• HAKKIMIZDA
 • İLETİŞİM

 • YURTDIŞI
 • YURTİÇİ
 • GEMİ TURLARI
 • NEHİR TURLARI
 • VİZESİZ TURLAR
 • TATİL DÖNEMLERİ
 • GALERİ
 • 0216 355 55 75    0533 707 32 11
  MEKSİKA TURU KASIM
  MEKSİKA TURU KASIM
  MEKSİKA TURU KASIM
  MEKSİKA TURU KASIM
  MEKSİKA TURU KASIM
  MEKSİKA TURU KASIM
  2399 $
  Tek kişi farkı: Sorunuz
  7 GECE / 9 GÜN
  Yarım Pansiyon
  Oda Kahvaltı
  İSTANBUL
  AIR FRANCE
  Vize Gerekiyor
  Tarihler
  17.11.2018 - 26.11.2018

  SİZİ ARAYALIM

  CANLI DESTEK

  +90 216 355 55 75

  +90 533 707 32 11
  Mexico City(3), Campeche-Uxmal- Merida(1), Chichen Itza, Cancun (3) 
   
   
  1. İSTANBUL – PARİS – MEXICO CITY //  17 Kasım 2018 Cumartesi

  Gece saat 02:10’da Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşup, check in işlemlerinin yapılmasının ardından 05:10’da Air France Havayolları’na ait AF1391 sefer sayılı uçak ile Paris’e hareket ediyoruz. Yaklaşık 3.5 saat sürecek yolculuğun ardından yerel saat ile 06:50’de Paris’e varıyoruz. Uçak değiştirip saat 11:00’de AF178 sefer sayılı uçak ile Mexico City’e hareket ediyoruz. Uçak yolculuğumuzun ardından yerel saat ile 16:20’de Mexico City Havalimanı’na varıyoruz. Alanda bizleri bekleyen otobüslerimiz ile otelimize transfer. Konaklama Mexico City’deki otelimizde.

   

  2. GÜN: MEXICO CITY // 18 Kasım 2018 Pazar

  Kahvaltının ardından, Mexico City panoramik şehir turumuzu yapmak üzere yola çıkıyoruz. Gezimiz, UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesine alınan şehrin tarihi merkezi ile başlayacak: Zocalo olarak bilinen dev Anayasa Meydanı; bir Aztek tapınağının yerine inşa edilen Metropolitana Katedrali; ünlü sanatçı Diego Rivera’nın Meksika tarihini anlatan duvar resimlerinin bulunduğu Palacio Nacional Hükümet Sarayı göreceğimiz yerler arasında yer alıyor. Panoramik şehir turumuz sonrası dünyaca ünlü Ulusal Antropoloji Müzesi’ni gezmek üzere yola çıkıyoruz. Kolomb-öncesi Meksika’sına ait arkeolojik ve antropolojik eserlerin sergilendiği bu müzede Güneş Taşı ve Xochipili Heykeli en çok dikkat çeken eserlerden bazılarıdır. Tur sonrası otelimize transfer. Konaklama otelimizde.

   

  3. GÜN: MEXICO CITY // 19 Kasım 2018 Pazartesi

  Kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Teotihuacan Tapınaklar turuna katılabilirler. Milattan önce 100 yılında kurulmaya başlandığına inanılan ve Kolomb-öncesi döneme ait en büyük şehirlerden biri olan Teotihuacan turumuz esnasında, Güneş Piramidi, Ay Piramidi ve Ölüler Yolu gibi çok önemli tarihi yapıtları geziyoruz. Kimler tarafından kurulduğu ve niçin aniden terkedildiği halen açıklığa kavuşmamış bu kadim şehrin kuruluş tarihi hakkında da farklı görüşler ileri sürülmektedir. Teotihuacan kentindeki yapıların konumları, Giza’daki piramitler gibi, Orion Takımyıldızının yerdeki yansıması olacak biçimde ve aynı zamanda, Queatzalcoatl Tapınağı’ndan hareketle gezegenlerin yerdeki yansıması olacak biçimde düzenlenmiştir. Bu büyülü mekanlarda gerçekleştirdiğimiz turumuzdan sonra özel aracımız ile Mexico City’ye dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

