• HAKKIMIZDA
 • İLETİŞİM

 • YURTDIŞI
 • YURTİÇİ
 • GEMİ TURLARI
 • NEHİR TURLARI
 • VİZESİZ TURLAR
 • TATİL DÖNEMLERİ
 • GALERİ
 • 0216 355 55 75    0533 707 32 11
  VİZESİZ İRAN TURU ŞEKER BAYRAMI
  VİZESİZ İRAN TURU ŞEKER BAYRAMI
  VİZESİZ İRAN TURU ŞEKER BAYRAMI
  VİZESİZ İRAN TURU ŞEKER BAYRAMI
  VİZESİZ İRAN TURU ŞEKER BAYRAMI
  VİZESİZ İRAN TURU ŞEKER BAYRAMI
  1299 $
  Tek kişi farkı: 500 $
  7 Gece 9 Gün
  Tam Pansiyon
  İstanbul
  THY
  Vizesiz
  Tarihler
  10.6.2018 - 17.6.2018

  SİZİ ARAYALIM

  CANLI DESTEK

  +90 216 355 55 75

  +90 533 707 32 11

  Tahran(1),İsfahan(3),Yazd(1),Şiraz(2) - TÜM TURLAR DAHİL !!    

   Buluşma Tarihi:  09 Haziran  2017 Cumartesi saat  22:30


  1.Gün : İstanbul  – Tahran  //  10 Haziran 2018 Pazar

  7 Nisan 2017 Cuma günü Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’de akşam saat 22:30’da buluşma. Bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Havayolları’nın tarifeli seferi TK 878 ile saat 01:20'de Tahran’a uçuş. Yerel saat ile 05:55'te İnişimizi takiben bizi bekleyen özel otobüsümüzle otelimize kahvaltı almaya gidiyoruz. Ardından panoramik Tahran şehir turu sırasında çok zengin arkeolojik buluntunun sergilendiği İran Ulusal Müzesi, Merkez Bankası Ulusal Mücevher müzesi, Unesco Kültür Mirası, Şahların ikametgahı Gülistan Sarayı  görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer oluyoruz. Geceleme Tahran’da otelinizde.
   

  2.Gün : Tahran – İsfahan  // 11 Haziran 2018 Pazartesi
   

  Sabah erken saatte alınacak kahvaltı sonrası İsfahan’a hareket ediyoruz. Yol üstünde köklü bir geçmişe sahip, ticaret yollarının kavşağı Kaşhan kentinde UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan, her yanı su kanalları ile çevrilmiş olan bahçe içinde Amir Kabir’in öldürüldüğü hamam da bulunan Fin Bahçeleri'ni geziyoruz. İsfahan'a 170 km. mesafede, 1500 yıldır geleneklerini koruyan dağ köyü Abiyaneh'i ziyaret ettikten sonra . bu keyifli günü İsfahan'a varışımızı takiben muhteşem meydan  Nakş-ı Cihan'da kapalıçarşı içerisinde otantik kafeleri gezerek tamamlıyoruz. Geceleme İsfahan’da otelimizdedir. 


  3.Gün : İsfahan  // 12 Haziran 2018 Salı

  Sabah kahvaltısı sonrası İsfahan şehir turu için otelden ayrılıyoruz. Şehir turumuz esnasında dünyanın en büyük meydanlarından biri olan Nakş-ı Cihan Meydanı, UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan Mescid-i Cuma, yine UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan Jameh Camii'ni geziyoruz. Kısa bir serbest zamanın ardından Kapalı Çarşı turumuza başlıyoruz. Engin İran edebiyatına plato olmuş İsfahan kenti pazarlarında halıdan telkariye, sedeften gümüşe İran'a özgü el sanatlarını tanıyoruz. Akşam ışıltılı köprülerin gece manzarasını fotoğraflıyoruz. Geceleme İsfahan’da otelimizdedir.

   

  4.Gün: İsfahan  // 13 Haziran 2018 Çarşamba

  Sabah kahvaltısı sonrası Safevi şahı I. Abbas tarafından yaptırılan saray ve botanik bahçeler kompleksinin bir parçası olarak inşa ettirilen Çehel Sutun Sarayı'nı geziyoruzZayandeh nehri üzerinde bulunan Sio Se Pol ve Khaju Köprüleri gezilerimizin ardından Ermeni Mahallesi'ne gidiyoruz. Şirin kafelerin, ufak büfelerin olduğu mahallede gezinti sonrası tarihi bir kervansarayın restore edilerek yapılmış Abbasi Otel bahçesinde İran usulü çay molası veriyoruz.  Geceleme İsfahan’da otelimizde.

