• HAKKIMIZDA
 • İLETİŞİM

 • YURTDIŞI
 • YURTİÇİ
 • GEMİ TURLARI
 • NEHİR TURLARI
 • VİZESİZ TURLAR
 • TATİL DÖNEMLERİ
 • GALERİ
 • 0216 355 55 75    0533 707 32 11
  KENYA' DA SAFARİ  NİSAN
  KENYA' DA SAFARİ  NİSAN
  KENYA' DA SAFARİ  NİSAN
  KENYA' DA SAFARİ  NİSAN
  KENYA' DA SAFARİ  NİSAN
  KENYA' DA SAFARİ  NİSAN
  KENYA' DA SAFARİ  NİSAN
  KENYA' DA SAFARİ  NİSAN
  KENYA' DA SAFARİ NİSAN
  2290 $
  Tek kişi farkı: 375 $
  5 GECE / 6 GÜN
  Yarım Pansiyon
  Oda Kahvaltı
  İstanbul
  THY
  Vize Gerekiyor
  Tarihler
  23.4.2018 - 29.4.2018

  SİZİ ARAYALIM

  CANLI DESTEK

  +90 216 355 55 75

  +90 533 707 32 11
  TUR PROGRAMI 
   
  1.Gün İstanbul – Nairobi  // 23 Nisan  2018 Pazartesi
  Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde açılacak olan THY kontuarı önünde saat 18:30’da buluşuyoruz. Check-in işlemlerinin tamamlanması ve pasaport kontrollerinin ardından saat 21.35’te Türk Hava Yolları’na ait TK 607 sefer sayılı uçak ile Nairobi’ye hareket ediyoruz. Geceleme uçakta.
   
  2.Gün Nairobi – Aberdare Milli Parkı  // 24 Nisan 2018 Salı
  Yaklaşık 6 saat 35 dakika süren bir yolculuğun ardından Nairobi’ye varışımız yerel saat ile 04:15’te. Gümrük kontrollerinin ardından havalimanında karşılanıyor ve sabah kahvaltısını yerel restoranda alıyoruz ve sonra Aberdare Ulusal parkına hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saatlik yolculuğumuzun ardından öğle yemeğini Aberdares Country Club’ta alıyoruz. 
  Volkanik bir dağ olan Aberdare; gür ormanları, derin dağ geçitleri, şelaleler, açık dereler, alp bitkileri, puslu bataklıklar ve yabani hayatla iç içedir. Akşam The Ark Lodge balkonunda vahşi hayvanları seyredeceğiz. Akşam yemeği ve konaklama Lodge’ta.
   
  3.Gün Aberdare Milli Parkı – Nakuru Gölü – Naivasha Gölü  // 25 Nisan 2018 Çarşamba
  Sabah kahvaltısının ardından  Nakuru gölüne hareket ediyoruz. Daha sonra özel araçlarımız ile keyifli bir yolculuk ile özellikle pembe flamingoları ile ünlü Nakuru Gölü’ne varıyoruz. Varışı takiben safariye çıkacağız. Nakuru Gölü içerdiği mineraller nedeni ile birçok kuş çeşidine özellikle de pembe flamingolara ev sahipliği yapmaktadır. 
  Gergedanlar, filler ve büyük kediler başta olmak üzere bu Ulusal Park’ta da birçok hayvanı gözlemleme imkanı bulacaksınız. Öğle yemeğimizi lodge’ta alıyoruz. Safarinin ardından Naivasha Gölünde bulunan lodge’umuza geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Naivasha gölündeki lodgumuzda.
   
  4.Gün: Naivasha Gölü – Masai Mara  // 26 Nisan  2018 Perşembe
  Otelimizde alacağımız erken kahvaltının ardından lodgumuzdan ayrılıyor ve Masai Mara’ya doğru hareket ediyoruz. Aynı zamanda yolumuzun üzerinde safari yaparak ilerleyeceğiz. Varışımızın ardından öğle yemeğimizi lodgumuzda alıyoruz. Öğleden sonra leopardan çitaya, fillerden gergedanlara, zürafalardan farklı antilop çeşitlerine ve elbette sayısız tür kuşa ev sahipliği yapan Masai Mara’da ilk safarimizi gerçekleştiriyoruz. 
  Gün batımına yakın otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama lodgumuzda.
   
  5.Gün: Masai Mara  //  27 Nisan  2018 Cuma
  Güne safari ile başlamak için erken bir saatte uyanıyoruz. Otelde servis edilen kahve/çay ve kek servisinin ardından gün doğumu ile safariye başlıyoruz. Safarinin bitiminde otelimize dönüyor uz ve serbest zaman. Öğle yemeğimiz otelimizde. Öğleden sonra günün ikinci safarisi için araçlarımız ile otelimizden ayrılıyoruz. Safarinin ardından akşam yemeği ve konaklama lodgumuzda.
   
  6.Gün: Masai Mara – Nairobi  // 28 Nisan 2018 Cumartesi
  Sabah kahvaltısının ardından otelden ayrılıyor ve Nairobi’ye hareket ediyoruz. Yaklaşık 4 saatlik yolculuğumuzun ardından Nairobi’ye varıyoruz ve Ardından öğle yemeğimizi otelde alıyoruz ve otelimize yerleşiyoruz. Kısa bir dinlenmenin ardından panoramik şehir turu yapıyoruz. Turumuz esnasında;  belediye binası, Kenyatta International Konferans Merkezi, Nairobi Market, Ulusal müze ve yılan parkı panoramik olarak  görülecek yerler arasındadır. 
  Akşam yemeğini yerel restoranda alıyoruz ve sonrasında otelimize dönüyoruz. 
   
  7.Gün: Nairobi – İstanbul  // 29 Nisan 2018 Pazar
  Erken saatte otelden ayrılıp  havalimanına transfer olacağız. Check – in işlemlerinin tamamlanması ve pasaport kontrolünün ardından saat 05:45’te Türk Havayollarının  TK 608 sefer sayılı uçağı ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Varışımız yerel saat ile 12:35’te. Turumuzun sonu, bir sonraki turumuzda görüşmek üzere.
   
  OTELLER: 
   
  Royal Orchid Azure Hotel vb. -Nairobi
  http://www.royalorchidhotels.com/hotel-royal-orchid-azure-nairobi/overview.asp
   
  The Ark Lodge vb.  -Aberdare
  www.thearkkenya.com
   
  Lake Naivasha Country Club vb. – Lake Naivasha
  www.sunafricahotels.com/lake-naivasha-country-club/
   
  Keeokrok Lodge vb.  – Masai Mara
  www.sunafricahotels.com/keekorok-lodge/
   
   
  TURUN ARTILARI
  •Nakuru Gölü Ulusal Parkı’nda pembe flamingolar başta olmak üzere birçok kuş türünü tanıyacak bunun yanında muhteşem doğa ile başbaşa kalacağız. 
  •Masai Mara Ulusal Parkı’nda “Beş Büyük” diye adlandırılan aslan, leopar, fil, gergedan ve buffaloları görme imkanı yakalayacağız. 
  •Aberdare Milli parkında safarimiz esnasında leopar, savan fili, antiloplar,bufalolar, zeytin babunları görme fırsatımız olacak.
  •Her safarimizde ayrı ayrı unutulmayacak kareler yakalama şansımız olacak ve hafızalarımızdan silinmeyecek doğal güzellikler göreceğiz. 
   
  FİYATLARA DAHİL OLAN HİZMETLER
  •Türk Hava Yolları ile İstanbul – Nairobi – İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti
  •Havalimanı vergileri
  •Aberdare Milli Parkta 1 gece özel lodgelerda tam pansiyon konaklama
  •Naivasha Gölü’nde 1 gece özel lodgelerda tam pansiyon konaklama
  •Masai Mara’da 2 gece özel lodgelerda tam pansiyon konaklama
  •Nairobi’de 1 gece 5 yıldızlı otelde konaklama
  •İlk gün yerel restoranda sabah kahvaltısı
  •Son gün Nairobi’de yerel restoranda öğle ve akşam yemeği
  •Programda belirtilen tüm öğle yemekleri
  •Programda belirtilen tüm akşam yemekleri
  •Özel safari araçları ile programda belirtilen tüm safariler
  •Nairobi panoramik şehir turu
  •Ulusal Parklara giriş ücretleri
  •Türkçe rehberlik hizmetleri
   
  PAKET FİYATA DAHİL  OLMAYAN  HİZMETLER 
  •Yurtdışı Çıkış Harç Pulu (15 TL)   
  •Vize ücreti (50 USD- Havalimanı varışta alınıyor)
  •Şahsi harcamalar, ekstra turlar ve  programda belirtilmeyen yemekler
  •Seyahat Sigortası
  •Yurtdışı çıkış harcı
  SIKÇA SORULAN SORULAR
   
  Sağlık:Kenya ziyaretlerinizden en az on gün önce Sarı Humma aşısı olmalı ve seyahatiniz esnasında size verilen karneyi yanınızda bulundurmalısınız. Bunun yanında doktorunuza danışarak seyahatinizden belirli bir süre önce sıtmaya karşı ilaç almaya başlamalı ve bu ilacı seyahatiniz boyunca ve sonrasında belirli bir süre daha kullanmaya devam etmelisiniz. Bunun dışında otellerde ve yerel restoranlarda alınacak öğle ve akşam yemeklerinde sağlığınızı etkileyecek herhangi bir sorunla karşılaşacağınızı sanmıyoruz. Seyahat boyunca musluk suyu içmemenizi ve sürekli olarak ilk kez sizin tarafınızdan açılacak olan şişe suyu içmenizi öneriyoruz.
   
  Vize Bilgileri:Umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabi olup, vizelerini 50 ABD Doları karşılığında Kenya sınır kapılarında alabilirler. Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri ise 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydıyla, anılan ülkeye yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır.
   
  Uçuş Süreleri:İstanbul – Nairobi arası uçuş 6 saat 35 dakika, Nairobi – İstanbul arası uçuş ise 6 saat 20 dakika sürmektedir. Uçuşlarda herhangi bir aktarma yoktur.
   
  Para Birimi:Kenya’nın para birimi Kenya Şilini’dir. 1 Euro yaklaşık 110 Şilin, 1 USD yaklaşık 85 Şilin etmektedir. Seyahate gelirken yanınızda USD bulundurmanızı ve bunun da küçük birimlerini taşımanızı öneririz. Kenya’ya gelirken getireceğiniz USD’nin 2000 yılından sonra basılmış olmasına dikkat ediniz. 2000 yılından önce basılmış USD’ler bozdurulamıyor ya da düşük kurdan bozduruluyor.
      
  Saat Dilimi:Türkiye ile Kenya arasında +1 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Kenya’da 13.00.
   
  Telefon Kullanımı:Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise kullanılmaktadır. Bazı bölgelerde iletişim sıkıntılı olabilir
   
  Kıyafet ve Gerekli Eşyalar:Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve akşamları için ince bir mont almanızı öneririz. Yağmur ihtimaline karşı bir yağmurluk ve şemsiye de getirebilirsiniz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz. Safariler için rahat ve doğaya uygun renklerde kıyafetler giymenizi, parlak renklerden çok açık renkli kıyafetlerden kaçınmanızı öneririz.
   
  Yemek Kültürü:Gideceğimiz yerlerde bulunan lüks restoranlar, yerel Afrika yemeklerinden daha çok Avrupa ve Asya mutfağından; etin yoğunlukla kullanıldığı mönü seçenekleri sunmaktadırlar. Yemeklerden sonra tatlı yerine meyve ve kahve sunulmaktadır.
   
  Elektrik:Kenya’da 240 voltluk elektrik akımı var. Prizler İngiltere’deki gibi üç adet dikdörtgen uçtan oluşuyor. Kenya’ya gitmeden önce, orada aletlerinizi sorunsuz şekilde kullanmak için uygun bir dönüştürücü ve fiş adaptörü almalısınız.
   
  Alışveriş:Geleneksel kıyafetler ve hediyelik eşyalar alınabilir. Bunun haricinde pek fazla alınabilecek şeyler bulunmamaktadır.
   
  ABORDA TURİZM  havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan ABORDA TURİZM  sorumlu tutulamaz. ABORDA TURİZM  gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. ABORDA TURİZM , kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından ABORDA TURİZM   sorumlu tutulamaz. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir.