• HAKKIMIZDA
 • İLETİŞİM

 • YURTDIŞI
 • YURTİÇİ
 • GEMİ TURLARI
 • NEHİR TURLARI
 • VİZESİZ TURLAR
 • TATİL DÖNEMLERİ
 • GALERİ
 • 0216 355 55 75    0533 707 32 11
  HİNDİSTAN VE NEPAL  HOLİ FESTİVALİ ŞUBAT
  HİNDİSTAN VE NEPAL  HOLİ FESTİVALİ ŞUBAT
  HİNDİSTAN VE NEPAL  HOLİ FESTİVALİ ŞUBAT
  HİNDİSTAN VE NEPAL  HOLİ FESTİVALİ ŞUBAT
  HİNDİSTAN VE NEPAL  HOLİ FESTİVALİ ŞUBAT
  HİNDİSTAN VE NEPAL  HOLİ FESTİVALİ ŞUBAT
  HİNDİSTAN VE NEPAL HOLİ FESTİVALİ ŞUBAT
  1740
  Tek kişi farkı: Sorunuz
  10 Gece 11 Gün
  Tam Pansiyon
  İSTANBUL
  THY
  Vize Gerekiyor
  Tarihler
  27.2.2018 - 9.3.2018

  SİZİ ARAYALIM

  CANLI DESTEK

  +90 216 355 55 75

  +90 533 707 32 11

  27 ŞUBAT  –  5 MART  Delhi, Jaipur, Agra

  27 ŞUBAT  –  6 MART  Delhi, Jaipur, Agra, Varanasi

  27 ŞUBAT  –  9 MART Delhi, Jaipur, Agra, Varanasi, Kathmandu

  Delhi, Jaipur, Agra, Varanasi, Kathmandu

  Hindistan Turu 1.Gün 27 ŞUBAT  ISTANBUL- DELHİ

  Bu seyahatimize saat 17.00 civarı evlerinizden özel şoförlerimizle alınmanızı takiben İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde Rotadışı Gezginler Kontuarında buluşma bilet ve bagaj işlemlerinin tamamlanması sonrası Türk Hava Yolları’nın TK 716 sefer sayılı uçuşuyla 20.55’te Delhi’ye  hareketimizle başlıyoruz. Geceleme uçakta

  Hindistan Turu 2.Gün 28 ŞUBAT  DELHİ – JAIPUR

  Yerel saat ile 05.05 varışımız ardından pasaport ve vize işlemlerini tamamlayıp saat 06.00 gibi yerel yetkililerimiz tarafından karşılanıyor  aracımızla kahvaltı edeceğimiz havalimanı yakınındaki otelimize gidiyoruz. Konaklama olmayacak sadece açık büfe kahvaltıyı kullanacağız.

  Sabah kahvaltısının ardından Yaklasık 5 saat sürecek  bır yolculuk bizi bekliyor. Jaipur’a varışımız sonrası odalarımıza yerleşiyor öğlen yemeğimizi otelde alıyoruz ve öğleden sonra yol yorgunluğumuzu atmak için dinleniyoruz. Akşam yemeği ve geceleme Jaipur’da otelimizde.

  Hindistan Turu 3.Gün 1 MART  JAIPUR

  Sabah kahvaltısının ardından 1728 yılına kadar ülkenin başkenti konumundaki şehrin 11 kilometre dışındaki Amber Fort gezimiz olacak. 4×4 lerle çıkacağımız bu kale size unutulmaz anlar yaşatacak. Sonrasında Hawa Mahal’de fotoğraf molası veriyoruz. Yemeğimiz yerel bir restoranda. Öğleden sonra City Palace müzesi ve dünyanın en ünlü astronomik gözlemevlerinden  Jantar Mantar göreceğimiz yerler arasında. Akşam gün batışı ile Holi festival ateşlerinin yakılmasını izliyeceğiz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

  Hindistan Turu 4.Gün 2 MART  JAIPUR – AGRA

  Sabah kahvaltısının ardından Holi festivalinin gerçekleşeceği festival alanına gidiyoruz. Rengarenk boyalarla herkesin bir birini boyadığı ilk baharın gelişini temsil eden festivalde siz de çok eğleneceksiniz. Öğlene doğru temizlenmek üzere otele dönüyoruz. Odalarımızı boşaltıyor ve öğlen yemeğimizi otelde yiyip Agra’ya doğru yola çıkıyoruz. 5 saate yakın sürecek yolculuğumuz sonrası Agra’ya varıyor ve otelimize yerleşerek dinleniyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

