• HAKKIMIZDA
 • İLETİŞİM

 • YURTDIŞI
 • YURTİÇİ
 • GEMİ TURLARI
 • NEHİR TURLARI
 • VİZESİZ TURLAR
 • TATİL DÖNEMLERİ
 • GALERİ
 • 0216 355 55 75    0533 707 32 11
  ÇİN TURU EYLÜL
  ÇİN TURU EYLÜL
  ÇİN TURU EYLÜL
  ÇİN TURU EYLÜL
  ÇİN TURU EYLÜL
  ÇİN TURU EYLÜL
  2390 $
  Tek kişi farkı: Sorunuz
  8 GECE / 10 GÜN
  Tam Pansiyon
  İstanbul
  THY
  Vize Gerekiyor
  Tarihler
  28.9.2018 - 7.10.2018

  SİZİ ARAYALIM

  CANLI DESTEK

  +90 216 355 55 75

  +90 533 707 32 11
  **** Tüm Öğle ve Akşam yemeği dahil*** Pekin(3), Xian (1), Guilin(2), Shangai(2), 
   
   
  Buluşma : 27 Eylül 2018 Perşembe Saat : 22:30
   

  1.Gün: ISTANBUL - PEKİN //  28 Eylül 2018 Cuma

  27 Eylül 2018 Perşembe saat 22:30’da Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşup, check in işlemlerinin yapılmasının ardından saat 01.25’te Türk Hava Yolları’na ait TK 020  sefer sayılı uçak ile Pekin’ hareket ediyoruz. Yaklaşık 9 saat 30 dakika sürecek yolculuğun ardından yerel saat ile 15.25’te Pekin’e varıyoruz. Akşam yemeği için yerel restorana transfer. Yemek sonrası otelimize transfer oluyoruz. Konaklama Pekin otelimizde.

   

  2.Gün: PEKİN // 29 Eylül 2018 Cumartesi

  Kahvaltının ardından Pekin şehir turuna başlıyoruz. Mao Zedong’un Çin Halk Cumhuriyeti’ni ilan ettiği, 1989 yılında tüm dünyayı sarsan protestolarla hafızalara kazınan Tiananmen Meydanı; UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan 980 ayrı binadan oluşan devasa ve büyüleyici Forbidden City yani “Yasak Şehir”i geziyoruz. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra Cennet Tapınağını gezeceğiz. Gezi sonrası Hutong Turu yapacağız. Bu turumuzda geleneksel Çin Mahallesini bisikletle gezme imkânına sahip olacağız. Turun ardından özel Pekin Ördek menüsünden oluşan akşam yemeğimizi alacağımız restoranımıza gidiyoruz. Konaklama Pekin otelimizde.

   

  3.Gün: PEKİN // 30 Eylül 2018 Pazar

  Kahvaltının ardından Çin’e özgü inci yetiştiriciliğine tanıklık edeceğimiz İnci Üretim Merkezi’ni ziyaret edeceğiz. Ardından Kunming Gölü kıyısında yer alan Muhteşem Yazlık Saray Bahçeleri gezilecektir. Dilerseniz uygun fiyata inci alma şansınız da olacak. Gezimizin ardından ile UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan, Orta Asya Türklerinin kuzeyden gelen istilalarını engellemek amacı ile milattan önce 220 yılında yapımına başlanan Çin Seddi gezisi için otelden ayrılıyoruz. Bu muazzam yapıyı gezdikten sonra öğle yemeğimizi alacağız.  Akşam yemeğimize kadar serbest zaman. Akşam yemeğimiz yerel restoranda, konaklama otelimizde.

   

   

  4.Gün : PEKİN - XIAN // 1 Ekim 2018 Pazartesi

  Sabah otelimizden ayrılıyor tren istasyonuna transfer oluyoruz. Tren ile Çin tarihinin en eski ve en önemli şehirlerinden biri aynı zamanda Çin’in eski başkenti olan Xian’a hareket ediyoruz. Öğle yemeğimizi “lunch box” olarak trende alacağız. Varışta Şehir Surları ve Goose Pagaoda Tapınağı görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası akşam yemeğimizi yerel restoranda alacağız. Otelimize transfer. Dileyen yolcularımız ile Ekstra Tang Dynasty Show izlenecektir. Konaklama otelimizde

  Ekstra Tang Dynasty Show: 60-$ ( Kişi Başı )

   

   

