• HAKKIMIZDA
 • İLETİŞİM

 • YURTDIŞI
 • YURTİÇİ
 • GEMİ TURLARI
 • NEHİR TURLARI
 • VİZESİZ TURLAR
 • TATİL DÖNEMLERİ
 • GALERİ
 • 0216 355 55 75    0533 707 32 11
  MOSKOVA – ST. PETERSBURG TURU AĞUSTOS
  MOSKOVA – ST. PETERSBURG TURU AĞUSTOS
  MOSKOVA – ST. PETERSBURG TURU AĞUSTOS
  MOSKOVA – ST. PETERSBURG TURU AĞUSTOS
  MOSKOVA – ST. PETERSBURG TURU AĞUSTOS
  MOSKOVA – ST. PETERSBURG TURU AĞUSTOS
  799
  Tek kişi farkı: Sorunuz
  5 GECE / 6 GÜN
  Oda Kahvaltı
  İSTANBUL
  THY
  Vize Gerekiyor
  Tarihler
  7.8.2018 - 12.8.2018

  SİZİ ARAYALIM

  CANLI DESTEK

  +90 216 355 55 75

  +90 533 707 32 11

  MOSKOVA – ST. PETERSBURG 

   
  Türk Havayolları Tarifeli Seferleri ile       Moskova (2) St.Petersburg (3)    
         
  07  – 12 AĞUSTOS 2018    5 Gece / 6 Gün
   
   


  1.Gün : İstanbul – Moskova // 07 Ağustos 2018 Salı

  İstanbul Atatürk Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde siz değerli konuklarımızla saat 04:50’de buluşma ve bagaj – check-in işlemlerinin ardından THY’nın TK 413 sayılı seferi ile 07:50’de Moskova’ya hareket. 10:50’de Moskova’ya varış ve havalimanında karşılanmanın ardından özel aracımızla panoramik Moskova şehir turuna başlıyoruz. panoramik Moskova şehir turunda göreceğimiz yerler arasında Siyasi ve toplumsal çalkantılara sahne olmuş tarihi merkez Kızıl Meydan, burada yer alan soğan şeklindeki çok renkli kubbesi ile ilginç St. Basil Katedrali, Kremlin Sarayı, Bolşoy Tiyatrosu, Tverskaya Caddesi, Gorki Parkı, Novadieviçe Manastrı, Kuğu Gölü, Luzniki Stadyumu, Lenin Tepesi ve son olarak Moskova Üniversitesi panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Turumuzun bitiminde otelimize transfer ve serbest zaman. Konaklama Moskova’da otelimizde.


  2.Gün : Moskova // 08 Ağustos 2018 Çarşamba

  Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından tam gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Kremlin ve Moskova Metrosu, Arbat ve Novodevichi (Nazım Hikmet’in Mezarı) Turlarına katılabilir. Tarih boyunca Rus liderlerine ve çarlarına ev sahipliği yapan Kremlin Sarayı’nın bir bölümü günümüzde hala Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin tarafından çalışma ofisi olarak kullanılmaktadır. İçerisinde katedral de barındıran bu saray, Rus tarihinin en önemli kararlarının alındığı bir karargah olmakla birlikte dünyanın en ağır çanına ve en büyük topuna da ev sahipliği yapmaktadır. Kremlin Sarayı’nı gördükten sonra Nazım Hikmet’in de mezarının bulunduğu Rusya’nın önemli isimlerinin gömüldüğü Novodeviçi Mezarlığı’nı ziyaret edeceğiz. Turumuzun sonunda özel aracımızla otele transfer. Geceleme otelimizde.   

  Kremlin Turu: 50 € kişi başı  Moskova Metrosu, Arbat ve Novodevichi (Nazım Hikmet’in Mezarı) Turu : 35 €


  3.Gün : Moskova – St.Petersburg  // 09 Ağustos  2018  Perşembe

  Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından odaları boşaltma ve havalimanı transfer oluyoruz. Uçuşumuz yerel havayolları ile gerçekleşiyor. Karşılanmanın ardından  özel aracımızla St.Petersburg panoramik şehir turuna başlıyoruz. Moskova’dan sonra Rusya’nın ikinci büyük kenti olan St. Petersburg, aynı zamanda çok önemli bir sanat ve bilim merkezidir. Sanayi konusunda da çok önemli bir yere sahip olan St.Petersburg, ismini yaşamın hemen her konusunda tarih sayfasına yazdırmıştır. Rus Çarı I. Petro tarafından 1703 yılında kurulan şehrin panoramik turunda göreceğimiz yerler arasında 4.5 km.lik uzunluğu ve şehrin kalbinin attığı Nevski Caddesi, Kanlı Katedral, Avrora Gemisi, Bakanlık Binaları, Kış Sarayı ve Saray Meydanı bulunmaktadır. Tur sonunda arzu eden misafirlerimiz  rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Rus Gecesi turuna katılabilirsiniz. St.Petersburg’un en güzel restoranlarından Troika Restoran’da akşam yemeği ve muhteşem dans şovları izleyeme fırsatını kaçırmamalısınız. Geceleme otelimizde.

  Rus Gecesi Turu: 85€


  4.Gün : St.Petersburg  // 10 Ağustos 2018 Cuma

  Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek olan Hermitaj ve Peterhoff turuna katılabilirsiniz. Neva Nehrinin yanında bulunup Çarlık dönemine ait yaklaşık 4 milyon eseri barından, Dünya'nın ve Rusya'nın en büyük müzelerinden Hermitaj Müzesi, en çok tablo koleksiyonunun bulunduğu müze olması nedeni ile Guinnes Rekorlar Kitabı'na da girmiştir. Öğleden sonra Peterhoff turumuza devam ediyoruz. Bu turumuzda Finlandiya Körfezi'nde bulunan ve Petro'nun planlarını kendi çizdikten sonra İtalyan mimar Rastrelli'ye inşa ettirdiği yazlık sarayı görme imkanı bulacağız. Paris'teki Versailles'a rakip binası, 150 anıtsal çeşme ve 4 şelalenin süslediği bahçeleri ile muhteşem bir saray kompleksidir. II. Dünya Savaşı sırasında büyük zarar görmesine rağmen tüm ihtişamıyla ilk mimarisine sadık kalınarak restore edilmiştir.

  Hermitaj Turu: 50€ kişi başı      Peterhoff Turu: 60€ kişi başı


  5.Gün : St.Petersburg  //  11 Ağustos 2018 Cumartesi

  Sabah kahvaltısından sonra serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Kanal gezisi, Puşkin Çar Kasabası ve Peter & Paul turlarına katılabilirler. Kanal turumuzda rehberimiz eşliğinde St. Petersburg’u bir de kanallardan görerek, Neva Nehri’ne kadar uzanıyoruz. Tur bitiminde Puşkin Çar Kasabası turumuz için devam edeceğiz. 18. yy’da Katerina tarafından inşa ettirilen ve Çar Kasabası olarak anılan park, saray ve binalar kompleksi, 600 hektarlık bir alanı kaplayan bu kasabanın ana binası Katerina Sarayı’dır. Buradaki Amber Odası son derece ilgi çekici olmasına rağmen özellikle yaz aylarındaki yoğunluktan dolayı birçok turist tarafından ziyaret edilemiyor. Çarlık dönemi aristokrasinin çar ailesi ile buluştuğu bu ünlü kasabada aynı zamanda ünlü şair Puşkin`in eğitim gördüğü okul da yer alıyor. Turumuzun bitiminde dileyen misafirlerimiz ile Peter & Paul turumuza devam edeceğiz. Petro tarafından 1700’lü yıllarda St. Petersburg’da inşa ettirilen ilk yapı görülmeye değer bir görkeme sahip. Neva Nehri üzerinde kurulan kaledeki katedral ve içerisinde bulunan Romanov Hanedanları’nın mezarları birçok turisti buraya çekiyor. Şehrin en yüksek binası olan katedralin üstündeki melek, şehrin bir anlamda simgesi haline gelmiş durumda. Dostoyevski, Troçki ve Lenin’in kardeşi Aleksandre’ın da kaldığı ünlü kale zindanları yıllar içinde daha birçok ünlüyü ağırlamış.

  Kanal Turu:30€ (kişi başı)           Puşkin Çar Kasabası:65€ (kişi başı)        Peter&Paul Turu: 40€ (kişi başı)

   

   6.Gün : St.Petersburg - İstanbul  // 12 Ağustos 2018 Pazar

  Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte hava alanına transfer. THY’nin TK 402 sayılı tarifeli uçuşu ile saat 15:15’te İstanbul’a hareket ve saat 18:45’de İstanbul’a varış. Bir sonraki turumuzda buluşmak dileğiyle.

   

   

   

  St.Petersburg (3) & Moskova (2)

  5 gece 6 gün

   2 veya 3 Kişilik Odada Kişibaşı Paket Fiyat

   Single Oda Farkı

   0-2 Yaş

   2-12 Yaş

  Holiday Inn Sokolniki Moskova vb.  – 4*  Standart oda, oda kahvaltı konaklamalar

  https://www.ihg.com/holidayinn/hotels/us/en/moscow/mowso/hoteldetail?cm_mmc=GoogleMaps-_-HI-_-RU-_-MOWSO

  St.Petersburg Park Inn by Radisson Pulkovskaya vb.  – 4*  Standart oda, oda kahvaltı konaklamalar

  http://www.parkinn.com/tr/hotelpulkovskaya-stpetersburg

  799 €

  250 €

  200 €

  779 €

   

  İÇ HAT BAĞLANTI ÜCRETLERİ

  ŞEHİR

  ANKARA

  İZMİR

  ADANA

  KIBRIS

  FİYAT

  100€

  120€

  100€

  160€

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  ·         Bağlantı ücretleri ilgili sınıftan yer olmasına göre değişiklik gösterebilmektedir.

   

  PAKET FİYATA DAHİL  OLAN HİZMETLER

   Türk  Havayolları Tarifeli seferi ile Istanbul’dan Moskova’ya gidiş  ve  St.Petersburg’dan İstanbul’a dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri

   Havalimanı vergileri

   St.Petersburg’da belirtilen kategori otelde  3 gece konaklamalar

   Moskova’da belirtilen kategori otelde 2 gece konaklamalar

   Sabah Kahvaltıları,

   Havalimanı – Otel – Havalimanı arası transferler,

   Panoramik St.Petersburg  şehir turu,

   Panoramik Moskova  şehir turu,

   Moskova – St.Petersburg arası uçak bileti ve havalimanı vergileri

   Türkçe Rehberlik Hizmeti

   

   

  PAKET FİYATA DAHİL  OLMAYAN  HİZMETLER

              Yurtdışı Çıkış Harç Pulu

              Seyahat Sigortası                             

              Şahsi harcamalar, ekstra turlar ve  programda belirtilmeyen yemekler

              Programda açıkça belirtilmeyen hizmetler

              Rusya Vizesi ücreti (150€)

  ABORDA TURİZM, gerekli gördüğü durumlarda ilan ettiği veya kayıt aldığı turları yeterli katılım sağlanamaz ise gezi başlangıcından
  15 gün önce iptal edebilir veya kısmen gezi kapsamındaki otel isimlerini, ulaşım araçları ile bunların hareket yerlerini, programda belirtilmiş ve gezilecek yer olarak
  gösterilmiş yerlerin ziyaret sıralarını değiştirebilir. Fiyatlar ilanın yayınlandığı gün geçerlidir. Ödemeler ödeme yapılacak günün merkez bankası satış efektif kuru baz alınarak yapılmaktadır.