• HAKKIMIZDA
 • İLETİŞİM

 • YURTDIŞI
 • GEMİ TURLARI
 • NEHİR TURLARI
 • DÜNYANIN RENKLERİNE YOLCULUK
 • VİZESİZ TURLAR
 • TATİL DÖNEMLERİ
 • ART & EVENT
 • YURTİÇİ
 • GALERİ
 • 0216 355 55 75    0533 707 32 11
  27 AĞUSTOS 2017 PORTEKİZ & ENDÜLÜS TURU
  27 AĞUSTOS 2017 PORTEKİZ & ENDÜLÜS TURU
  27 AĞUSTOS 2017 PORTEKİZ & ENDÜLÜS TURU
  27 AĞUSTOS 2017 PORTEKİZ & ENDÜLÜS TURU
  27 AĞUSTOS 2017 PORTEKİZ & ENDÜLÜS TURU
  27 AĞUSTOS 2017 PORTEKİZ & ENDÜLÜS TURU
  999
  Tek kişi farkı: Sorunuz
  7 GECE / 8 GÜN
  Oda Kahvaltı
  İSTANBUL
  THY
  Vize Gerekiyor
  Tarihler
  27.8.2017 - 3.9.2017

  SİZİ ARAYALIM

  CANLI DESTEK

  +90 216 355 55 75

  +90 533 707 32 11

  1.Gün : İstanbul  – Porto  // 27 Ağustos 2017 Pazar

  Atatürk Havalimanı dış hatlar terminalinde saat 08:45’te buluşma ve bagaj – check-in işlemlerinin ardından THY’nın TK 1449 sayılı seferi ile 11:45’te Porto’ya uçuş. Yerel saatle 14:35’te Porto’ya varış. Varışı takiben panoramik şehir turu. Turumuz esnasında göreceğimiz yerler arasında Porto Katedrali, Tarihi Şarap Mahzenleri, Liberdade Meydanı, Batalha Meydanı, Tore dos Clerigos Kulesi, Riberia Bölgesi, Arrabida Köprüsü, Boa Vista, Don Luis köprüsü bulunmaktadır. Tur bitiminde serbest zaman. Geceleme Porto’da otelimizde.

   

  2.Gün : Porto - Lizbon  // 28 Ağustos 2017 Pazartesi

  Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından özel aracımızla Lizbon’a  hareket. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği ve yol üzerinde bulunan Fatima-Nazare-Obidos turuna katılabilir. Katolikler’in en önemli hac merkezlerinden biri olan Fatima, surlarla çevrili ortaçağ şehri Obidos ve bir sahil kasabası olan  Nazare’yi gezdikten sonra Porto’ya doğru devam ediyoruz. Yaklaşık 3,5 saatlik bir otobüs yolculuğunun ardından Lizbon’a varıyoruz ve otelimize giriş yapıyoruz. Geceleme Lizbon’daki otelimizde.

  Fatima – Nazare – Obidos Turu : 40 € Kişi Başı

  3.Gün :  Lizbon  // 29 Ağustos 2017 Salı

  Sabah kahvaltı sonrası yapılacak panoramik şehir gezisinde şehrin belli başlı bulvarları, VII. Eduardo Parkı, Restauradores ve şehrin kalbi sayılan Rossio Caddesi ve ünlü Libardede Meydanı, Tejo Nehri, São Jorge Kalesi, Alfama Semti, Alcantara Semti, keşifler için uğurlamaların yapıldığı Belem Kulesi, Belem’de Keşifler Anıtı ve Jeronimus Manastırı görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Sintra, Roca Burnu, Cascais ve Estoril Turu’na katılabilir. Bu turumuzda görülecek yerler arasında Unesco Dünya Mirası Listesi’nde bulunan ve çok sayıda çini koleksiyonuna ev sahipliği yapan Sintra Şehir Sarayı, Sintra eski şehir merkezi, Avrupa Kıtası’nın en batıdaki ucu olan Roca Burnu, Guincho Burnu ve Boca de Inferno Kayalığı, yazlık evleri ve bahçeleri ile ünlü Cascais ve kumarhanesi ile ünlü Estoril bulunmaktadır. Tur bitiminde Lizbon’daki otelimize geri dönüş. Akşam dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Fado Gecesi Turu’na katılabilir. Portekiz’e özgü yemekler ve şarap eşliğinde geleneksel dans ve müziklere tanıklık edeceğimiz bu turdan sonra otelimize geri dönüş. Geceleme otelimizde.