  5.Gün : XIAN – TERRA COTA – XIAN -  GUILIN  // 2 Ekim 2018 Salı

  Kahvaltının ardından Çin'in ilk imparatoru Shihuan’ın mezarını korumak için yapılmış , 20.YY’da ortaya çıkarılan en önemli arkeolojik kazılardan birisi olan  Terra Cota Savaşçıları olarak bilinen ‘’ Yeraltı Heykel Ordusu’’ müzesini gezeceğiz. “Pişmiş Toprak”  anlamına gelen ‘’ Terra Cota’’ müzesinde  göreceğiniz mezar ve heykeller 1987 yılında Unesco Dünya Kültür Mirası Listesine alınmıştır. Yerel restoranda alınacak öğle yemeğinin ardından Müslüman Mahallesi ve Büyük Cami ziyaret edilecek. Akşam yemeğini yerel restoranda alıyoruz. Akşamüzeri havalimanına transfer oluyoruz. Xian – Guilin uçuşumuz gerçekleşiyor. Varışın ardından otelimize transfer. Geceleme Guilin’de bulunan otelimizde.

   

   

  6. GÜN: GUİLİN  //  3 Ekim 2018 Çarşamba
  Kahvaltının ardından Guilin doğal güzelliklerini yakından tanıyacağımız Li nehrinde tekne turuna çıkıyoruz. Öğle yemeğimizi teknede alacağız. Tekne turu sonrası Yangshuo’da Yangren caddesini gezeceğiz. Sonrasında Guilin’e dönüyoruz. Akşam yemeğimiz yerel restoranda konaklama otelimizde.

   

   

  7. GÜN: GUİLİN - ŞANGAY // 4 Ekim 2018 Perşembe

  Kahvaltının ardından özel otobüsümüz ile Li Nehri’nin batı kıyısında, Guilin’in güney doğusunda yer alan ve hortumunu nehre uzatmış bir fil görüntüsü verdiği için bu ismi almış Fil Vadisi'nde gezimizi yapıyoruz. Takiben Reet Flute Mağarasını gezeceğiz. Öğle yemeği yerel restoranda alınacaktır. Sonrasında yerel havayolları ile Şangay’a uçuyoruz. Varışın ardından otele transfer. Akşam yemeği yerel restoranda alınacaktır. Geceleme otelimizde.

   

   

   8. GÜN: ŞANGAY // 5 Ekim 2018 Cuma

  Kahvaltının ardından Nanjing Road’u görüp, Shanghai’ın önemli dini yapıtlarından biri olan Zümrüt Buda Tapınağına hareket ediyoruz. Ardından kolonyal dönemde inşa edilen binaların, modern gökdelenlerle yan yana sahil boyunca sıralandığı The Bund bölgesini ve Asya’nın en yüksek, dünyanın en yüksek üçüncü televizyon binası olan Oriental Pearl TV Binasını gezip,  Çin Bahçelerine çok güzel bir örnek olan Yu Garden’a gidiyoruz . Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Gezimizin ardından serbest zaman.  Akşam yemeğini yerel restoranda alıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin Ekstra olarak düzenleyeceği Akrobasi Show’una katılabilirler. Geceleme otelimizde.

   

   

  Ekstra Akrobasi Show: 60-$( Kişi Başı )

   

  9. GÜN: SHANGHAI – ZHUJIAJIAO – SHANGHAI – ISTANBUL // 6 Ekim 2018 Cumartesi
  Kahvaltının ardından geleneksel özelliğini korumuş Çin’in Venedik’i olarak bilinen ‘’Su Köyü’’ Zhujiajiao'’ya hareket ediyoruz.  Geçmişi 1700 sene öncesine dayanan şehrin merkezinde iç içe geçmiş kanallarında tur yaparken geleneksel Çin hayatına yakından tanık olacaksınız. Serbest zaman sonrası öğle yemeği.  Havaalanına transfer olmadan akşam yemeğimizi alıyoruz. Rehberin belirlediği saatte havaalanına transfer. Türk Havayollarının TK- 27 sefer sayılı uçuşu ile saat 22.35’te İstanbul’a hareket ediyoruz. Geceleme uçakta.

   

   

  10. GÜN: İSTANBUL // 7 Ekim 2018 Pazar

  Yerel saat ile 05.20’de İstanbul Atatürk Havalimanı’na varıyoruz. Bir dahaki turumuzda görüşmek üzere.

  ****** Ekstra turlar minimum 20  kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir*****

  ÇİN TURU

   2/3 Kişilik Odada Kişibaşı Paket Fiyat

   Single Oda Farkı

   0-2 Yaş

   2-11 Yaş

  Pekin  Beijing Baifuyi Hotel  5* vb.
  http://www.baifuyihotelbeijing.com/

   

  Xian Wyndham Xinxing Hotel 5* vb.
  https://www.wyndhamhotels.com/

   

  Guilin Lijiang Waterfall Hotel 5* vb.
  http://www.lijiangwaterfallhotel.com/

   

  Şangay Sunrise on the Bund 5*

  http://www.sunrisesha.com/en/index.html

  2.390-$

  400$

  350$

  2.350$

   

   

  Paket Fiyata Dahil Hizmetler :

  • Türk Havayolları Tarifeli seferi ile İstanbul-Pekin / Shangai - İstanbul  gidiş – dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
  • Havalimanı vergileri
  • Pekin’de 5* Otelde 3 gece konaklama
  • Xian’da 5* Otelde 1 gece konaklama
  • Guilin’de 5* Otelde 2 gece konaklama
  • Shangai’da 5* Otelde 2 gece konaklama
  • Sabah Kahvaltıları
  • Tüm  öğle ve akşam yemekleri ( 1 Akşam yemeği Pekin Ördeği Menüsünden oluşmaktadır )
  • Pekin’de Tiananmen Meydanı, Yasak şehir, Cennet Tapınağı gezisi
  • Hutong Turu
  • Çin Seddi turu
  • Muhteşem Yazlık Saray Bahçeleri turu
  • Zhujiajiao ‘’ Su Köyü’’ turu
  • Shanghai “Huangpu Nehri” gezisi
  • Shanghai’da  Zümrüt Buda Tapınağı, Yuyuan Bahçeleri, Bund Bölgesi gezileri
  • Oriental Pearl TV Binası gezisi
  • Pekin – Xian arası ekonomi sınıfı hızlı tren bileti
  • Xian – Guilin arası ekonomi sınıfı uçak bileti
  • Guilin – Shanghai arası ekonomik sınıf uçak bileti
  • Havalimanı – Otel – Havalimanı arası transferler,
  • Tüm şehirler arası transferler
  • Türkçe Rehberlik Hizmeti

   

  Paket Fiyata Dahil olmayan Hizmetler :

  • Yurtdışı çıkış fonu  
  • Vize Ücreti
  • Seyahat Sigortası
  • Kişisel harcamalar
  • Fazla bagaj ücretler

  SIKÇA SORULAN SORULAR

  Sağlık

  Çin’e girişlerde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Bölgenin iyi restoranlarında ve otellerde alınacak yemeklerde, sağlığınızı tehdit edecek bir sorun ile karşılaşılacağını düşünmüyoruz. Buna karşın grupla birlikte olmadığınız anlarda yeme içme konusunda dikkatli olmanızı, kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve konusunda muz, ananas gibi kabuğu soyulabilen meyveler yemenizi öneriyoruz.

  Vize Bilgileri

  Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizeye tabidir. Resmi Pasaport hamilleri anılan ülkeye yapacakları 30 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftır. Tüm (yeşil pasaport da dahil) pasaportlar yeni çipli olmak zorundadır.

  Gezi Zamanlaması

  Çok büyük bir yüzölçümüne sahip Çin’de iklimler bölgeden bölgeye değişiklik gösterse de genel olarak dört mevsimin görüldüğü bir ülke olduğunu söylemek mümkündür. Ülkede yazlar son derece nemli geçer bu nedenle sıcaklıklar olduğundan fazla hissedilir. İlkbahar ve sonbahar ise ılık havası ile idealdir.

  Uçuş Süreleri

  İstanbul - Pekin: 9 saat 15 dakika, Shanghai - İstanbul 12 saat

  Para Birimi

  Çin’in para birimi Yuan’dır. Yanınıza USD ve bunun da ufak birimlerini almanızı öneriyoruz. 1 USD = yaklaşık 6 Yuan Nepal Rupisi, 1 Euro = yaklaşık 8 Yuan

  Saat Dilimi

  Türkiye ile Çin arasında 6 saat fark vardır. Türkiye’de saat 12.00 iken Çin’de saat 18.00’dir.

  Telefon Kullanımı

  Tüm cep telefonu operatörleri eğer telefonunuz uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Ancak ülkenin bazı kesimlerinde şebeke olmayabilir.

  Kıyafet ve Gerekli

  Eşyalar

  Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

  Yemek Kültürü

  Çin mutfağı bölgeden bölgeye farklılıklar gösteren son derece zengin bir mutfaktır. Pekin Ördeği, değişik malzemeler ile hazırlanıp soslarla yenen börekler “dumpling”, tatlı hardal sosları ülke mutfağının karakteristik özellikleridir. Türk mutfağından farklı bir mutfak olduğunu unutmamanızı öneriyoruz.

  Elektrik

  Çin’de elektrik 220 volt ve 50 Hz’dir. Elektrikli aletlerde üç uçlu, ince girişli prizler kullanılmaktadır Adaptör gerekecektir.

  Alışveriş

  Çin tam bir alışveriş cennetidir. Elektronik eşyalardan tekstile çok geniş bir yelpazede aradığınız her ürünü bulabilirsiniz.