  5.Gün:  İsfahan – Yezd  // 14 Haziran 2018 Perşembe

  Sabah kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ve Yezd kendine hareket ediyoruz. Muhteşem Zagros Dağları manzarası eşliğinde İran bozkırında yapacağımız yaklaşık 4 saat sürecek yolculuğumuz sırasında yol üstünde panoramik olarak  Kerpiç-Buz Evi’ni, göreceğiz. Gezimizin ardından Yezd’e hareket ve otantik kentte panoramik şehir turumuzda, Ateş Tapınağı, Sessizlik Kulesi, Emir Çakmak Zaviyesi, daracık sokakları, kerpiç ve taş mimarisiyle eski kent sokakları yürüyüş turu yapıyoruz. Geceleme Yezd'de otelimizde.

  6.Gün : Yezd – Şiraz  // 15 Haziran 2018 Cuma

  Sabah erken kahvaltı sonrası 07.30'da otelden ayrılıyoruz ve Şiraz’a doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan Pasargad Kenti  'nde Büyük Kiros'un mezarını görüyor, panoramik antik kent gezimizi otobüsümüzle yapıyoruz. Ardından yolumuza devam ediyoruz ve UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan antik kent Persepolis'i, Persepolis Müzesi'ni ve kral mezarları Nakş-ı Rüstem arkeolojik alanlarını geziyoruz. Persepolis Antik kenti, ilk olarak MÖ 6.yy sonlarına doğru Pers Kralı 1. Darius tarafından kurulmuştur ve Pers İmparatorluğuna başkentlik yapmıştır. Ardından Şiraz’a varıyoruz ve otantik Kapalıçarşı gezimizi yapıyor, baharat ve İran'a özgü ürünlerin sergilendiği dükkanların keyfini çıkarıyoruz.  Geceleme Şiraz’da otelimizde.


  7.Gün  : Şiraz  // 16 Haziran 2018 Cumartesi

  Sabah kahvaltının ardından  panoramik Şiraz şehir turu için otelimizden hareket ediyoruz. Şiraz bulunduğu bölgenin en önemli ticaret ve turizm kentidir. Tarihte Pers İmparatorluğu’nun başkenti olduğu için bünyesinde bir çok tarihi eser ve mekan barındırmaktadır. Panoramik olarak yapılacak şehir turumuzda; Kerim Han KalesiNarenjestan Bahçesi, Vekil Camii ve Nasır el Mülk görülecek yerler arasındadır. Huzurlu bahçe şair Hafız Mozolesi ziyaretinde Pers Kahvesi'nde İran edebiyatından örnekler dinleyerek gezimizi tamamlıyoruz. Ardından otelimize transfer.  Dinlenmenin ardından saat 22:40 civarında çıkış yapıyoruz ve havalimanına transfer oluyoruz.


  8.Gün  : Şiraz – İstanbul  // 17 Haziran 2018 Pazar

  Bilet ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın tarifeli seferi TK 885 ile saat 02.55’te İstanbul’a uçuş. Varışımız sabah 05.40’da olacak. Bir sonraki turumuzda görüşmek ümidiyle…

   

  TURUN ARTILARI

  ·         Tahran’da; milattan önce 5000. yıllara dayanan zengin tarihi buluntu ve eserleriyle İran Ulusal Müzesi, İran Ulusal Mücevher müzesi, Unesco'nun da koruma altına almış olduğu Gülistan Sarayını geziyoruz.

  ·          İsfahan’da Nakş-I Cihan meydanı ve Çehel Sütun sarayını gezme fırsatı bulacaksınız.

  ·         UNESCO Dünya Mirasları Listesinde yer alan, antik kent Persepolis’i keşfedeceğiz.

  ·         Kaşhan kentinde UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan, her yanı su kanalları ile çevrilmiş olan bahçe içinde Amir Kabir’in öldürüldüğü hamam da bulunan Fin Bahçeleri'ni geziyoruz.

  ·         Zerdüştlük inancında ölen kişinin gövdesinin konulduğu yüksek kuleleri, Tower of Silence’ı göreceğiz.

  ·         İçinde yaklaşık 472.500 çini olduğu tahmin edilen İmam Camii’ni göreceğiz.

