• HAKKIMIZDA
 • İLETİŞİM

 • YURTDIŞI
 • GEMİ TURLARI
 • NEHİR TURLARI
 • DÜNYANIN RENKLERİNE YOLCULUK
 • VİZESİZ TURLAR
 • TATİL DÖNEMLERİ
 • ART & EVENT
 • YURTİÇİ
 • GALERİ
 • 0216 355 55 75    0533 707 32 11
  KURBAN BAYRAMINDA İNGİLTERE & İSKOÇYA
  KURBAN BAYRAMINDA İNGİLTERE & İSKOÇYA
  KURBAN BAYRAMINDA İNGİLTERE & İSKOÇYA
  KURBAN BAYRAMINDA İNGİLTERE & İSKOÇYA
  KURBAN BAYRAMINDA İNGİLTERE & İSKOÇYA
  KURBAN BAYRAMINDA İNGİLTERE & İSKOÇYA
  KURBAN BAYRAMINDA İNGİLTERE & İSKOÇYA
  1099
  Tek kişi farkı: Sorunuz
  5 GECE / 6 GÜN
  Oda Kahvaltı
  İSTANBUL
  THY
  Vize Gerekiyor
  Tarihler
  30.8.2017 - 4.9.2017

  SİZİ ARAYALIM

  CANLI DESTEK

  +90 216 355 55 75

  +90 533 707 32 11

  1. Gün İstanbul – Londra // 30 Ağustos 2017 Çarşamba

  Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali acente kontuarı önünde saat 04:45’te  buluşma. Türk Hava Yolları'nın TK1979 numaralı tarifeli seferi ile saat 07:45'te  Londra’ya hareket. Yerel saate göre 09:50'de varışımızı takiben Londra panoramik şehir turu. Panoramik şehir turumuzda; The Tower, Tower Bridge, Hays Galleria, London Dungeon, Big Ben, Houses of Parlement, Buckingham Palace, Thames Nehri, Picadilly Meydanı, Amiral Nelson Anıtı, Trafalgar Meydanı, Milli Müze, Ünlü Harrods Mağazası, Knightsbridge ve Natural History Müzesi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası serbest zaman. Geceleme otelimizde.

  2. Gün Londra // 31 Ağustos 2017 Perşembe

  Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından alış-veriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz bölgede düzenlenecek olan London eye & Thames nehri tekne turu & Medieval Banquet Show Turu`na katılabilirler. Bu tam günlük turumuzda; Thames Nehri kıyısında bulunan dev bir gözlem tekerleği olan dönme dolaba binerek eşsiz Londra manzarasını izleme, daha sonrasında Thames Nehri üzerinde tekne ile gezme fırsatı bulacaksınız. Tekne Turu sırasında Londra’nın ünlü Parlamento binasının St. Paul katedralinin ve daha pek çok Londra’nın simgesi olmuş yapıtların önünden geçilecek, Londra’yı nehirden görme imkanı bulacağız. Öğleden sonra Londra’nın eğlence merkezi, restoranları, pubları ve alışveriş dükkanları ile ünlü (Londra’nın Beyoğlu'su) Covent Gardene yürüyüş turu yapıyoruz. Alışveriş için serbest zaman ve dünyaca ünlü British Museum'u ziyaret. Zengin kolleksiyonları ile ünlü müzede Türkiye'den de götürülmüş eserleri görme imkanı bulacağız.  Aksam Medieval Banquet & Show Turu’na katılıyoruz. Londra’nın tarihi bölgesi St. Kathrine Limanında bir binada ortaçağ atmosferinde yapılacak gece turumuz yemek ve show ile size unutulmaz bir Londra akşamı yaşatacak. Geceleme otelimizde.