  Hindistan Turu 5.Gün 3 MART  AGRA – DELHİ

  Sabah kahvaltısının ardından önce Agra kalesini geziyoruz ardından 1630 yılında Moğol İmparatoru Şah Cihan tarafından 40 yaşında 14. çocuğunu doğururken kaybettiği eşi  Mümtaz sultan için yaptırdığı  Tac Mahal’i geziyoruz. Öğlen yemeği yerel restoranda. Öğleden sonra Delhi’ye doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 4 saat yolculuğun ardından otelimize yerleşiyor ve dinleniyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

  Hindistan Turu 6.Gün 4 MART  DELHİ

  Sabah kahvaltısının ardından Delhi şehir turu için hareket ediyoruz. Bu turumuz esnasında Eski ve Yeni Delhi’nin en önemli mekanları görülecek yerler arasında  bulunmaktadır. Turumuza Hindistan’ın en büyük camisi Masjid-i Jahan-Numa ya da  sık kullanılan ismiyle Cuma Camii  başlıyoruz. Camii’nin bulunduğu bölgede yerel bisikletli taksi Rikşa’larla bir tur yapacağız., Mahatma Ghandi’nin naaşının yakıldığı Raj Ghat, Parlemento Binası ve Cumhurbaşkanlığı Binası, Hindistan Kapısı daha sonra göreceğimiz yerler arasında. Öğle yemeğimiz yerel restoranda. Öğleden sonra Hindistan’ın en yüksek ikinci minaresi olan yapı 72.5 metre yüksekliğindeki Qutub Minar’ı gezeceğiz. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

  Hindistan Turu 7.Gün 5 MART  DELHİ – İSTANBUL  ya da VARANASİ

  Gece yarısını takiben saat 02.30 gibi otelden ayrılıyor ve havalimanına doğru yola çıkıyoruz. Grubumuzun ilk kısmı Delhi’den saat 06.55 hareket edecek TK 717 sefer sayılı uçuş ile İstanbul’a dönüyor.

  Grubumuzun diğer kısmı, turumuza devam etmek isteyenlerle sabah kahvaltısını takiben otelden ayrılıyor ve havalimanına transfer oluyor. Saat 12.10 Air İndia uçuşu ile Varanasi’ye geçiyoruz. Bugün öğlen yemeğimiz yok sıkı kahvaltı etmenizi öneririz. Varışımızın ardından şehir turumuz sırasında göreceğimiz yerler arasında mermerden yapılmış Hindistan haritasının da bulunduğu Bharat Mata Tapınağı ilk ziyaret edeceğimiz yer.  Akşam Ganj nehrinin kenarında Aarti seremonisini izliyoruz. görmek üzere nehir kenarına iniyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

  Hindistan Turu 8.Gün 6 MART  VARANASİ – DELHİ –  KATHMANDU ya da İSTANBUL

  Sabah çok erken saatte, Himalayalar’dan doğup büyüyen kutsal Ganj Nehri üzerinde tekne turunu yapıyoruz. Hindu inanışında arınmayı temsil eden Ganj Nehri’nde yıkanan binlerce insanın yanında, dua eden, meditasyon yapan insanları ve nehrin kıyısında ölülerin yakıldığı bölgeleri görebilirsiniz. Turumuz sırasında, Vishwanath Tapınağını ve Benaras Hindu Üniversitesini içlerine girmeden dışarıdan göreceğiz. Moğol imparatoru Aurangzeb tarafından Vişnu’ya adanmış bir tapınak yerine sonradan yapılan Alamgir Camii ni gezip havalimanına geçiyoruz. Bugün öğlen yemeğimiz olmayacak, kuvvetli kahvaltı etmenizi öneririz. Öğleden sonra saat 15.25’te yerel hava yolu ile Delhi aktarmalı Nepal’in başkenti Kathmandu’ya uçuyoruz. Yerel saat ile 21.30 ‘da varışımızın ardından vize işlemlerini halledip otelimize transfer oluyoruz. Bu gece otele varış saatimiz dolayısıyla akşam yemeğimiz olmayacak.

  Grubumuzla Nepal’e devam etmeyecek yolcularımız Delhi havalimanında karşılanıp  geceyi geçirecekleri otellerine transfer oluyorlar. Gece yarısını takiben saat 02.30 gibi otelden ayrılarak  havalimanına transfer oluyorlar. Delhi’den saat 06.55 hareket edecek TK 717 sefer sayılı uçuş ile İstanbul’a dönüyorlar. Havalimanında karşılama ve evlerine bırakılmaları sonrası hizmetlerimizin sonu.

