• HAKKIMIZDA
 • İLETİŞİM

 • YURTDIŞI
 • YURTİÇİ
 • GEMİ TURLARI
 • NEHİR TURLARI
 • VİZESİZ TURLAR
 • TATİL DÖNEMLERİ
 • GALERİ
 • 0216 355 55 75    0533 707 32 11
  BAŞTAN BAŞA ORTA AMERİKA  6 ÜLKE MART VE EKİM
  BAŞTAN BAŞA ORTA AMERİKA  6 ÜLKE MART VE EKİM
  BAŞTAN BAŞA ORTA AMERİKA  6 ÜLKE MART VE EKİM
  BAŞTAN BAŞA ORTA AMERİKA  6 ÜLKE MART VE EKİM
  BAŞTAN BAŞA ORTA AMERİKA  6 ÜLKE MART VE EKİM
  BAŞTAN BAŞA ORTA AMERİKA 6 ÜLKE MART VE EKİM
  6299 $
  Tek kişi farkı: Sorunuz
  15 GECE 16 GÜN
  Tam Pansiyon
  İSTANBUL
  AİR FRANCE
  Vize Gerekiyor
  Tarihler
  28.3.2018 - 12.4.2018
  24.10.2018 - 8.11.2018

  SİZİ ARAYALIM

  CANLI DESTEK

  +90 216 355 55 75

  +90 533 707 32 11
  BAŞTAN BAŞA ORTA AMERİKA - 6 ÜLKE
   
  MEKSİKA / GUATEMALA / EL SALVADOR / NİKARAGUA  PANAMA / KOLOMBİYA
   
  Orta Amerika Yerli, Maya, Aztek Kültürleri ve Yöreye özgü çok özel bir program !!!
   
  Mexico City (3) (Frida Kahlo’nun Köyü Coyoacan – Antropoloji Müzesi – UNESCO Koruması altındaki Xochimilco Parkı) / Antigua (2) (Chichicastenango Quiche Maya’ları nın Geleneksel El İşi Pazarı – San Lucas Toliman) / Guatemala City (1) / San Salvador (2) (Cerro Verde – Suchitoto) / Granada (2) (Masaya – San Juan de Oriente – Casa de Los Leones) / Panama City (2) (Panama Kanalı – Embera Yerlileri) / Bogota (2) (Zipaquira Tuz Katedrali – Montserrate)
   

   

  28 MART 2018 ÇARŞAMBA: İSTANBUL / PARİS / MEXICO CITY

  Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Air France (JOON) - Golden Bay Tour kontuarı önünde 01:30 da buluşma. (25 Martı 26 Marta bağlayan gece yarısından sonra) rehberimizin misafirlerimize gerekli evrak ve seyahat belgelerini vermesinin ardından, sırasıyla check-in, pasaport ve gümrük işlemleri yapılacaktır. Ardından 04:15 de JN*AF 1391 nolu sefer ile Paris’e hareket ve yerel saat ile 07:00 de varış. Burada yapılacak aktarma, pasaport ve gümrük kontrollerinden sonra AF 178 nolu sefer ile 11:10 da Meksika’nın en büyük, en kozmopolit ve bir o kadar da mistik şehri başkent Mexico City’e hareket ve yerel saat ile 15:05 de varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel aracımız ile otelimize transfer. Odaların dağılımından sonra dinlenmek için serbest zaman. Akşam yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız. Yemeğin ardından Tekila Müzesini ziyaret. Geceleme otelimizde.

   