  3. Gün Londra //  1 Eylül 2017 Cuma

  Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz bölgede düzenlenecek olan Windsor Kalesi, Victoria ve Albert Müzesi ve Oxford Street Turuna katılabilirler .İngiltere'nin 900 yıllık tarihine şahitlik etmiş, dünyanın en eski ve en büyük kalesi olan Windsor Kalesi, kraliçenin ayni zamanda resmi konutudur. Sabah, özel otobüsümüz ile Londra’nın hemen dışındaki Windsor kasabasına hareket,  İngiliz ihtişamını bizzat görebileceğimiz kalenin gezilmesinden sonra tarihi Windsor kasabasının şirin sokaklarında öğle yemeği için bos zaman. Öğleden sonra Londra’ya dönüyoruz ve Kraliçe Victoria ve genç yaşta ölen eşi Prens Albert adına yapılmış müzede muhteşem kraliyet mücevherlerini görüyoruz. Daha sonra Londra’nın dünyaca ünlü alışveriş caddesi Oxford Street'te serbest zaman. Geceleme otelimizde

  4. Gün Londra – Edinburg //  2 Eylül 2017 Cumartesi

  Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından havalimanına transfer. Yerel havayolları ile Londra-Edinburg uçuşumuz gerçekleşiyor. Varışımıza istinaden Edinburgh panoramik şehir turumuz başlıyor. Tur esnasında şehrin en eski yapısı olmakla beraber en popüler turist merkezi olan Edinburgh Kalesi'nden başlayarak Royal Mile Yolu üstünden Kraliyet Sarayı, Parlamento Binasını, Milli Galeri’yi, 10 yıl sahibini mezarında yalnız bırakmayan köpek Boby’nin heykelini ve Harry Potter'ın efsanesinin doğduğu kafeyi panoramik ziyaret edeceğiz. Turumuzun ardından otelimize transfer.  Arzu eden misafirlerimiz akşam bölgede düzenlenecek olan İskoç Gecesi Turu'na katılabilirler.(İskoç Gecesi Turu müsaitliğe göre yapılmaktadır.)  Geceleme otelimizde.

  5. Gün Edinburgh // 3 Eylül 2017 Pazar

  Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz bölgede düzenlenecek olan Glasgow ve Stirling Kalesi turuna katılabilirler. İskoç tarihinin en önemli kavşak noktası, İskoçların İngilizlere karşı bağımsızlık savaşlarının sembolü, bizim de Cesur Yürek filminden tanıdığımız Willam Wallace’ın yaşadığı Sterling kalesini geziyoruz. Ardından sanayi devriminin başlangıcı olan, klasik ve modern mimarinin kaynaştığı İskoçya’nın önemli kenti Glasgow’a gidiyoruz. Gotik mimarisi ile ünlü Glasgow katedrali, Rönesans mimarisi ile ünlü City Chambers ve George meydanı ziyaret edilecek yerler arasındadır. İskoçya’nın zengin alışveriş merkezi Buchanan Street ve çevresinde serbest zamandan sonra otelimize dönüyoruz.

  6. Gün Edinburgh – İstanbul //  4 Eylül 2017 Pazartesi

  Sabah kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ve serbest zaman. Rehberimiz tarafından belirtilecek saatte Edinburgh Havalimanı'na transfer. Bagaj, bilet ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları'nın TK1344 sefer sayılı uçuşu ile saat 15:55'te İstanbul’a hareket. Rahat ve konforlu bir uçuşun ardından saat 22:10'da İstanbul'a varış ve gezimizin sonu.

  OTELLER

  4* Ramada Hotel North vb.  Londra standart oda konaklaması

  http://www.ramada.co.uk/hotels/united-kingdom/london/ramada-london-north-m1/hotel-overview

  4* Holiday Inn Edinburg Hotel vb. – Edinburg standart oda konaklaması

  http://www.ihg.com/holidayinn/hotels/us/en/edinburgh/edbcr/hoteldetail

  • Türk Havayolları tarifeli seferi ile ekonomi sınıfı  İstanbul –Londra gidiş / Edinburg – İstanbul dönüş uçak bileti,
  • Londra – Edinburg ekonomi sınıfı uçak bileti
  • Alan vergileri,
  • Belirtilen otellerde 3 gece Londra’da 2 gece Edinburg’ta konaklama
  • Sabah kahvaltıları
  • Havalimanı – Otel – Havalimanı Arası Transferler,
  • Londra ve Edinburg panoramik şehir turları
  • Türkçe Rehberlik Hizmeti,