   

  Sintra, Roca Burnu, Cascais ve Estoril Turu : 70 € Kişi Başı       Fado Gecesi (Yemekli) : 65 € Kişi Başı

  4.Gün : Lizbon - Sevilla  // 30 Ağustos 2017 Çarşamba

  Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından özel aracımızla Sevilla’ya  hareket. Yaklaşık 6 saatlik yolculuk sonrası varış ve takiben panoramik şehir turu. Bu turumuzda ; Muvahhit’ler döneminden kalma eski Ulu Camii’nin yerine 15. yy da inşa edilmeye başlanan Sevilla katedrali ( dışarıdan), Arap Gotik ve Rönesans tarzı sarayların yan yana yükseldiği krallık malikanesi Alcazar sarayı (dışarıdan), Altın Kule denilen 13. yy’dan kalma kale, birçok ortaçağ kilisesiBelediye Sarayı görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi serbest zaman. Geceleme Sevilla’da otelimizde.

  5.Gün :  Sevilla  // 31 Ağustos 2017 Perşembe

  Sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra düzenlenecek olan Alcazar Sarayı ve Sevilla Katedral'i turuna katılıyoruz.  Alcazar Sarayı; Endülüs Emevileri tarafından yapılan Sevilla kraliyet sarayıdır. Sevilla Katedrali gotik tarzda yapılmış olup, Roman Katolik katedralidir. Gotik mimari olarak Katedral dünyanın en büyük, kilise yapısı olarak da dünyanın üçüncü büyük yapısıdır. Akşam arzu edenlerle ekstra Flamenko Gecesi turuna katılacağız. İspanyol dansları eşliğinde eğlence. Muhteşem Flamenco gecesini kaçırmamanızı tavsiye ederiz. Geceleme Sevilla’da otelimizde.

  Alcazar Sarayı & Sevilla Katedrali Turu  : 40 € Kişi Başı   - Flamenco Gecesi Turu : 50 €

  6.Gün :  Sevilla - Granada  // 1 Eylül 2017 Cuma

  Sabah kahvaltısı sonrası Granada’ya hareket. Dileyen misafirlerimiz yol üzeri düzenlenecek olan Cordoba turuna katılabilirler. Varışta yapılacak olan panoramik şehir turunda;  yapımına 785 yılında başlanan ve 987 de tamamlanan, Batı İslam sanatının en etkili yapılarından biri olan Cordoba Camii (dışarıdan), Musevi Mahallesi, Plaza Mayor görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi serbest zaman arzun eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Cordoba Cami turuna katılabilirler. Tur sonrası Granada’ya hareket. Varış ve Panoramik Granada şehir turu. Şehir turunda görülecek yerler arasında Victoria Meydanı, Kristof Kolomb Anıtı, Valilik Konağı, Belediye Sarayı, Katedral (dışarıdan) ve Granvia yer almaktadır. Tur sonrası otele yerleşme. Geceleme Granada’da otelimizde.