  29 MART 2018 PERŞEMBE: MEXICO CITY

  Sabah alınacak kahvaltıdan sonra dünyaca ünlü Teotihuacan Kalıntıları’nı ziyaret edeceğiz.  Teotihuacan, Azteklerin toplum ve kültür mirasını yansıtan zamanın en büyük Mezo Amerikan kentidir. Azteklerin klasik mimari yapısına göre düzenlenmiş olan şehrin ortasından geçen Güney – Kuzey eksenindeki “Ölüler Yolu - La Calzada de Los Muertos” bir tören yolu görevi görmüştür. Ölüler yolunun güney ucunda “Ay Pramidi - Piramide de la Luna” yer almaktadır. Yolun iki yanı ayin platformları ve farklı yapıların kalıntıları ile çevrilidir. Kuzey ucu henüz keşfedilmemekle birlikte, doğu ucunda devasa “Güneş Pramidi - Piramide del Sole” yer almaktadır. Piramidler, güneşin doğduğu yöne konumlanmıştır. Teotihuacan, Aztek varoluş öykülerinde mitolojik öneme sahiptir. Rivayete göre en başta karanlık ve sessizlik varmış, bu yüzden tüm Tanrılar bir araya gelerek büyük bir şenlik ateşi yakmışlar. Güneş ve Ay’ın yaratılması için kurban seçilen iki Tanrı’nın ateşe atlaması gerekmiş. Ateşe ilk atlayan Tanrı Güneş olmuş, ikinci Tanrı Ay olmuş. Ay ve Güneş dönmeye başlamayınca; tanrıların hepsi kendilerini ateşe atmışlar. Böylece, Güneş ve Ay dönmeye başlamış. Teotihuacan’daki Güneş ve Ay piramitlerinin adı bu rivayete dayanmaktadır. Bu platformda ayrıca Quetzalcoatl Tapınağı, Jaguar Tapınağı ve Quetzalcoatl Sarayı’nı ziyaret edeceğiz. Teotihuacan, M.S 1yy’dan M.S 8yy’kadar varlığını sürdürmüştür. Teotihuacan dönüşü yolda Guadalupe Türbesini ziyaret edeceğiz. Mexico City’e dönüşümüzün ardından başkentin tarihi dokusunun yoğun olduğu merkezi ziyaret edeceğiz. Bu ziyaretimiz esnasında panoramik olarak göreceğimiz yerler Zocalo Meydanı’nın (dünyanın üçüncü büyük meydanı) etrafında bulunan Metropolitan Katedrali, Ulusal Saray, Aztek Tenochtitlan kalıntılarının bulunduğu Templo Mayor Müzesi ve Madero Caddesindeki Koloniyal Evler olacak. Turumuzdan sonra otelimize dönüş ve dinlenmek için serbest zaman. Akşam yemeğimizi Los Girasoles adlı James Bond’un Spectre filminin başlangıç sahnelerinde gözüken yerel restoranda alacağız. Daha sonra Meksika’nın yerel içkisi Tekila için yapılmış müzeyi ziyaret edeceğiz. Müzenin içinde yüzlerce farklı çeşit tekila şişesi ve nasıl yapıldığını yakından göreceksiniz. Müzenin hemen arka çıkışındaki meydanda ise yerel halkın Mariacchi’ler ile olan bazı eğlencelerine şahit olabilirsiniz. Geceleme otelimizde.

   

