ve alanda ki bilgi panolarında gösterilmektedir. Bu bilgiler yolcularımız tarafından takip edilmelidir. Havalimanı içerisinde bu anons ve panoların takip edilmemesinden doğan uçağa binememe durumlarından acentemiz sorumlu tutulamaz.
   
  4.   Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan acentemiz sorumlu tutulamaz.
   
  5.   28-35(dahil) hafta arası hamile yolcularımız için “uçak ile seyahatinde sakınca yoktur” ibaresi bulunan uçuştan en geç 7 gün önce alınmış doktor raporu gerekmektedir. 35. Haftadan sonraki hamile yolcular doktor raporu olsa dahi uçuşuna müsaade edilmemektedir. İkiz bebek bekleyen yolcular için bu süre 28 – 32(dahil) haftadır.
   
  6.   Hava alanında talep edilecek özel lift ve tekerlekli sandalye hizmetleri ile ilgili yolcu tarafından havayolu ile irtibata geçilmesi ve talep edilmesi gerekmektedir. Havayolu acenteleri talep anında bu bilgileri sisteme girmekle birlikte olası aksaklıklardan acentemiz sorumlu tutulamaz.
   
  7.   Uçuşlarla ilgili son dakika rötarlar ve kapı değişiklikleri hava yolu tarafından hava alanında belirlendiğinden yolculara alandaki bilgi panoları ( info board) ya da anonslar ile duyurulmaktadır. Bu gibi bilgilendirmelerden acentemizin daha öncesinde bilgisi olması mümkün olmadığından yolcunun alanda bu uyarılara karşı dikkatli olması ve takip etmesi kendi sorumluluğundadır.
   
  8.   Hava yolları genel teamülünde bagaj hakki 15kg ile sınırlandırılmaktadır. Kabin içine alınan el bagajları ise 8kg ile sınırlıdır. Uluslararası kurallara göre tüm uçuşlarda el bagajında 1 litrelik ağzı kilitli poşet içerisinde her biri en fazla 100ml.lik kaplarda sıvı, jel, aerosol taşınabilmektedir. Her yolcu sadece 1 tane poşet taşıyabilir.
   
  9.   Yolculun kişisel sebepleri ile kaçırdığı uçuşlardan, kişisel evrak eksikliği, hataları ya da hukuki problemleri nedeni ile uçuşunu gerçekleştirememesinden acentemiz sorumlu tutulamaz.
   
  Ekstra tur katılımı hakkında genel şartlar :
   
  1-   Organize edeceğimiz turlar Özel araçlı, Türk rehber ve bazı yerlerde lokal rehber eşliğinde Türkçe anlatımlıdır.
   
  2-   Ekstra Turların bedeli, turun ilk gününde, sadece EURO üzerinden, Rehbere yapılır. Kredi kartı ile ödenemez ve ücret iadesi ancak hastalık durumunda mümkündür. Turlarımızda belirtilen yerler dışında giriş ücretleri misafirlerimize aittir. İptal hakkı haklı gerekçeye dayandığında; alınmış olan giriş bilet ve olası masraflar iptal durumunda hesaplanarak kalan ücret yolcuya iade edilir.
   
  3-   Araçların giremeyeceği yerlerde, turlarımızın bir bölümü yürüyerek yapılacağından rahat ayakkabı giymenizi ve şapka bulundurmanızı tavsiye ederiz.
   
  4-   Bazı ekstra turlar tam günlük ve öğle yemeği içermeyen programlardır. Dolayısıyla ekstra turlara katılmadan önce gemi restoranından sandwich, meyve vb yiyecekleri ücretsiz olarak kendiniz hazırlayıp yanınıza alabilirsiniz yada gemi tarafından verilecek olan ‘’Lunch Box’’ lardan temin edebilirsiniz.
   
  5-   Geminin organizasyonu olan ekstra turlara katılım sayısı yeterli olmadığı takdirde diğer müşteriler ile aynı otobüs paylaşılmakta ve bilgiler kulaklık ile dinlenmektedir.
   
  6-  Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlardır. Şehir turları ve ekstra turlar, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. İçeriği ve verilen servisler aynı kalmak kaydı ile, gezi yöneticilerimiz tarafından, teknik sebeplerle farklı sıralamalarda yapılabilir. Zamanlamalarda rehberimizin kararları uygulanır. Olağandışı sebepler karşısında, acenta ve/veya rehber, gezileri farklı bölgelere yapma, değiştirme veya iptal etme hakkını saklı tutar.
   
  7-   Programda ekstra olarak belirtilen geziler minimum 15 kişi katılımcı için geçerli olup, yeterli katılım olmaması halinde yapılamayabilir. Veya kişi sayısı yeterli sayının altında ise ekstra tur maliyetindeki artış sebebi ile tur fiyatı rehber tarafından talep doğrultusunda revize edilebilir. Turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz.
   
  8-   Ekstra tur otobüsleri sadece ekstra tura katılmış misafirler içindir ve turlara katılmayan misafirler bu otobüslerden yararlanamazlar.
   
  KEYİFLİ BİR TATİL GEÇİRMENİZİ DİLERİZ.