• HAKKIMIZDA
 • İLETİŞİM

 • YURTDIŞI
 • YURTİÇİ
 • GEMİ TURLARI
 • NEHİR TURLARI
 • VİZESİZ TURLAR
 • TATİL DÖNEMLERİ
 • GALERİ
 • 0216 355 55 75    0533 707 32 11
  SÖMESTRE VİETNAM & KAMBOÇYA TURU
  SÖMESTRE VİETNAM & KAMBOÇYA TURU
  SÖMESTRE VİETNAM & KAMBOÇYA TURU
  SÖMESTRE VİETNAM & KAMBOÇYA TURU
  SÖMESTRE VİETNAM & KAMBOÇYA TURU
  SÖMESTRE VİETNAM & KAMBOÇYA TURU
  2249 $
  Tek kişi farkı: 400 $
  7 Gece 8 Gün
  Tam Pansiyon
  İSTANBUL
  THY
  Vize Gerekiyor
  Tarihler
  20.1.2008 - 27.1.2018

  SİZİ ARAYALIM

  CANLI DESTEK

  +90 216 355 55 75

  +90 533 707 32 11

  VİETNAM & KAMBOÇYA 

   
  20 Ocak  – 27 Ocak 2018                 ****  TÜM TURLAR DAHİL ***                         *** TÜM ÖĞLE ve AKŞAM YEMEKLERİ  DAHİL
   
  Saıgon(2), Seam Reap(2), Hanoi(2), Halong Bay(1)
   
                                             
   
  1. Gün:  İSTANBUL - SAIGON(HO CHİ MINH)  // 20 OCAK 2018 CUMARTESİ
  Turumuz 19 Ocak Saat 23:30’da Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşmamız ile başlıyor. 20 Ocak Saat 02.35’de  Türk Havayolları TK-168 sefer sayılı uçuşla Saigon ’a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 20 Ocak 2017 saat 16.35’de varış. Takiben otele transfer ve konaklama otelde.
   
   
   
  2. Gün:  SAIGON // 21 OCAK 2018 PAZAR
  Kahvaltının ardından panoramik Ho Chi Minh şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Savaş Müzesi, Opera Binası, Tarihi Posta Binası ve Notre-Dame Katedrali ve Ben Thanh Pazarını  ziyaret edeceğiz. Akşam yemeği yerel restoranda. Öğle yemeğinin ardından Cu Chi Tünellerine gidiyoruz. Yakın tarihimizin en etkileyici olaylarından, birçok filme konu olmuş Vietnam – A.B.D. savaşı sırasında Kuzey Vietnamlı halkın inşa ettiği ve savaş boyunca bir şehir haline gelen siperleri, kampları ve tünelleri görüyoruz. Akşam yemeği ve Konaklama Saigon’da.
   
   
   
  3. Gün: SAIGON -  MEKONG DELTASI – SIEM REAP // 22 OCAK 2018 PAZARTESİ
   
  Kahvaltının ardından Mekong Deltasında suyun üzerinde suyla iç içe yaşayan bir dünyaya, My Tho kasabasına hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden yerel bir tekne ile birbirini kesen kanal sokaklar arasında gezintiye başlıyoruz. İlk durağımız yöreye özgü el yapımı eşyaların yapılışını, hindistan cevizinden üretilen şekerlerin imalathanelerini ve rengarenk meyve bahçelerini göreceğimiz Thoi Son Adası. Burada güzel bahçelerin gölgesinde taze meyveleri tadarken yerel sanatçıların müziğinin keyfini süreceksiniz. Daha sonra ev yapımı bal çayının tadına bakmak için bir çiftliğe uğruyor ve kanallar arasında devam eden turumuzda yörenin yaşayışı hakkında her şeyi öğreniyoruz. Vinh Trang Pagodası’nı ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda  alıyoruz. ve akşam yemeğimizi alıyoruz. Öleden sonra havaalanına transfer ve Siem Reap’e uçuş. Varışta otele transfer. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
   
   
   
  04. Gün: SIEM REAP – ANGKOR THOM – ANGKOR WAT // 23 OCAK 2018 SALI
   
  Kahvaltının ardından UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Angkor Thom turumuz başlıyor. İlk durağımız Angkor Thom ve Güney Kapısı. Daha sonra Baphuon , Phimeanakas Tapınağı ve Ta Phrom Tapınağı’nı geziyor ve Cüzamlı Kral ve Fil Teraslarını ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Daha sonra insanlık tarihinin en muazzam yapıtlarından biri olan Angkor Wat ile gezimizi  tamamlıyoruz. Gezimizin ardından akşam yemeğimizi yerel restoranda alacak ve otelimize döneceğiz. Konaklama Siem Reap otelimizde.
   