  30 MART 2018 CUMA: MEXICO CITY

  Sabah alınacak kahvaltıdan sonra Frida Kahlo ve Diego Rivera’nın çalışmalarının etkisi altında kalmış olan koloni dönemi öncesi hazinelerinin çok geniş bir bölümüne ev sahipliği yapan, dünyanın en ünlü müzelerinden biri olan Ulusal Antropoloji Müzesi’ni ziyaret edeceğiz. (Arkeolojik kazılarda bulunan heykel, çömlek, kabartma, ok, mızrak ve benzeri eşyalar sergilenmektedir. Mexico City ana meydanının altında bulunan Aztek Güneş Taşı ya da Aztek Takvimi heyecan veren bir bulgudur. Bir takvim işlevi görmekten çok dünya oluşumunu simgelediği rivayet edilir. Güneş Tanrısı ortada olmak üzere, dört yönünde bundan önceki 4 yaradılışa ait semboller yer almaktadır. Aztek inanışına göre, dünya bundan önce dört kez daha var olmuş ve yok olmuştur. Dört yaradılışı simgeleyen bölümün çevresinde ise Aztek takvimindeki 20 günün adının sıralandığı bir bant vardır. Aztek takviminde, her birinin ayrı adı, yani hiyeroglif sembolü, olan 20 gün ve 20 günden oluşan 18 ay vardır. Dünyanın güneş etrafındaki turunu tamamlamak için eksik kalan 5 gün ise uğursuz günler olarak ayrıca tanımlanmış ve karanlık bir dönem olarak sayılmıştır. Kalan 6 saat dikkate alınmamıştır.) İlk katın salonları Meksika’nın pre-hispanic dönemlerine dayanmaktadır. İkinci kat ise Pre-Hispanic medeniyetinde yaşayanların modern çalışmalarına ev sahipliği yapmaktadır. Giriş salonunda Rivera’nın öğrencileri O’Gorman ve Chavez Morado gibi sanatçıların duvar eserlerini görebilirsiniz. Bu müzede ayrıca Maya, Aztek, Toltek, Kızılderililer ve Körfez bölgesi halkları gibi eski uygarlıklara ait buluntular yer almaktadır. Ardından UNESCO koruması altındaki Xochimilco Parkı’nı ziyaret edeceğiz. Xochimilco Park’ta bir renk cümbüşü içerisinde parkın içinden geçen nehirdeki teknelere bineceksiniz, ardından el işi satılan mağazalara yürüyerek gidip buradan alışveriş yapma imkanınız olacak. Daha sonra Frida Kahlo Müzesi’nin bulunduğu Coyoacan’a hareket ve ünlü Meksika asıllı Amerika’lı aktris Salma Hayek’in başrolünü oynayarak canlandırdığı filmde ülkenin en önemli şahsiyetlerinden biri olan Frida Kahlo’nun Müzesi’ni ziyaret edeceğiz. Bugün akşam yemeğimizi Villa Maria adlı yerel bir restoranda alacağız. Geceleme otelimizde.

   

  31 MART 2018 CUMARTESİ: MEXICO CITY / GUATEMALA CITY / ANTIGUA

  Sabah alınacak kahvaltıdan sonra otelimizden check-out. Daha sonra özel aracımız ile havalimanına transfer. Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinden sonra yerel Interjet Havayollarına ait bir sefer ile saat 13.15 de başkent Guatemala City’e Mexico City üzerinden aktarmalı olarak hareket ve yerel saat ile 15:05 de varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel aracımız ile ülkenin eski başkenti ve koloniyal şehir Antigua’ya transfer. Antigua 1979 yılında UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine dahil edilmiş küçük ama önemli bir kültürel şehirdir. Antigua’ya varışta otelimize yerleşme. Odaların dağılımından sonra Arnavut kaldırımlı bu koloniyal şehrin sokaklarında rehberiniz ile birlikte yürüyüş yapabilirsiniz. Akşam yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız. Geceleme otelimizde. (Bugünkü Mexico City / Guatemala City uçuşu biraz daha erken veya daha geç vakit olabilir)

   

  01 NİSAN 2018 PAZAR: ANTIGUA (ATITLAN GÖLÜ-CHICHICASTENANGO)

  Sabah alınacak kahvaltıdan sonra özel aracımız ile vadilerle ve yüksek dağlarla çevrili Chichicastenango’yu ziyaret edeceğiz. Burada yaşayan yerli halk, dağların gölgelediği 400 yıllık Santo Tomas Kilisesi’nde Katolik ve Pagan özellikleri taşıyan ayinlere iştirak etmek aynı zamanda sabah erkenden pazar kurmak için bir gece önceden gelip battaniyelere sarılarak uyumaları ile bilinmektedir. Quiche Maya’larının hala yaşayan kültür mirasını yansıtan bu renkli pazarda alışveriş yapma imkanı bulacak, çok güzel ve renkli hediyelik eşyalardan satın alabileceksiniz. Chichicastenango ziyaretimizin ardından öğleden sonra Panajachel’e (Atitlan Gölü’ne) hareket. Atitlan Gölünde 3 volkan, San Lucas Toliman ve San Pedro’nun manzarasına şahit olacak ayrıca yine burada yerel bir din olan Maximon Tarikatına bağlı yerel halkın günlük yaşamlarına, adetlerine ve rengârenk geleneksel kıyafetlerine tanık olacaksınız. Akşamüzeri Antigua’ya dönüş. Akşam yemeğimizi Guatemala Folklorik gösterileri eşliğinde yerel bir restoranda alacağız. Geceleme otelimizde.

   

  02 NİSAN 2018 PAZARTESİ: ANTIGUA / GUATEMALA CITY

  Sabah alınacak kahvaltıdan sonra eski başkenti tanıtan turumuza başlayacağız. Bu turumuzda Yeşim Fabrikası, Kahve ve Müzik Müzesi, Antigua Kalıntıları, Antigua Kilise ve Manastırı göreceğimiz yerler. Turdan sonra günümüz başkenti Guatemala’ya hareket ve varış. Guatemala’da yapacağımız kısa bir şehir turunun ardından otelimize transfer. Odaların dağılımından sonra dinlenmek için serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

   

  03 NİSAN 2018 SALI: GUATEMALA CITY / SAN SALVADOR (CERRO VERDE)

  Sabah alınacak kahvaltıdan sonra Orta Amerika’nın en küçük ülkelerinden, yaklaşık 7 milyonluk bir nüfusa sahip, bölgenin en sanayileşmiş ülkesi, adını İsa Peygambere atfen Kurtarıcı anlamına İspanyolca bir kelimeden alan, koloni döneminde adı sömürgeciler tarafından Cuscatlan olarak adlandırılan El Salvador’un başkenti San Salvador’a özel aracımız ile hareket. (Guatemala City / El Salvador sınırı 121 km. Sınır ile başkent San Salvador arası ise 115 km dir.) Sınır işlemleri ağır ilerlemekte olduğundan bu konuda biraz sabırlı olmanızı rica ederiz. Yolda Cerro Verde Ulusal Parkından muhteşem bir manzaraya sahip Izalco Volkanı (denizden yüksekliği 1980 metredir) ile Coatepeque Gölünü  göreceğiz. Daha sonra ise Maya Dünyasının Pompei’si olarak adlandırılan Joya de Ceren’i göreceğiz. (Joya de Ceren UNESCO Dünya Mirası listesine alınmış arkeolojik bir sit alanıdır. Aynen İtalya Pompei Yanardağında olduğu gibi İsa’dan sonra 600 yılında patladıktan sonra o dönemde 3200 hektarlık bir alan içerisinde yaşayan herkes ölmüş ve cesetler taşlaşmıştır). Akşamüzeri başkent San Salvador’da ki otelimize varış. Odaların dağılımından sonra dinlenmek için serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

   

  04 NİSAN 2018 ÇARŞAMBA: SAN SALVADOR (SUCHITOTO)

  Sabah alınacak kahvaltıdan sonra başkent San Salvador’u tanıtan bir tur yapacağız. Bu turumuz esnasında tarihi Metropolitan Katedrali, Ulusal Saray, Ulusal Tiyatro, El Sanatları Pazarı göreceğimiz yerlerden bazıları. Daha sonra şehrin biraz dışına çıkarak yaklaşık 50 km uzaklıktaki Suchitoto’yu ziyaret edeceğiz. Burası Arizona’da ki Prescott şehri ile kardeş şehirdir. Suchitoto İspanyol koloniciler tarafından 1700 lü yıllarda yapılmış beyaz kilisesi ve eski parke taşlı yolları ile ünlüdür. Burada ayrıca Suchitlan adlı yapay bir göl üzerinde bulunan Pajaro Adasını tekne ile ziyaret edeceğiz. Daha sonra başkente dönüş. Alışveriş için serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

   

  05 NİSAN 2018 PERŞEMBE: SAN SALVADOR / MANAGUA / GRANADA (NİKARAGUA)

  Sabah erkenden alınacak kahvaltıdan sonra (bu sabah kahvaltı paket olarak alınacaktır) (bugünkü San Salvador / Managua uçuşu aktarmalı veya daha geç bir saatte olabilir) havalimanına transfer. Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinden sonra Q6 4061 nolu sefer ile saat 07:10 da ateş, su ve ihtilaller ülkesi olarak bilinen Orta Amerika’nın en geniş topraklarına sahip, 1502 yılında Kristof Kolomb tarafından keşfedilmiş  Nicaragua’nın başkenti Managua’ya hareket. Yaklaşık 1 saatlik uçuştan sonra 08:20 de varış. (Ülkenin tek uluslar arası havalimanı başkent Managua’da olup sadece 4 ülkeden direkt uçuşlar mevcuttur. Bunlar ABD, Costa Rica, El Salvador ve Meksika’dır. Diğer ülkelerden Managua’ya yapılan tüm uçuşlar aktarmalıdır) Havalimanında bizleri bekleyen özel aracımız ile ülkenin en tarihi ve koloniyal şehri Granada’ya hareket. (Bu şehre Granada ismi İspanyol Hernandez Cordoba tarafından verilmiştir. Granada Guatemala’da ki Antigua ile kardeş şehir statüsündedir. Şehir geçmişte İngiliz, Fransız ve Hollanda’lı korsanlar tarafından defalarca işgale uğramıştır. Granada ülkenin 4.n cü büyük kenti olup en fazla turist çeken şehirdir. Granada’da İspanyol Koloni döneminden kalma tarihi evler, kiliseler ve manastırlar bulunmaktadır. Ülke nüfusunun yarısından çoğu günde 1 Amerikan Dolarlık kazanca sahiptir) Yolda ilk önce Masaya Ulusal Parkını, daha sonra sırasıyla zanaat pazarını, Catarina Gözlem yerini, San juan de Oriente Kasabasını ziyaret edeceğiz. Daha sonra otelimize yerleşme. Akşam yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız.

   

  06 NİSAN 2018 CUMA: GRANADA (NİKARAGUA)

  Sabah alınacak kahvaltıdan sonra bu ilginç koloniyal şehri tanıtan bir tur yapacağız. Bu turumuz esnasında San Francisco Manastırı ve Kilisesi, The Powder ve Mezarlık, Casa de Los Leones, Episcopal Sarayı, Belediye Sarayı göreceğimiz yerlerden bazıları. Öğleden sonra nehirde tekne turu. Tekne turundan sonra otelimize dönüş ve dinlenmek için kısa bir süre serbest zaman. Akşam yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız. Geceleme otelimizde.

   

  07 NİSAN 2018 CUMARTESİ: GRANADA / PANAMA CITY

  Sabah erkenden alınacak kahvaltıdan sonra Managua Havalimanına transfer (Bu sabah kahvaltı paket olarak alınabilir) Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinden sonra yerel Copa Havayollarına ait bir sefer ile Panama City’e hareket. 1 saat 35 dakikalık bir uçuştan sonra varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel aracımız ile otelimize transfer olmadan önce Panama City’i tanıtan turumuza başlayacağız. Turumuz esnasında Panama Vieja, Panama City'nin 1998'de UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne girmesiyle koruma altına alınmış eski şehir bölümü (Casco Antigua), birçok farklı mimari üslubun (Karayip, İspanyol, Fransız, Art Deco, Modern) bir arada bulunduğu San Felipe Bölgesi, el işi ürünlerin Panama Yerlileri tarafından satıldığı küçük Pazar, San Jose Katedrali ve Las Bovedas Anıtı göreceğimiz yerler. Akşamüzeri otelimize transfer. Dinlenmek için serbest zaman. Akşam yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız. Geceleme otelimizde. (Bugünkü uçuş aktarmalı olabilir)

   

  08 NİSAN 2018 PAZAR: PANAMA CITY (PANAMA KANALI)

  Sabah erkenden alınacak kahvaltıdan sonra özel aracımız ile resmi olarak 1914'te açılan, ancak suni göl, baraj ve genişletme inşaatları 1940'ların sonuna doğru tamamlanabilen, inşası sırasında 30 bine yakın işçinin can verdiği Panama Kanal bölgesine gideceğiz. Ülkenin doğu ve batı kıyılarının birbirine en yakın olduğu noktada, Chagres nehri üzerine inşa edilen baraj gölü ve havuzlu sistemler sayesinde gemileri bir okyanustan diğerine taşıyan 80 kilometrelik Panama Kanalı'n dan yılda 14 binin üzerinde gemi geçmektedir. Panama Kanalı’nı daha iyi tanıyabilmeniz için ilk olarak inşa edilen tarihi trene binerek Panama Kanalı’nın etrafından Colon’a hareket edeceğiz. (Bineceğiniz tren vagonları eski orijinal hali ile korunmuştur) Yolculuğumuz yaklaşık 1 saat kadar sürecektir. Bu yol bizi Panama Kanalı etrafından Kanalın son mertebesi hatta yolun sonu olarak sayılan Jungle’ın içine kadar götürecektir. Bu demiryolu 1855 yılında tamamlanmıştır. Colon’a varışımızı müteakip Curutu’ya doğru yol alacağız. Curutu'dan bineceğimiz botlar ile Panama Kanalı'nın kuzeydoğu yakasının önemli bir bölümünü kaplayan Chagres Ulusal Parkı'na gideceğiz. Panama'nın içme suyunun ve elektriğinin de önemli bir kısmını sağlayan Chagres ormanları devlet tarafından koruma altına alınmıştır. Ulusal Park içerisinde yapacağımız gezinti sırasında göreceğimiz bir başka koruma altındaki yer de Embera Köyü. Ancak burada ağaçlar ve bitli örtüsü değil, insanlar ve onların eskiden beri sahip oldukları doğal kabile kültürü korunmaktadır. 11 bin senedir insan yerleşiminin olduğu tahmin edilen Panama topraklarına Avrupalılar 1501 yılında ulaşmışlar ve kolonileştirdikleri bu ülkedeki yerlilerin sayısı gün geçtikçe azalmıştır. Embera'da günümüze ulaşabilen kendi dil, inanış, kültür ve uygarlıklarını muhafaza edebilmiş çok az sayıdaki Panama Yerlisinden bir kısmını, kendi doğal yaşam alanlarında ziyaret edip, köy yaşamlarını yakından tanıyacaksınız. Turumuz esnasında öğle yemeğini yerel bir restoranda alacağız. Bugün yemekte Pasifik balığı ve yerel patacones tadacaksınız. (kızarmış yeşil muz cipsleri). Akşamüzerine doğru özel aracımız ile Panama City’e dönüş ve kısa bir şehir turu. Otelimize dönüş. Dinlenmek ve alışveriş yapmak için serbest zaman. Geceleme otelimizde.

   

  09 NİSAN 2018 PAZARTESİ: PANAMA CITY / BOGOTA (KOLOMBİYA)

  Sabah alınacak kahvaltıdan sonra havalimanına transfer. Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinden sonra Avianca Havayollarına ait AV 8383 nolu sefer ile 10:45 de dünyanın en büyük kahve üreticilerinden biri olan eski İspanyol Kolonisi Kolombiya’nın başkenti Bogota’ya hareket. Yaklaşık 1 saat 40 dakikalık bir uçuştan sonra varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel aracımız ile otelimize transfer olmadan önce Bogotá'nın 50 km kuzeyinde 1606 yılında kurulmuş tuz madenleri ile ünlü tarihi bir kasaba olan Zipaquira’yı ziyaret edeceğiz. Burada dev tuz madeninin içinde yerin 180 metre altında 1954 yılında kullanıma açılan ve madenin duvarlarının oyulması ile inşa edilmiş Tuz Katedrali’ni göreceğiz. Bu katedral, 12 tuz sütunu tarafından desteklenen, her biri 300 m uzunluğunda dört bölümden oluşmaktadır. Yer altı gezisi İsa’nın son yolculuğunu temsil eden 14 küçük kiliseden geçerek yapılmaktadır. Turdan sonra otelimize transfer. Odaların dağılımından sonra dinlenmek içi serbesr zaman. Akşam yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız. Geceleme otelimizde.

   