   

   

  İran Turu

  2 veya 3 Kişilik Odada Kişi Başı

  Single Farkı

  0-2 Yaş

  3-11 Yaş

  Parsian Esteghlal West Tower Hotel 4* Tahran vb. – Standart Oda, Kahvaltı Dahil

  http://www.esteghlalhotel.com/

   

  Piroozy Hotel 4* İsfahan vb.– Standart Oda, Kahvaltı Dahil

  http://www.piroozyhotel.com/

   

  Safaiyeh Garden Hotel 4* Yezd vb. – Standart Oda, Kahvaltı Dahil

  http://www.pih.ir/

   

  Elysee Hotel 4* Şiraz vb.–Standart Oda, Kahvaltı Dahil

  http://elysee.ir/

      1.299 $

       500 $

   200$

    1.279$

   

   

  Paket Fiyata Dahil  Hizmetler

  ·         THY’nın tarifeli seferi ile İstanbul – Tahran gidiş ve Şiraz -İstanbul dönüş ekonomi sınıfı  uçak biletleri

  ·         Havalimanı vergileri

  ·         4* otellerde 7 gece konaklama,

  ·         Sabah Kahvaltıları,

  ·         Özel araçlarla Havalimanı – Otel – Havalimanı transferleri,

  ·         Şehirlerarası  tüm transferler,

  ·         Programda belirtilen tüm şehir turları ve giriş ücretleri

  ·         Türkçe rehberlik hizmeti

   

   

  Paket Fiyata Dahil  Olmayan  Hizmetler

  ·         Yurtdışı Çıkış Harç Pulu             

  ·         Seyahat Sigortası

  ·         Kişisel harcamalar,

  SIKÇA SORULAN SORULAR

  Sağlık

  İran’a girişlerde Türk vatandaşlarına herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Seyahatimiz boyunca bulunacagimiz bolgeler, sitma ve sari humma riski tasimayan bolgelerdir. Herhangi bir ilac kullanmaniz tavsiye edilmemektedir

  Vize Bilgileri

  İran; Türk vatandaşlarına vize uygulamamaktadır.

  Uçuş Süreleri

  İstanbul - Tahran: 3 saat 10 dakika Şiraz - İstanbul: 4 saat 10 dakika

  Para Birimi

  İran’nın para birimi Riyal’dir (IRR). 1 USD yaklaşık 32300 IRR, 1 Euro ise yaklaşık 44600 IRR’dır.

  Saat Dilimi

  Türkiye ile İran arasında 2 saat farkı bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12:00 iken İran’da 14:00’tür.

  Telefon Kullanımı

  Uluslararası otomatik telefon görüşme olanağı mevcuttur. Sadece İsrail ile telefon bağlantısı yoktur. Türkiye ile bir dakikalık görüşme ücreti 7.000 Riyal'dir. Hafta sonları ve geceleri indirimli arama uygulaması yoktur. Şehir içindeki telefon kulübelerinden uluslararası görüşme imkanı bulunmamaktadır.

  Kıyafet ve Gerekli Eşyalar

  Yanınıza kolay giyip çıkarabileceğiniz mevsim sıcaklıklarına uygun kıyafetler almanızı öneririz. Bayanlar, İran'da sokak, park, çarşı, lokanta, vs. gibi kamuya açık yerlerde hicaba uygun giyim tarzıyla dolaşmaktadırlar. 

  Yemek Kültürü

  Çarşıda kaliteli sebze, meyve, et, süt ve mamulleri bol miktarda temin edilebilmektedir. İran'da alkollü içki tüketimi ve satışı yasaktır.Lokantalarda, İran'a özgü olarak ise çorbalar, cüce kebap (tavuk), berg kebap (et), kubide (köfte) yenebilir; kebaplar genellikle çok çeşitli pilavlarla beraber servis edilir. Gelişmiş bir yerel fast food ağı da bulunmaktadır.

  Elektrik

  İran’da elektrik 220 volttur ve C ve F tipi üçlü yuvarlak kalın prizler kullanılmaktadır. Prizlerin örnekleri http://www.iec.ch/worldplugs/typeC.htm sitesinden görülebilir.

  Alışveriş

  Tahran'daki alışveriş merkezlerinde birçok ürün rahatlıkla bulunabilmektedir. İthal mallar daha pahalıdır. Alışverişte pazarlık usulü geçerlidir ve sıkça rastlanabilen taklit mallara karşı dikkatli olunmalıdır. Özellikle kıymetli taşların her zaman gerçek olmama riski mevcuttur. Alışverişe tercihen Farsça bilen bir kişiyle gidilmesinde yarar vardır.

   

             

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Aborda havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Aborda sorumlu tutulamaz. Aborda gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Aborda, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Aborda  sorumlu tutulamaz. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir.