• HAKKIMIZDA
 • İLETİŞİM

 • YURTDIŞI
 • YURTİÇİ
 • GEMİ TURLARI
 • NEHİR TURLARI
 • VİZESİZ TURLAR
 • TATİL DÖNEMLERİ
 • GALERİ
 • 0216 355 55 75    0533 707 32 11
  BASK BÖLGESİ GURME TURU NİSAN
  BASK BÖLGESİ GURME TURU NİSAN
  BASK BÖLGESİ GURME TURU NİSAN
  BASK BÖLGESİ GURME TURU NİSAN
  BASK BÖLGESİ GURME TURU NİSAN
  1950
  Tek kişi farkı: Sorunuz
  5 GECE / 6 GÜN
  Tam Pansiyon
  İSTANBUL
  THY
  Vize Gerekiyor
  Tarihler
  23.4.2018 - 28.4.2018

  SİZİ ARAYALIM

  CANLI DESTEK

  +90 216 355 55 75

  +90 533 707 32 11

  Bask Bölgesi Turu 1. Gün 23 Nisan  İstanbul – Bordeaux

  Saat 06.30 civarı evlerinizden özel şoförlerle Bask bölgesi  turu için alınmanızı takiben Atatürk Havalimanında 08.00 de buluşuyor ve bagaj, pasaport işlemlerini tamamlıyoruz. Türk Hava Yollarının TK  sefer sayılı uçuşu ile 10.20’de Bordeaux’ya hareket ediyoruz. Varışımızın ardında karşılanıyor ve Bordeaux şehir turumuza başlıyoruz. Tarihte güneybatı Fransa’da Garonne nehrinin denize kavuştuğu yerde bir liman kenti olarak kurulan Bordeaux 8. Yüzyıldan beri devam ettirdiği şarap geleneği ile günümüzde ününe ün katmaktadır. Dünyanın en iyi şaraplarının buradan geldiği kabul edilmektedir. Bordeaux gezimize etrafındaki diğer binalarla birlikte yeni saray için ünlü Fransız mimar Ange-Jacques Gabriel tarafından tasarlanmış Borsa Meydanı’yla başlıyoruz. Fransız Devrimi öncesine kadar ülkenin en büyük tiyatro salonu unvanını korumuş Büyük Bordeaux Tiyatrosu diğer göereğimiz nokta. Yerel restoranda alacağımız öğlen yemeği sonrası Sainte Catherine Sokağı, Notre Dame Katedrali ve UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası listesine alınarak koruma altına alınmış liman bölgesinin eski sokakları göreceğimiz diğer yerler. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

  Bask Bölgesi Turu 2. Gün 24 Nisan  Bordeaux

  Sabah kahvaltısının  ardından, Bordeaux Şaraplarını tanımak için Şarap Yolu turumuza başlıyoruz.  Medoc bölgesinde Nehirle Landes Ormanı arasındaki Gironde Haliçi boyunca sıralanan üzümbağları arasında muhteşem bir gün geçireceğiz. Önceleri Toulouse- Lautrec ailesinin evi olan ve Caravaggio’nun “ Genç Bacchus” yapıtının bir kopyasına da sahip muhteşem Chateau Siran, Médoc’un Versailles’ı olarak adlandırılan Chateau Margaux, Şarap ve Şarapçılık tarihi müzesi göreceğimiz yerler arasında. Öğlen yemeğimiz tur sırasında yerel bir restoranda. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

  Bask Bölgesi Turu 3. Gün 25 Nisan  Bordeaux – Bayonne – Biarritz – Bask Köyleri –  San Sebastian

  Sabah kahvaltısının  ardından Arcahachon havzası üzerinden renkli mozaikleri andıran Pylat kum tepeleri  ile ünlü  Bayonne’u gördükten sonra  Fransa’nın güneybatısında, Atlantik Okyanusu’na bakan tarafta olan Biscay Körfezi’nde İspanya sınırının hemen üzerinde yer alan Avrupa’nın dalga sörfü merkezlerinden Biarritz’e doğru yola çıkıyoruz. Şehri gezerken Avenue de L’Imperatrice ve tarihi binaları sonrası yerel restoranda öğle yemeğimizi yiyoruz.  Öğleden sonra  Bask köylerine doğru devam ediyoruz. Ainhoa ve Espelette ve St.Jean-de-Luz göreceğimiz köyler arasında. Günümüzü San Sebastian’daki otelimize varışla tamamlıyoruz.  Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

  Bask Bölgesi Turu 4. Gün 26 Nisan  San Sebastian – Vitoria Gasteiz – Burgos – Leon- Ovıdo – Gijon