  10 NİSAN 2018 SALI: BOGOTA

  Sabah alınacak kahvaltıdan sonra Bogota’yı tanıtan turumuzu yapacağız. Turumuza şehrin tarihi merkezinde sömürge alanı olan "La Candelaria" yı ziyaret ederek başlayacağız. Burası müzelerin, restoranların ve kültür kurumlarının bulunduğu Bogota’nın en eski yeridir. Ardından şehrin kalbi olarak nitelendirilen, El Sagrario Şapeli, Katedral, Kardinal Sarayı, Capitol ve Kongre Binası gibi değişik dönemlerde yapılmış çeşitli mimari örneklerinin de görüldüğü Bolivar Meydanı’nı gezeceğiz. Meydanın arka tarafında bulunan Nariño Sarayı, Cumhurbaşkanlığına ev sahipliği yapmaktadır. Bu evlerin tipik balkonları sömürge yapılarını temsil etmektedir. Ardından günümüzde müzeye dönüştürülen Simon Bolivar’a ait eşyaların bulunduğu büyük mimari değeri de olan "Quinta de Bolivar" Konağını göreceğiz. (Atatürk’e hissettiğimiz eşsiz saygı ve bağlılığı, Simon Bolivar’a da bir nevi Kolombiyalılar’da hissetmektedir. Kolombiya, İspanyol İmparatorluğu’ndan özgürlüğünü 1821 yılında General Simon Bolivar sayesinde kazanmıştır.) Öğle yemeğimizi yerel bir restoranda aldıktan sonra İspanyolca “Testere Dağları” anlamına gelen 3142 m yükselikteki Monserrate Tepesi’ne teleferik ile çıkacağız. Burada İspanya'nın Katalunya bölgesindeki Monserrat manastırından esinlenerek inşa edilen kiliseyi göreceğiz. Hac mekânı olmasından dolayı yıl boyunca milyonlarca hacı ve turist buraya gelmektedir. Tepeden dönerken Bogota şehrinin büyüleyici manzarasının resmini çekme imkanı bulacaksınız. Daha sonra alışveriş için serbest zaman. Geceleme otelimizde.

   

  11 NİSAN 2018 ÇARŞAMBA: BOGOTA / PARİS

  Sabah alınacak kahvaltıdan sonra öğlen otelimizden check out. Daha sonra akşama kadar alışveriş için serbest zaman. Akşam 19:00 civarında havalimanına transfer. Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinden sonra AF 429 nolu sefer ile 23:55 de Paris’e hareket. Geceleme uçakta.

   

  12 NİSAN 2018 PAZAR: PARİS / İSTANBUL

  Yerel saat ile 17:35 de Paris’e varış. Burada yapılacak bir aktarmadan sonra JN*AF 1390 nolu sefer ile 22:50 de İstanbul’a hareket ve yerel saat ile 03:15 de varış. Turumuzun sonu.

   

  TOPLAM 15 GECE / 16 GÜN

   

  Tur Kodu Çıkış Tarihi Havayolu Gün Sayısı 2'li odada vergiler dahil kişi başı İki kişilik Odada kişi başı (Vergiler Hariç) Tek kişi Farkı Üçüncü Kişi Ücreti  2-12 Yaş Arası
  G280318MGA 28.03.2018
  24.10.2018
  Air France  16 GÜN 6.299 $ 5.699 $ 1199 $ 5.549 $ 5.449 $

   

  FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLER:

  *İstanbul / Paris / Mexico City - Bogota / Paris / İstanbul arası Joon*Air France Havayolları ile ekonomi sınıfı gidiş dönüş uçak bileti.

  *Yerel havayolları ile Mexico City / Guatemala City – San Salvador / Managua / Panama City / Bogota arası tek yön ekonomi sınıfı uçuşlar.

  *Yukarıda belirtilen tüm uçuşların havalimanı ve güvenlik vergileri.

  *Mexico City’de 3 gece Hampton Inn Suites & Hotel’de, Antigua’da 2 gece Hotel Soleil’de, Guatemala City’de 1 gece Hotel Grand Tikal Futura’da, San Salvador’da 2 gece Hotel Barcelo’da, Granada’da 2 gece Hotel Plaza Colon’da, Panama City’de 2 gece Hotel Las Americas’da, Bogota’da 2 gece Hotel Estelar La Fontana veya bir benzerlerinde yatak kahvaltı bazında konaklamalar.

  *Programda belirtilmiş olan toplam 16 adet öğlen veya akşam yemeği (yemeklerde alınacak olan içki ve meşrubatlar hariç)

  *Programda belirtilen tüm turlar ve sit alanı, müze, katedral giriş ücretleri.(Bazı müze ve katedraller sadece panoramik olarak dışarıdan görülecektir.)

  *Özel araç ile katedilen yollarda ödenecek olan tüm otoban ücretleri.

  *Tüm havalimanı - otel - havalimanı transferleri.

  *Otellerde valiz taşıma ücretleri.

  *Havaalanı ve oteldeki vale bahşişleri.

  *Meksika’da kişi başına % 2 tutan hotel vergisi, % 15 olarak ödenen hizmet vergisi ve % 15 tutan federal vergiler.

  *Tüm tur boyunca gruba tahsis edilecek olan klimalı bir araç.

  *Seyahatin başlangıç gününden son gününe kadar gruba hizmet edecek olan İngilizce bilen yerel rehberler.

  *Türsab zorunlu iflas sigortası.

  *Tecrübeli rehberlik hizmeti.

   

  FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

  *Programda belirtilmemiş olan yemekler.

  *Program fiyatına dahil olan yemeklerde alınacak olan içki ve meşrubatlar.

  *Otellerde yapılacak olan kişisel harcamalar.

  *Ayakbastı ücretleri. Kişi başına yaklaşık 50 ila 55 USD arasıdır. Bu meblağ makbuz karşılığında her yolcu tarafından münferiden ödenir.

  *Meksika vize ücreti.

  *Şayet seyahat tarihlerini kapsayan geçerli bir ABD vizeniz mevcut ise bu program için Meksika vizesi almanıza gerek yoktur. Zira Meksika geçerli bir ABD vizesi olan Türk Vatandaşlarından ülkeye girişte vize istememektedir. Vizenin kesinlikle çok giriş çıkışlı olması gerekmektedir!!!!!

  (Meksika Vize Ücreti. (Meksika vizesi alabilmek için en az 5 ila 7 iş günlük bir süreye ihtiyaç vardır. Meksika vizesine başvurular internet üzerinden online ve şahsi olarak yapılmaktadır. Müracaatlar tarafımızdan sizler adına yapılabilir. Ancak müracaat yapıldıktan sonra online onaylanmayan vizelerden Golden Bay Tour sorumlu değildir. Vize onayınızın daha çabuk gerçekleşebilmesi pasaportunuzda bulunan geçerli bir ABD vizesi veya bir Shengen vizesine bağlıdır)

  *ERV Özel Yurtdışı seyahat ve sağlık sigortası 

  **Yurtdışına yapacağınız seyahatiniz için ERV Seyahat ve Sağlık Sigortası yaptırmanızı önemle tavsiye ederiz. Zira vize başvurunuzun reddi, seyahat öncesi herhangi bir sağlık sorunundan ötürü seyahatinizi iptal edebilme, 1. Dereceden akrabalarınızı ilgilendiren sağlık sorunlarında ya da seyahat esnasında olası bir sağlık sorununuzda, valiz kaybolması vb. gibi durumlarda ERV Sigorta seyahatiniz için ödemiş olduğunuz bedelin yaklaşık % 75 lik kısmını karşılayabilmektedir. İsteğe bağlı olarak ve seyahat eden kişinin yaşına bağlı olmak kaydıyla tarafımızdan ücreti mukabilinde yapılan ERV Seyahat ve Sağlık Sigortasını, kendinizi ve yapacağınız seyahatin sekteye uğraması durumuna karşılık seyahatinizi koruma altına almak adına yaptırmanızı önemle tavsiye ederiz. Seyahat ve Sağlık Sigortası ile ilgili geniş kapsamlı bilgiyi Golden Bay Tour satış görevlilerinden öğrenebilirsiniz.**70 yaş ve üzeri yolcular için sürprim uygulanır**

  ABORDA TURİZM, gerekli gördüğü durumlarda ilan ettiği veya kayıt aldığı turları yeterli katılım sağlanamaz ise gezi başlangıcından 15 gün önce iptal edebilir veya kısmen gezi kapsamındaki otel isimlerini, ulaşım araçları ile bunların hareket yerlerini, programda belirtilmiş ve gezilecek yer olarak gösterilmiş yerlerin ziyaret sıralarını değiştirebilir. Fiyatlar ilanın yayınlandığı gün geçerlidir. Ödemeler ödeme yapılacak günün merkez bankası satış efektif kuru baz alınarak yapılmaktadır.