  Hindistan Turu 9.Gün 7 MART  KATHMANDU

  Sabah kahvaltısının ardından şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz.  Patan’da Durbar Meydanı, eski çağlarda kraliyet ailesinin yerleştiği soylular mahallesi, Mahadev ve Parvati tapınakları, Machhender Bahl Sarayı göreceğimiz yerler arasında. Öğlen yemeğimiz yerel bir restoranda. Öğleden sonra Katmandu’yu tepeden görebileceğiniz Swayambunath Tapınağı’na çıkıyoruz. Günümüz  Durbar Meydanı’nda bitecek. Kasthamandap, Şiva Tapınağı, Hanuman Doka, Bhairap göreceğimiz yerler arasında.

  Hindistan Turu 9.Gün 8 MART  KATHMANDU

  Sabah kahvaltısının ardından Altın Geçit, Teleju Tapınağı, Yogendra Malla Heykeli ile işlemeli pencere ve balkonlarıyla ünlü Kraliyet Sarayı gezeceğimiz yerler arasında. Öğleden sonra ise yine UNESCO  Dünya kültür mirası listesinde yer alan Bhaktapur (Bhadgaon) şehri ve Katmandu’nun en önemli Hindu Tapınağı olan Pashupatinath’ta “Shiva Tapınağı” nı geziyoruz. Şiva tapınağının iç mekanlarına bizler Hindu olmadığımız için giremiyoruz. Öğleden sonra  Hindu ölü yakma alanı Pashupatinath Hindu Tapınağını gezeceğiz. Burada çok daha yakından ölü yakma ayinlerine tanık oluyoruz. Günümüzü Tibetli Budist hacıların ülkedeki en önemli merkezi ve dünyanın da en büyük stupalarından olan Bodhnath’da bitecek. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

  Hindistan Turu 10.Gün 9 MART  KATHMANDU – İSTANBUL

  Sabah kahvaltısının ardından havalimanına transfer oluyoruz ve Türk Hava Yollarının TK 727 sefer sayılı uçuşu ile 12.55’te İstanbula doğru hareket ediyoruz. İstanbul’a 18.50’de varışımızın ardından evlerinize özel şoförlerimizle bırakılıyorsunuz. Hizmetlerimizin sonu.

  ÜCRET

  27 ŞUBAT – 5 MART Delhi, Jaipur, Agra kısmı

  1740 EURO Çift Kişilik Odada Kişi başı

  280 EURO Tek kişilik konaklama farkı
  —————————————-

  27 ŞUBAT – 6 MART Delhi, Jaipur, Agra, Varanasi kısmı

  2060 EURO Çift Kişilik Odada Kişi başı

  345 EURO Tek kişilik konaklama farkı
  —————————————–

  27 ŞUBAT – 9 MART Delhi, Jaipur, Agra, Varanasi, Kathmandu

  2580 EURO Çift Kişilik Odada Kişi başı

  530 EURO Tek kişilik konaklama farkı

  Ücrete Dahil Olan Servisler;

  * Türk Hava Yolu ile İstanbul – Delhii gidiş ve Delhi – İstanbul ya da Kathmandu – İstanbul dönüş uçuşu

  * Havalimanı vergileri

  * Delhi’de 5* WELCOME DWARKA Hotel ya da benzeri bir otelde konaklama

  * Jaipur’da 5* CROWNE PLAZA ya da benzeri bir hotel de konaklama

  * Agra’da 5* JAYPEE PALACE Hotel ya da benzeri bir hotel de konaklama

  * Varanasi’de 5* RIVATAS BY IDEAL Hotel ya da benzeri bir hotel de konaklama

  *Kathmandu’da 5* CROWNE PLAZA Hotel ya da benzeri bir hotel de konaklama

  * Programda belirtilen tüm transferler

  *Eviniz alan ve alan eviniz arası özel transfer.

  * Programda belirtilen öğle ve akşam yemekleri.

  * Kişi başı günlük 1 şişe su

  * Programda belirtilen tüm gezi ve girişler

  * Seyahat sağlık sigortası

  * Rota Dışı Gezginler rehberlik hizmeti.

  * Rehber ve şoför bahşişleri

  Ücrete Dahil Olmayan Servisler;

  * Vize ücreti (140 USD Hindistan / 30 USD Nepal sınır kapısında)

  * Uçaklarda 20 kg’ı aşan ekstra bagaj ücreti

  * Tüm şahsi harcamalar

   

  ABORDA TURİZM, gerekli gördüğü durumlarda ilan ettiği veya kayıt aldığı turları yeterli katılım sağlanamaz ise gezi başlangıcından 15 gün önce iptal edebilir veya kısmen gezi kapsamındaki otel isimlerini, ulaşım araçları ile bunların hareket yerlerini, programda belirtilmiş ve gezilecek yer olarak gösterilmiş yerlerin ziyaret sıralarını değiştirebilir. Fiyatlar ilanın yayınlandığı gün geçerlidir. Ödemeler ödeme yapılacak günün merkez bankası satış efektif kuru baz alınarak yapılmaktadır.