• HAKKIMIZDA
 • İLETİŞİM

 • YURTDIŞI
 • YURTİÇİ
 • GEMİ TURLARI
 • NEHİR TURLARI
 • VİZESİZ TURLAR
 • TATİL DÖNEMLERİ
 • GALERİ
 • 0216 355 55 75    0533 707 32 11
  NEPAL BHUTAN TİBET  AĞUSTOS 2018
  NEPAL BHUTAN TİBET  AĞUSTOS 2018
  NEPAL BHUTAN TİBET  AĞUSTOS 2018
  NEPAL BHUTAN TİBET  AĞUSTOS 2018
  NEPAL BHUTAN TİBET AĞUSTOS 2018
  5350
  Tek kişi farkı: Sorunuz
  10 GECE / 11 GÜN
  Tam Pansiyon
  İSTANBUL
  THY
  Vize Gerekiyor
  Tarihler
  1.8.2018 - 11.8.2018

  SİZİ ARAYALIM

  CANLI DESTEK

  +90 216 355 55 75

  +90 533 707 32 11

  1.Gün Nepal Bhutan Tibet Turu 1 Ağustos İstanbul – Kathmandu 

  Seyahatimiz saat 16.45 civarı evlerinizden özel şoförlerimizle Nepal, Bhutan ve Tibet Turu için alınmamızı takiben İstanbul Atatürk Hava Limanı dış hatlar terminali Rota Dışı Gezginler kontuarında buluşmamız ile başlıyor. Türk Hava Yolları’nın TK 726 sefer sayılı uçuşuyla saat 20.55’de KATHMANDU ‘ ya hareket ediyoruz. Geceleme uçakta.

  2.Gün Nepal Bhutan Tibet Turu 2 Ağustos  Kathmandu – Paro – Thimpu

  Yerel saat ile 06.25’te varışımızı takiben sadece kahvaltı salonu ve Lobby’sini kullanacağımız havalimanına yakın bir otele geçiyoruz. Kahvaltı sonrası yerel hava yolu DrukAir  ile Bhutan’ın tek uluslararası havalimanının bulunduğu Paro’ya uçuyoruz . Varışımızın ardından Bhutan’ın başkenti Thimpu^ya doğru yapacağımız 65 kilometrelik, yaklaşık 1,5 saat sürecek yol esnasında Thimpu ve Paro ırmaklarının kesiştiği noktada 15. Yüzyılda inşa edilmiş Tschogang Lhakhang,  yani Mükemmel At’ın tapınağını ziyaret edeceğiz. Öğleden sonra  otelimize varıyor ve dinleniyoruz.

  Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

  3.Gün Nepal Bhutan Tibet Turu 3 Ağustos  Thimpu – Paro

  Sabah kahvaltısının ardından otelden valizlerimizle ayrılıyoruz ve Thimpu şehrini keşfediyoruz. Ulusal kütüphane, şehir merkezi, çarşı göreceğimiz yerler arasında. Resim okulu olarak da bilinen Zorig Chusum Enstitüsünü geziyoruz. Yerel restoranda yiyeceğimiz öğle yemeği sonrası Teksti müzesini geziyoruz ve Paro şehrine hareket ediyoruz.

  Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

  4.Gün Nepal Bhutan Tibet Turu 4 Ağustos  Paro

  Sabah kahvaltısının ardından Tibet Budizmi’nin en kutsal mekânlarından olan ve Paro Vadisi’nde 1.000 metre yükseklikte bir tepede 8.yüzyılda inşa edilmiş olan Kaplan Yuvası, ya da diğer adı ile Taktsang Manastırı’na gidiyoruz. Öğle yemeğimiz tepede yerel restoranda olacak. Öğleden sonra bu kutsal tapınak ve çevresini keşfe devam ediyoruz.

  Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

  5.Gün Nepal Bhutan Tibet Turu 5 Ağustos  Paro – Kathmandu

  Sabah kahvaltısının ardından yerel hava yolu DrukAir ile Kathmandu’ya hareket ediyoruz. Varışımız sonrası yerel bir restoranda yemek yiyip şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Akşam üzeri otelimize transfer oluyoruz.

  Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

  6.Gün Nepal Bhutan Tibet Turu 6 Ağustos  Kathmandu

  Sabah kahvaltısının ardından Tibet vize işlemleri için gereken formaliteleri yerine getireceğiz. Bu gün tüm gün Nepal’in başkenti Kathmandu’yu keşfedeceğiz. 1600 yıl önce Bagmati nehrinin kıyısında yapılan ve Tanrı Shiva’ya adanan Pashupatinath Tapınağı ilk ziyaret edeceğimiz yer. Ardından Nepal’in UNESCO korumasındaki en bozulmamış kenti Patan’da önce, Bhadgon’a (ya da bilinen adıyla Bhaktapur) gideceğiz. Durbar meydanı Ahşap işçiliğinin en güzel örneklerini göreceğimiz evler, çömlek ustalarının çalıştığı alan, Golden Gate, Taleju ve Sati Tapınağı göreceğimiz yerler arasında. Yerel restoranda alacağımız öğle yemeğinin ardından Maymun Tapınağı da olarak bilinen, Budistlere ait Swyambhunath Tapınağını ziyaret edeceğiz. İçinde yüzlerle maymun bulunan tapınaktan şehrin panoramik manzarasını da görebileceksiniz..

  Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

  7.Gün Nepal Bhutan Tibet Turu 7 Ağustos  Kathmandu – Lhasa

  Sabah kahvaltısının ardından yerel hava yolu ile Tibet’in başkenti Lhasa’ya uçuyoruz varışımızın ardından otele transfer oluyor ve irtifa farkına alışabilmek için tüm gün dinleniyoruz. Öğle yemeği otelde. Akşam yemeği Tibet danslarını izleyeceğimiz bir restoranda.

  Konaklama otelimizde.

  8.Gün Nepal Bhutan Tibet Turu 8 Ağustos  Lhasa

  Sabah kahvaltısının ardından Lhasa turumuza başlıyoruz. İlk durağımız UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Dalai Lama’nın Potala Sarayı. Bir dağ eteğinde kurulan bu 13 katlı saray savaşlar yüzünden yıkılıp 16. Yüzyılda tekrar inşa ediliyor.Yerel bir restoranda alacağımız öğle yemeği sonrası Jokhang Manastırı bir diğer göreceğimiz yer. Hacı olmak için bu manastıra gelen Tibetlileri , ellerinde dua çarkları ile manastırı tavaf ederken görmek oldukça ilginç olacak. Eski şehir ve Barrkhor Çarşısı gezeceğimiz yerler arasında.

  Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

  9.Gün Nepal Bhutan Tibet Turu 9 Ağustos  Lhasa

  Sabah kahvaltısının ardından ülkeyi ve halkını yakından tanımanız için serbest gün. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

  10.Gün Nepal Bhutan Tibet Turu 10 Ağustos  Lhasa – Kathmandu

  Sabah kahvaltısının ardından  yerel hava yolu ile Kathmandu’ya dönüyoruz. Dinlenme ve son çevre gezileri ile alışveriş için son serbest saatler. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

  11.Gün Nepal Bhutan Tibet Turu 11 Ağustos  Kathmandu – İstanbul

  Gece 04.00 gibi otelden hareketle havalimanına transfer oluyoruz ve saat 07.25 de ki ve Türk Hava Yolları’nın TK 727 sefer sayılı uçuşuyla İstanbul’a hareket ediyoruz.Yerel saatle 12.55 de İstanbul’a varışımız ve özel şoförlerimiz tarafından karşılanarak evlerinize bırakılmanız sonrası hizmetlerimizin sonu.

  ÜCRET

  Çift Kişilik Odada kişi başı 5350 Euro

  Tek kişilik Oda farkı  710 Euro

   

  Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  * Türk Hava Yolları ile İstanbul Kathmandu arası gidiş dönüş uçak bileti

  * Yerel Hava Yolu ile Kathmandu Paro arası gidiş dönüş uçak bileti

  * Yerel Hava Yolu ile Kathmandu Lhasa arası gidiş dönüş uçak bileti

  * Alan vergileri

  * Thimpu da 4* Hotel Ariya ve ya benzeri bir otelde konaklama

  http://www.ariyabhutan.com/

  * Paro da 4* Raven’s Nest Resort ve ya benzeri bir otelde konaklama

  http://www.hotel.bt/hotels-in-paro/ravens-nest/

  * Kathmandu da 4* Hotel Himalaya ve ya benzeri bir otelde konaklama

  http://www.hotelhimalaya.com.np/

  * Lhasa da 3* Hotel Xingding ve ya benzeri bir otelde konaklama

  * Belirtilen tüm girişler

  * Belirtilen tüm yemekler

  * Yemeklerde limitli içecekler araçta su

  * Rota Dışı Rehberlik Hizmeti ( !!! 6 Katılımcıya kadar yerel İngilizce rehberlik !!!)

  * Tüm bahşişler

  * Ev alan – alan ev arası özel ulaşım

  * Yurt dışı çıkış harcı

  * Tibet Vizesi

  * Çok girişli Nepal vizesi

  * Bhutan vizesi

   

  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  * Kişisel harcamalar


   

  ABORDA TURİZM, gerekli gördüğü durumlarda ilan ettiği veya kayıt aldığı turları yeterli katılım sağlanamaz ise gezi başlangıcından 15 gün önce iptal edebilir veya kısmen gezi kapsamındaki otel isimlerini, ulaşım araçları ile bunların hareket yerlerini, programda belirtilmiş ve gezilecek yer olarak gösterilmiş yerlerin ziyaret sıralarını değiştirebilir. Fiyatlar ilanın yayınlandığı gün geçerlidir. Ödemeler ödeme yapılacak günün merkez bankası satış efektif kuru baz alınarak yapılmaktadır.