  Sabah kahvaltısının  ardından Avrupa’nın festivalleriyle ünlü kasabası San Sebastian’ı geziyoruz. Concha Plaji, Belediye Binası ve Festival merkezi olarak kullanılan Kursaal Kongre Merkezi göreceğimiz yerler arasında. San Sebastian’ı gezdikten sonra Bask özerk bölgesinin merkezi  Vitoria Gasteiz’e doğru devam ediyoruz. Bir ortaçağ kenti olan Vitoria Gasteiz’in geçmişi 1181 yılına  kadar uzanıyor. Catedral de Santa Maria, Plaza de Virgin Blanca göreceğimiz yerler arasında. Öğlen yemeğimiz öncesi son durağımız  Burgos kasabası. Kathedrali,  De las Huelgas Manastırı, La Casa del Coredon, San Esteban Kilisesi, Cartuja de Miraflores ve Puerta de Santa Maria görülecek yerler arasındadır. Yerel restoranda alacağımız öğlen yemeğimiz sonrası  Leon’a hareket ediyoruz. Kısa bir yolculuğun ardından Gotik Katedral, Rönesans döneminden San Marcos Kilisesi, Plaza de San Marcos, The Palacio de los Guzmanes, San Isidoro Bazilikası ve Casa de los Botines  görülecek yerler arasında. Akşamüzeri günümüzü  Oviedo ile bitireceğiz. San Salvador Katedrali, Santa Maria del Naranco, San Julian de los Prados ve San Miguel de Lillo görülecek yerler arasında. Konaklamamız Gijon’da olacak. hareket. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

  Bask Bölgesi Turu 5. Gün 27 Nisan Gijon- Santıllana Del Mar – Santander

  Sabah kahvaltısının  ardından Asturias bölgesinin ikinci başkenti kabul edilen Gijon’da İlk durağımız balıkçı kasabası olarak anılan  Santillana del Mar kasabasını geziyoruz. Santillana del Mar kasabası gezimiz sonrası İspanya’nın en sosyetik plajlarının bulunduğu ünlü kıyı şehri Santander’e hareket gidiyoruz. Burada yapacağımız panoramik tur esnasında Magdalena Sarayı, Puerto de Santander Feneri, Açık Hava Deniz Müzesi, Liman ve tarihi binalar görülecek yerler arasında. Öğlen yemeğimiz tur esnasında. Akşam yemeği yerel restoranda. Geceleme otelimizde.

  Bask Bölgesi Turu 6. Gün 28 Nisan Santander – Bilbao – İstanbul

  Sabah kahvaltısının  ardından inşa edilen dünyanın en eski asma köprülerinden biri olarak Unesco Dünya Kültür Mirası Listesi’nde bulunan Vizyaca Asma Köprüsü’nü geziyoruz. Gezimiz sonrası Bask bölgesinin Biscay Körfezi’ndeki en büyük şehri, Atlantik Okyanusu’nun incisi Bilbao gezimiz var. Bilbao’da Casco Vieja denilen eski şehrin Ortaçağ’dan kalan dar sokakları, 14. Yüzyıldan günümüze gelen meşhur Las Siete Calles Sokakları, Santiago Katedrali, Plaza Nueva göreceğimiz yerler arasında. Şehirde son serbest saatlerin ardından  havalimanına transfer oluyoruz ve Türk Hava Yollarının Uçuşu ile 17.00’da İstanbul’a hareket ediyoruz. 21.50 ‘de varışımız ve özel şoförlerimizle evlerinize bırakılmanızı takiben Bask bölgesi turumuz hizmetlerinin sonu.

  1950 EURO Çift Kişilik Odada kişi başı

  340 EURO Tek kişilik Oda Farkı

  Ücrete Dahil Olan Servisler;

  * Türk Hava Yolu ile İstanbul – Bordeaux gidiş Bilbao- İstanbul dönüş uçuşu

  * Havalimanı vergileri

  * Tüm tur boyunca Mercure, İbis ve Campanile zincirinde 3* otel konaklaması.

  * Programda belirtilen tüm transferler ve turlar.

  * Programda belirtilen öğle ve akşam yemekleri.

  * Kişi başı günlük 1 şişe su

  * Programda belirtilen tüm gezi ve girişler

  * Seyahat sağlık sigortası

  * Rota Dışı Gezginler rehberlik hizmeti.

  * Rehber ve şoför bahşişleri

   

  Ücrete Dahil Olmayan Servisler

  * Schengen vizesi

  * Uçaklarda 20 kg’ı aşan ekstra bagaj ücreti

   

  ABORDA TURİZM, gerekli gördüğü durumlarda ilan ettiği veya kayıt aldığı turları yeterli katılım sağlanamaz ise gezi başlangıcından 15 gün önce iptal edebilir veya kısmen gezi kapsamındaki otel isimlerini, ulaşım araçları ile bunların hareket yerlerini, programda belirtilmiş ve gezilecek yer olarak gösterilmiş yerlerin ziyaret sıralarını değiştirebilir. Fiyatlar ilanın yayınlandığı gün geçerlidir. Ödemeler ödeme yapılacak günün merkez bankası satış efektif kuru baz alınarak yapılmaktadır.