  Cordoba Camii Turu : 30 € Kişi Başı

   

  7.Gün : Granada // 2 Eylül 2017 Cumartesi

   

  Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. dileyen misafirlerimizle ekstra Elhamra Sarayı turu (Sarayın müsaitliğine bağlı olarak Elhamra Sarayı turu gerçekleştirilir). Elhamra, Gırnata'ya hakim bir tepe üzerindeki düzlükte, savunma kalesi ve saray olarak yapılmıştır. Bu yüzden dışarıdan biraz hantal görünür. Fakat hantal kale duvarlarının içinde eşsiz güzellikte bir sarayla karşılaşılır. Duvarlarında kırmızı tuğla, damında kırmızı kiremit kullanıldığı için adına da Elhamra, yani "Kırmızı" denmiştir. Tur bitimi otele transfer ve serbest zaman. Akşam arzu eden misafirlerimiz ile ekstra Sagramonte Çingene Mahallesi turuna katılıyoruz. Dünya kültür mirası listesinde olan eski Çingene Mahallesi Sagramonte’de doğal mağaralarda bir içki eşliğinde doğal çingene gösterisini izliyoruz ve gösteri sonrası yine dünya kültür mirası listesinde olan eski Müslüman Mahallesi Albayzın’da  gezintimizi gerçekleştirip  otelimize transfer olacağız. Geceleme Granada’da otelimizde.

   

  Elhamra Sarayı Turu : 50 € Kişi Başı – Sagramonte Çingene Mahallesi Turu : 35 € Kişi Başı

  8.Gün : Granada - Malaga - İstanbul  // 3 Eylül 2017 Pazar

  Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Malaga’ya hareket. Varışı takiben panoramik şehir turu. Pablo Picasso’nun doğduğu Malaga şehir turumuzda göreceğimiz yerler arasında Paseo de Parque (Park caddesi), Plaze de la Merced, Cervantes Tiyatrosu, Puerto Marina (Liman), La Alcazaba ve Gibralfaro kalesi bulunmaktadır.Tur sonrası özel aracımızla Malaga Havalimanı’na transfer. THY’nın TK 1304 sayılı seferi ile 17:05’te Malaga’dan hareket ve keyifli bir yolculuğun ardından yerel saatle 22:15’te İstanbul’a varış ve turumuzun sonu. Bir sonraki turumuzda görüşmek dileğiyle.

  TURUN ARTILARI

  ·         Unesco Dünya Mirası Listesi’nde bulunan ve çok sayıda çini koleksiyonuna ev sahipliği yapan Sintra Şehir Sarayı, Sintra eski şehir merkezi, Avrupa Kıtası’nın en batıdaki ucu olan Roca Burnunu görme fırsatımız olacak.

  ·         Muvahhit’ler döneminden kalma eski Ulu Camii’nin yerine 15. yy da inşa edilmeye başlanan Sevilla katedrali ve Arap Gotik ve Rönesans tarzı sarayların yan yana yükseldiği krallık malikanesi Alcazar sarayı’nı keşfedeceğiz.

  ·         Batı İslam sanatının en etkili yapılarından biri olan Cordoba Camii ve  Musevi Mahallesi ziyaret edeceğiz.

   

  Portekiz & Endülüs Turu 

   2 ve 3 Kişilik Odada Kişibaşı Paket Fiyat

   Single Oda Farkı

   0-2 Yaş

   2-11 Yaş

  4* Vila Gale Hotel vb. (Porto) – Standart Oda, Kahvaltı Dahil

  https://www.vilagale.com/pt/hoteis/norte-e-douro/vila-gale-porto

   

  4* VIP Executive Art's Hotel vb. (Lizbon)– Standart Oda, Kahvaltı Dahil

  http://www.viphotels.com/en/Hotels/VIP-Executive-Arts/About-Hotel.aspx

  4* Trh Alcora vb. (Sevilla)– Standart Oda, Kahvaltı Dahil

  http://www.trhalcora.com/

  4* M.A. Princesa Ana Hotel vb.(Granada) – Standart Oda, Kahvaltı Dahil

  http://www.hotelprincesaana.com/en/

  999 €

  350 €

  200 €

  969 €

   

  İÇ HAT BAĞLANTI ÜCRETLERİ

  ŞEHİR

  ANKARA

  İZMİR

  ADANA

  KIBRIS

  FİYAT

  80€

  80€

  120€

  125€

   

   

   

  Paket Fiyata Dahil  Hizmetler

  ·         THY’nın tarifeli seferi ile İstanbul – Porto  gidiş / Malaga dönüş ekonomi sınıfı  uçak biletleri

  ·         Havalimanı vergileri

  ·         Porto’da 1 gece, Lizbon’da 2 gece, Sevilla’da 2 gece ve Granada’da 2 gece 4* otelde konaklama,

  ·         Sabah Kahvaltıları

  ·         Özel araçlarla Havalimanı – Otel – Havalimanı transferleri

  ·         Panoramik Porto, Lizbon, Sevilla, Granada ve Malaga şehir turu

  ·         Şehirler  arası tüm transferler

  ·         Türkçe rehberlik hizmeti

   

  Paket Fiyata Dahil  Olmayan  Hizmetler

  ·         Yurtdışı Çıkış Harç Pulu             

  ·         Vize ücreti

  ·         Seyahat Sigortası,

  ·         Kişisel harcamalar,

  ·         Ekstra turlar 

  SIKÇA SORULAN SORULAR

  Sağlık

  Ülkeye girişlerde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Bölgenin iyi restoranlarında ve otellerde alınacak yemeklerde, sağlığınızı tehdit edecek bir sorun ile karşılaşılacağını düşünmüyoruz. Buna karşın grupla birlikte olmadığınız anlarda yeme içme konusunda dikkatli olmanızı, kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve konusunda muz, ananas gibi kabuğu soyulabilen meyveler yemenizi öneriyoruz

  Vize Bilgileri

  Umumi Pasaport sahibi iseniz, Ülkeye girebilmek veya transit geçebilmek için bu ülkenin dış temsilciliklerinden vize almanız gerekmektedir. Hizmet veya Yeşil Pasaport sahibi olanların, 6 ay içerisinde 3 ayı geçmemek kaydıyla olan seyahatlerinde ülkeye vize almaları gerekmemektedir.

  Uçuş Süreleri

  İstanbul – Porto  arası direkt uçuş olup, uçuş süresi 4 saat 50 dakikadır. Malaga – İstanbul arası direkt uçuş olup, uçuş süresi 4 saat 10  dakikadır.

  Para Birimi

  Ülkelerin para birimi Euro’dur (EUR) 1 euro : 3 TL’dir toplu ulaşım biletleri dahil bir çok yerde kredi kartı geçmektedir. ATM sıklıkla bulunur.

  Saat Dilimi

  Türkiye ile bu ülkeler arasında 2 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12:00 iken Portekiz ve İspanya’da saat 10:00’dır.

  Telefon Kullanımı

  Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise kullanılmaktadır.

  Kıyafet ve Gerekli Eşyalar

  Yaz sezonunda gidilecekse Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz.  Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz. Kış döneminde ise, rahat hareket edebileceğiniz ve sizi sıcak tutacak giysiler öneririrz.

  Yemek Kültürü

  İspanya'nın  ve Portekiz’in genelinde bölgelerde yetişen ürünlere bağlı olarak değişiklik gösteren yöresel yemek çeşitlerine rastlanır. Bu çeşitlilik tabi ki İspanyol ve Portekiz mutfağını dünya mutfakları arasında en zenginler ve en lezizler arasına sokmaya yetiyor.

  Elektrik

  Elektrik İspanya ve Portekiz’de 230 volttur. Priz kullanımı ise C ve F  tipi ikili ince yuvarlak priz şeklindedir. Prizlerin örnekleri  http://www.iec.ch/worldplugs/typeF.htm

  Alışveriş

  Bu ülkelerde modadan, teknolojiye birçok çeşitli ürünleri AVM ya da mağazalardan bulabilirsiniz. Bu konuda zorluk çekeceğinizi düşünmüyoruz. Dikkat etmeniz gereken husus Pazar günleri her yer kapalı olacağından alışverişinizi hafta içi yapmanızı öneriyoruz.