  Teotihuacan Tapınaklar Turu:  90 $ (Kişi başı)

   

  4. GÜN: MEXICO CITY – CAMPECHE – UXMAL - MERİDA // 20 Kasım 2018 Salı

  Otelde alacağımız erken kahvaltının ardından rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına transfer ve yerel havayolları ile Campeche’ye uçuyoruz. Varışımızın ardından kısa bir Campeche panoramik şehir turu yapıyoruz. Şehir turumuzda; tarihi kent meydanını çevreleyen surları, kentin limana açılan kapısı olan Puerta de Mar (deniz kapısı) ve karaya açılan kapısı olan Puerta de Tierra,  Campeche Katedrali, Bağımsızlık Meydanı, rengarenk boyanmış evlere ev sahipliği yapan ara sokakları gördükten sonra Uxmal’a hareket. Maya Uygarlığı'nın en olağanüstü ifadelerinden biri olan Uxmal’da yapacağımız gezimizde;  Büyük Cuadrilatero de Las Monjas (Dörtlü Rahibe Heykeli), Templo Del Adivino (Kahin Tapınağı) ve Mayalara özgü olan Vali Sarayı görülecek yerler arasındadır. Ardından Merida’ya hareket ediyoruz. Varışın ardından otelimize transfer ve odalarımıza yerleşme. Konaklama otelimizde.

   

  5. GÜN: MERİDA – CHICHEN ITZA - CANCUN // 21 Kasım 2018 Çarşamba

  Kahvaltı sonrası otelden ayrılıyoruz ve Merida panoramik şehir turu için hareket ediyoruz. 450 yılı aşkın süre önce eski bir Maya şehri olan T'ho'nun yerine inşa edilmiş olan Merida'nın tarihi merkezini keşfedeceğiz. Eski Maya tapınaklarının taşlarıyla yapılmış muhteşem San Ildefonso Katedrali'ni ziyaret edeceğiz. Bu katedralin inşası 1561'de başladı ve bu nedenle Latin Amerika'nın en eskisi. İçinde Francisco de Montejo - Merida'nın kurucusu - ve Maya Kralı Tutl Xiu arasındaki toplantıyı gösteren duvar resimleri göreceksiniz. Casa Montejo - Francisco de Montejo'nun görkemli evi ve Vali Sarayı'nı ziyaret edeceğiz. Don Fernando Castro Pacheco'nun 27 büyük duvar resmi, Yucatan'ın şiddetli tarihini gösterir. Ağaçlarla gölgeli Plaza Principal'tan (merkez meydan) Katedral, Palacio Belediyesi (belediye binası), Casa Montejo ve Vali Sarayını göreceğiz. Şöhretli evleri, dükkanları ve şirin restoranlarıyla Champs Elysees'den sonra moda olan tarihi bulvarı Paseo Montejo'yu geziyoruz ve ardından Chichen Itza turu için hareket ediyoruz. Kukulkan Piramidi, Caracol, Cenote Kaplan Tapınağı ve Savaşçılar tapınağı görülecek yerler arasındadır. Gezilecek yapılar arasında en ünlüsü olan ve 2007 yılında Dünya’nın Yedi Harikası’ndan biri seçilen Kukulkan Piramidi’nin bu ünü kazanmasındaki en büyük etken hiç şüphesiz mimarinin yapımında kullanılan bilimsel gözlemlerdir. Yüzlerce yıl önce Mayalar tarafından yapılan piramidde yer alan basamakların her biri, bir yıl içerisindeki 365 günün parçalarını temsil etmektedir. Öğle yemeğini yerel resoranda alacağız. Tur sonrası Cancun’a hareket ve otele yerleşme. Geceleme Cancun’da otelimizde.

   

  6. GÜN: CANCUN // 22 Kasım 2018 Perşembe

  Kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak yapılacak olan Tulum turuna katılabilirler. Tulum kalıntıları, Cancun’a yaklaşık 1 saatlik mesafede olup, Meksika’da Chicen Itza ve Teotihuacan’dan sonra en çok ziyaret edilen arkeolojik alandır. M.Ö 300 ile M.S 1500 yılları arasında Orta Amerika ve Meksika sınırları içerisinde yaşamış ve tarihin en gizemli medeniyeti olan Mayaların Saray ve Tapınakları ziyaret edeceğiz. Kayalıkların üzerine inşa edilen bu yapılar deniz seviyesinden 12 mt yüksekliktedir. Tulum sonrası serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz extra olarak yapılacak olan Xcaret Park turuna katılabilirler. Xcaret; Meksika’nın gizli cennet olan dünyanın en ünlü eko-arkeolojik parkıdır. Karayipler denizinin büyüleyici güzelliğinde kaybolup, bin yıl öncesi medeniyetlerin sihirinin etkisinde kalacaksınız. Mayaların zamanında oynanan oyunlar, su aktiviteleri, muhteşem gösterileri ile bu parkta zaman su gibi akıp gidecek.Turumuz sonrası otelinize transfer. Konaklama otelimizde.

  Tulum turu: 85 $ (Kişi başı)   -  Öğle Yemekli Xcaret Park Turu 220 $ (Kişi başı)

  Not: Tulum ve Xcaret Park turu aynı anda alınırsa ; Kişibaşı 250 $

   

  7. GÜN: CANCUN // 23 Kasım 2018 Cuma

  Kahvaltının ardından denizin ve güneşin tadını çıkarabilmeniz ve şehrin sokaklarında bir de kendi başınıza gezebilmeniz için serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz extra olarak yapılacak olan Mujares Adası Catamaran turuna katılabilirler. Mujeres adası Cancun’un tam karşısındadır.  Cancun’daki otelimizden ayrılıp, Karayipler denizinde güneş ve meltemin tadını çıkarmak için Catamaran’a geçiyoruz. Kısa bir yolculuk sonrası seçilen koyda mola veriyoruz. Burada size dağıtılan ekipman ile özel eğitmen eşliğinde yaklaşık 30 dakika dalışımızı yapıyoruz. Daha sonra ana rıhtıma geçip, Mujeres adasının çarşısını geziyoruz. Alışveriş ve kahve içmek için serbest zamanımız olacak. Daha sonra catamarana geçiyoruz ve kaptanımız öğle yemeği için Beach Cluba götürüyor. Açık büfe öğle yemeğimizi aldıktan sonra; Kuzey sahilde yüzme molası verilecek. Daha sonra Cancun rıhtımına geçiyoruz. Ardından otelimize transfer ve dinlenmek için serbest zaman.

  Öğle Yemekli Mujeres Adası Catamaran  turu :  250 $ (Kişi başı) 

   

  8. GÜN: CANCUN –  MEXICO CITY - PARİS // 24 Kasım 2018 Cumartesi

  Kahvaltının ardından havalimanına transfer olmak üzere buluşuyoruz. Özel aracımız ile havalimanına transfer oluyor ve yerel havayolları ile Mexico City’e uçuyoruz. Ardından saat 19:45’te AF179  sefer sayılı Air France Havayolları uçağı ile Paris’e hareket ediyoruz. Geceyi uçakta geçiriyoruz.

   

  9. GÜN: PARİS – İSTANBUL // 25 Kasım 2018 Pazar

  Yerel saat ile 13:30’da Paris Havalimanı’na varıyoruz. Uçağımızı değiştirdikten sonra saat 22:40’ta AF1390  sefer sayılı uçakla İstanbul’a hareket ediyoruz. 26 Kasım 2018 Pazartesi günü yerel saat ile 04:10’da İstanbul Atatürk Havalimanı’na varıyoruz. Bir dahaki turumuzda görüşmek üzere.

   

  ****** Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir*****

  MEKSİKA TURU

   2 ve 3 Kişilik Odada Kişi Başı Tur Fiyatı

   Single Oda Farkı

   0-2 Yaş

   2-11 Yaş

  Mexico City -  4* El Emporio Hotel vb. – Standart Oda

  https://www.emporiohotels.com/hoteles/emporio-mexico-city

   

  Merida – 4* La Casa de las Columnas Hotel vb. Standart Oda

  http://www.casadelascolumnas.com/

   

   

  Cancun – 4* El Emporio Hotel vb. – Standart Oda

  https://www.hotelesemporio.com/hoteles/emporio-cancun

  2.399 $

  800 $

   400 $

  2.349 $

   

  Paket Fiyata Dahil Hizmetler:

  • Air France Havayolları ile İstanbul-Paris-Mexico City / Paris-İstanbul arası gidiş – dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
  • Yerel Havayolları ile Mexico City-Campeche arası tek yön ekonomi sınıfı uçak bileti
  • Havalimanı vergileri
  • Meksika’da 4* Otelde 3 gece oda kahvaltı konaklama
  • Merida’da 4* otelde 1 gece oda kahvaltı konaklama
  • Cancun’da 4* otelde 3 gece herşey dahil konaklama
  • Mexico City panoramik şehir turu
  • Campeche panoramik şehir turu
  • Uxmal turu
  • Merida panoramik şehir turu
  • Chichen Itza turu ve öğle yemeği
  • Havalimanı – Otel – Havalimanı arası transferler,
  • Türkçe Rehberlik Hizmeti

   

  Paket Fiyata Dahil olmayan Hizmetler :

  • Yurtdışı çıkış fonu ( 15 TL )
  • Vize Ücreti ( 50 €uro )
  • Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri
  • Ekstra turlar
  • Seyahat Sigortası
  • Kişisel harcamalar

  SIKÇA SORULAN SORULAR

  Sağlık

  Meksika’da herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Yenilecek yemeklerde sağlığınızı olumsuz etkileyecek bir sorun olacağınız sanmıyoruz. Musluk suyu içmemenizi öneririz.

  Vize Bilgileri

  Meksika: Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizeye tabidir. Hususi ve Hizmet Pasaport hamilleri vizeye tabidir. Diplomatik Pasaport hamilleri ise vizeden muaftır. Turizm, iş, eğitim, gazetecilik veya transit geçiş gibi nedenlerle Meksika'ya seyahat edecek vatandaşlarımız, havayoluyla seyahat etmek kaydıyla 30 gün geçerli tek giriş vizelerini http://inm.gob.mx/index.php/page/Inicio_Autorizacion_Electronica/tr.htm şeklindeki internet adresinden harçsız olarak alabilmektedirler.

  Uçuş Süreleri

  İstanbul – Paris uçuşu yaklaşık 3.5 saat, Paris – Mexico City uçuşu ise yaklaşık 12 saat sürmektedir.

  Cancun – Paris uçuşu yaklaşık 11 saat, Paris – İstanbul uçuşu ise yaklaşık olarak 3.5 saat sürmektedir.

  Para Birimi

  Meksika’nın para birimi de Meksika Pesosu’dur (MEX) ve tüm yurtdışı seyahatlerinde de olduğu gibi önceden parayı çekmenin gerekliliği ve önemini hatırlatmak gerekmektedir.

  Saat Dilimi

  Meksika ile Türkiye yerel saati arasında ise 8 saat fark vardır (Türkiye saati daha ileri olmak üzere)

  Telefon Kullanımı

  Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise kullanabilirsiniz. Fakat iletişim ücretleri çok yüksek olacaktır.

  Kıyafet ve Gerekli Eşyalar

  Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

  Yemek Kültürü

  Meksika’da Tortilla, Guacamole, Nachos gibi yemeklerin tadına varabileceksiniz. Yemeklerde yöreye özgü baharatlar kullanılır ancak tur boyunca aldığımız yemeklerin damak lezzetinize uygun olduğunu hissedeceksiniz.

  Elektrik

  Meksika'da 120 voltluk elektrik akımı var. Fişleri ise iki düz uçtan oluşuyor. Aynı Amerika'dakiler gibi. Türkiye'den götürdüğünüz elektrikli ve elektronik aletleri Meksika'da sorunsuz bir şekilde kullanmak isterseniz bir fiş adaptörü ve voltaj dönüştürücü almanız gerekli.

  Alışveriş

  Geleneksel kıyafetler ve hediyelik eşyalar alınabilir. Ayrıca tekilanın anavatanı olan Meksika’dan bu ürünü de alabilirsiniz.