   
   
  05. Gün: SIEM REAP - TONLE SAP GÖLÜ - HANOI // 24 OCAK 2018 ÇARŞAMBA
  Kahvaltının ardından Güney Doğu Asya’nın en büyük gölü olan Tonle Sap Gölünde tekne turuna çıkacağız. Kamboçya’nın en fakir bölümünü oluşturan Viet göçmenlerin köyünü, timsah çiftliğini geziyoruz.  Havaalanına transfer olup, yerel havayolları ile Hanoi ’ye uçuyoruz. Varışta otele transfer ve akşam yemeğini otelde  alıyoruz. Konaklama Hanoi  otelimizde.
   
   
   
  06. Gün: HANOI // 25 OCAK 2018 PERŞEMBE
  Kahvaltının ardından yapılacak panoramik Hanoi şehir turumuzda Ho Chi Minh Mozalesi, Başkanlık Sarayı, Vietnam’ın ilk üniversitesi olan Literatür Tapınağı ve Single Pillar Pagoda’sı görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası öğle yemeği için yerel restorana transfer oluyoruz. Akşam Hanoi’de Kızılırmak Deltası kültürünün önemli bir parçası olan Su Kuklası Tiyatrosunu izleyeceğiz. Akşam yemeğimiz yerel restoranda, konaklama Hanoi otelimizde.
   
   
   
  07. Gün: HANOI – HALONG BAY  // 26 OCAK 2018 CUMA
  Kahvaltın ardından UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Halong Bay’e hareket ediyoruz ve varışta keyifli bir tekne turuna çıkıyoruz. Dünyanın en muhteşem doğal güzelliklerinden biri kabul edilen bu körfezde, adacıklar ve mağaralar etrafında gezimizi gerçekleştiriyoruz. Öğle yemeğimizi teknede alacağız. Tur sonrası otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeğimiz yerel restaurantta olacak. Otele transfer. Konaklama Halong Bay otelimizde.
   
   
   
  08. Gün: HALONG BAY  -  ISTANBUL // 27 OCAK 2018 CUMARTESİ
  Kahvaltın ardından rehberin belirlediği saatte Hanoi’ye doğru yola çıkacağız. Hanoi’de serbest zaman ve öğle yemeği.Daha sonra havaalanına transfer olacağız. saat 21.55’de Türk  Havayolları’na ait TK-168 sefer sayılı uçuşu ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Varış yerel saat ile 28 Ocak  05.50’de
   
   
  TURUN ARTILARI
   
  • Mekong Deltası’nda keyifli bir tekne turuna çıkacağız.
  •  Vietnam Savaşı'nın kalbi Cu Chi Tünelleri'ni geziyoruz.
  • Hanoi'de kolonyal mimari örneği yapıları, bulvarları, Literatür Tapınağı'nı geziyoruz.
  • Restored Sword Gölü'nü görecek ve Kızılırmak Deltası kültüründen "Su Kuklası Tiyatrosu" izleyeceğiz.
  *UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Halong Bay'i gezecek ve yöreye özgü "Junk Boat"larda tura çıkacağız.
  *UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Angkor'u, Angkor Thom, Güney Kapısı,Baphuon Tapınağı ve Ta Phrom Tapınağı’nı geziyor ve Cüzamlı Kral ve Fil Teraslarını ziyaret ediyoruz

   


  VIETNAM – KAMBOÇYA

   2/3 Kişilik Odada Kişi başı Paket Fiyat

   Single Oda Farkı

   

  0-2 Yaş

   

  2-11 yaş

  Saigon  - Bay Hotel - 4* vb.

  www.bayhotelhcm.com

  Halong City – Halong Plaza 4* vb.

  http://www.halongplaza.com

  Siem Reap -  Empress Angkor Hotel 4*  vb.
  www.empressangkor.com

  Hanoi: The Lapis Hotel 4* vb.
  http://thelapishotel.com//

  2.049-$

  400-$

   

        450-$

   

       1.999-$

   

   

   

   
   
   
  Paket Fiyata Dahil Hizmetler :
   
  •Türk  Havayolları ile İstanbul – Saigon/Hanoi - İstanbul gidiş ve dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri ve vergileri
  •Saigon – Siem Reap ekonomi sınıf uçak bileti ve vergileri 
  •Siem Reap-Hanoi  ekonomi sınıf uçak bileti ve vergileri
  •Programda belirtilen şehirlerde 4* otellerde oda-kahvaltı konaklamalar,
  •Tüm  öğle ve akşam yemekleri  
  •Programda belirtilen tüm geziler
  •Halong Bay’de ve Mekong  Deltası’nda tekne turu
  •Su Kuklası Tiyatrosu
  •Programda belirtilen tüm panoramik şehir turları,
  •Türkçe rehberlik hizmeti
   
   
   
  Paket Fiyata Dahil olmayan Hizmetler :
   
  •Yurtdışı çıkış fonu ( 15 TL )
  •Yemeklerde alınacak içecekler
  •Seyahat Sigortası
  •Kişisel harcamalar
  •Bahşişler  
  •Vietnam ve Kamboçya Vizeleri
   

  SIKÇA SORULAN SORULAR

   

   

  Sağlık

  Vietnam ve Kamboçya’ya girişlerde Türk vatandaşlarına herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Bölgelerin iyi restoranlarında yiyeceğimiz öğle yemeklerinde ve akşam yemeklerinde sağlığınızı olumsuz şekilde etkileyecek bir sorunla karşılaşacağınızı düşünmüyoruz. Gezi boyunca musluk suyu içmemenizi yalnızca ilk kez sizin tarafınızdan açılacak şişe suyu tüketmenizi öneriyoruz.

   

  Vize Bilgileri

  Vietnam ve Kamboçya Türk Vatandaşlarına vize uygulamaktadır. Vietnam Yeşil Pasaporta vize uygulamamaktadır. Vietnam vizesi alabilmek için (Multi-entry) C1 Belgesi alınması zorunludur. Bu belgeyi acenteniz size 100 Usd karşılığında karşılığında verecektir. C1 belgesine ilave olarak misafirlerimiz kapıda 50-USD ödeme yaparak vizelerini alacaklardır. Kapıda 2 Adet resim(arka tarafı beyaz, 4x6 cm boyutlarında) gerekmektedir.

  Kamboçya Vizesi ise;  (Yeşil pasaporta vize alınması gerekmektedir.)  Tur bitiş tarihi itibariyle geçerlilik süresinin minimum 6 ay olması ve yeni çipli pasaportlardan olması gerekmektedir.  2 Adet resim(arka tarafı beyaz, 4x6cmboyutlarında)

  Misafirlerimiz kapıda 30USD ödeme yaparak vizelerini alabileceklerdir.  – Kapı vize ücretleri ülke  kararı ile değişiklik gösterebilir.)

   

  Uçuş Süreleri

  İstanbul – Saigon:   10  saat

  Hanoi – İstanbul: 12  saat

   

   

  Para Birimi

  Vietnam’ın para birimi Vietnamese Dong’dur (VND). 1 USD yaklaşık 20.924 VND değerindedir. Kamboçya’nın para birimi Cambodian Riel’dir (KHR). 1 USD yaklaşık 4.066 KHR değerindedir. Bu gezi için yanınıza USD almanızı ve bunun da küçük birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneriyoruz.

   

  Saat Dilimi

  Türkiye ile her  iki ülke arasında +5 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken seyahat edeceğimiz ülkelerde saat  17.00.

   

   

  Telefon Kullanımı

  Tüm cep telefonu operatörleri eğer telefonunuz uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Ancak gezilecek bazı bölgelerde şebeke problemleri söz konusu olabilir.

   

   

  Kıyafet ve Gerekli

  Eşyalar

  Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve akşamları için ince bir mont ya da hırka almanızı öneririz. Sentetik olmayan ve pamuklu kıyafetler tercih etmenizi tavsiye ederiz. Yağmur ihtimaline karşı bir yağmurluk ve şemsiye de getirebilirsiniz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

   

   

  Yemek Kültürü

  Bölgede Uzakdoğu yemek kültürüne oldukça benzer bir mutfak hakim. Sokak satıcılarından bir şey almamanızı öneririz. Bunun yanında gideceğimiz restoranlar ve otellerde alacağımız yemeklerin damak tadınıza uygunluğunu fark edeceksiniz.

   

  Elektrik

  Elektrik genellikle büyük şehirlerde 220 volt, kırsal kesimlerde ise 110 volttur. Priz kullanımı ise A tipi ikili yassı priz ve C tipi ikili ince yuvarlak priz şeklindedir. Prizlerin örnekleri http://localti.me/ho

   

   

  Alışveriş

  Hanoi’de ara sokaklara dağılmış geniş bir alışveriş bölgesi var. İpek kumaş ve hediyelik eşya bakımından zengin olan Hanoi'de herşey çok ucuz. Siem Reap’de ise Psar Chaa ve Night Market giyim kuşam ve hediyelik eşya alabilmeniz için uygun yerlerdir.

   

  Aborda havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Aborda sorumlu tutulamaz. Aborda gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Aborda, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Aborda  sorumlu tutulamaz. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir.