• HAKKIMIZDA
 • İLETİŞİM

 • YURTDIŞI
 • GEMİ TURLARI
 • NEHİR TURLARI
 • DÜNYANIN RENKLERİNE YOLCULUK
 • VİZESİZ TURLAR
 • TATİL DÖNEMLERİ
 • ART & EVENT
 • YURTİÇİ
 • GALERİ
 • 0216 355 55 75    0533 707 32 11
  9 – 19 KASIM 2017 VİETNAM & KAMBOÇYA TURU
  9 – 19 KASIM 2017 VİETNAM & KAMBOÇYA TURU
  9 – 19 KASIM 2017 VİETNAM & KAMBOÇYA TURU
  9 – 19 KASIM 2017 VİETNAM & KAMBOÇYA TURU
  9 – 19 KASIM 2017 VİETNAM & KAMBOÇYA TURU
  9 – 19 KASIM 2017 VİETNAM & KAMBOÇYA TURU
  2390 $
  Tek kişi farkı: 475 $
  8 GECE – 11 GÜN
  Tam Pansiyon
  İSTANBUL
  QATAR AIRLINES
  Vize Gerekiyor
  Tarihler
  9.11.2017 - 19.11.2017

  SİZİ ARAYALIM

  CANLI DESTEK

  +90 216 355 55 75

  +90 533 707 32 11

  1. Gün:  İSTANBUL – DOHA // 09 KASIM 2017  PERŞEMBE   

  Turumuz Saat 16:45’da Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşmamız ile başlıyor. Saat 19.45’te  Qatar Havayolları QR-246 sefer sayılı uçuşla Doha’ya hareket ediyoruz. Yerel saat ile 23.50’de varış.

  2. Gün:  DOHA - SAIGON (HO CHİ MINH) // 10 KASIM 2017 CUMA

  Uçak değiştirerek QR-970 sefer sayılı uçuşu ile saat 02.20 ’de Ho Chi Minh’e (Saıgon) hareket ediyoruz. Varışımız yerel saat ile 13.25’te. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından havalimanında karşılanıyor ve özel aracımız ile otelimize transfer oluyoruz. Ardından panoramik Ho Chi Minh şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Opera Binası, Tarihi Posta Binası ve Notre-Dame Katedrali ve Ben Thanh Pazarını  ziyaret edeceğiz. Akşam yemeği yerel restoranda. Konaklama Saigon otelimizde.

  3. Gün: SAIGON (HO CHİ MINH)  -  MEKONG DELTASI – SAIGON // 11 KASIM 2017 CUMARTESİ

  Kahvaltının ardından Mekong Deltasında suyun üzerinde suyla iç içe yaşayan bir dünyaya, My Tho kasabasına hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden yerel bir tekne ile birbirini kesen kanal sokaklar arasında gezintiye başlıyoruz. İlk durağımız yöreye özgü el yapımı eşyaların yapılışını, hindistan cevizinden üretilen şekerlerin imalathanelerini ve rengarenk meyve bahçelerini göreceğimiz Thoi Son Adası. Burada güzel bahçelerin gölgesinde taze meyveleri tadarken yerel sanatçıların müziğinin keyfini süreceksiniz. Daha sonra ev yapımı bal çayının tadına bakmak için bir çiftliğe uğruyor ve kanallar arasında devam eden turumuzda yörenin yaşayışı hakkında her şeyi öğreniyoruz. Vinh Trang Pagodası’nı ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizi ve akşam yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Konaklama Ho Chi Ming ( Saigon ) otelimizde.

  4. Gün: SAIGON (HO CHİ MINH) - CU CHI TÜNELLERİ – HANOI // 12 KASIM 2017 PAZAR

  Kahvaltının ardından ilkönce Yeniden Birleşme Sarayı ve Savaş Müzesi’ni gezeceğiz. Hemen ardından Cu Chi Tünellerine gidiyoruz. Yakın tarihimizin en etkileyici olaylarından, birçok filme konu olmuş Vietnam – A.B.D. savaşı sırasında Kuzey Vietnamlı halkın inşa ettiği ve savaş boyunca bir şehir haline gelen siperleri, kampları ve tünelleri görüyoruz. Gezimizin ardından öğle yemeğimizi alacağımız restorana hareket ediyoruz. Daha sonra havaalanına transfer olacağız. Yerel havayolları ile Hanoi’ye uçuyoruz. Varışımızım ardından otelimize hareket edeceğiiz. Akşam yemeği ve  konaklama Hanoi otelimizde.

  05. Gün: HANOI /// 13 KASIM 2017 PAZARTESİ

  Kahvaltının ardından yapılacak panoramik Hanoi şehir turumuzda Ho Chi Minh Mozalesi,Başkanlık Sarayı, Vietnam’ın ilk üniversitesi olan Literatür Tapınağı ve Single Pillar Pagoda’sı görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası öğle yemeği için yerel restorana transfer oluyoruz. Akşam Hanoi’de Kızılırmak Deltası kültürünün önemli bir parçası olan Su Kuklası Tiyatrosunu izleyeceğiz. Akşam yemeğimiz yerel restoranda, konaklama Hanoi otelimizde.

  06. Gün: HANOI – HALONG BAY  /// 14 KASIM 2017 SALI

  Kahvaltın ardından UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Halong Bay’e hareket ediyoruz ve varışta

  keyifli bir tekne turuna çıkıyoruz. Dünyanın en muhteşem doğal güzelliklerinden biri kabul edilen bu körfezde, adacıklar ve mağaralar etrafında gezimizi gerçekleştiriyoruz. Öğle yemeğimizi teknede alacağız. Tur sonrası otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeğimiz deniz ürünlerinden oluşan bir menü olacak. Otele transfer. Konaklama Halong Bay otelimizde.

  07. Gün: HALONG BAY  -  SIEM REAP /// 15 KASIM 2017 ÇARŞAMBA 
  Kahvaltın ardından serbest zaman. Rehberin belirlediği saatte Hanoi havaalanına transfer ve Siem Reap’e uçuş. Varışta otele transfer. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

  08. Gün: SIEM REAP – ANGKOR THOM – ANGKOR WAT /// 16 KASIM 2017 PERŞEMBE

  Kahvaltının ardından UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Angkor Thom turumuz başlıyor. İlk durağımız Angkor Thom ve Güney Kapısı. Daha sonra Baphuon , Phimeanakas Tapınağı ve Ta Phrom Tapınağı’nı geziyor ve Cüzamlı Kral ve Fil Teraslarını ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Daha sonra insanlık tarihinin en muazzam yapıtlarından biri olan Angkor Wat ile gezimizi  tamamlıyoruz. Gezimizin ardından akşam yemeğimizi yerel restoranda alacak ve otelimize döneceğiz. Konaklama Siem Reap otelimizde.

  09. Gün: SIEM REAP - TONLE SAP GÖLÜ - PHNOM PENH /// 17 KASIM 2017 CUMA

  Kahvaltının ardından Güney Doğu Asya’nın en büyük gölü olan Tonle Sap Gölünde tekne turuna çıkacağız. Kamboçya’nın en fakir bölümünü oluşturan Viet göçmenlerin köyünü, timsah çiftliğini geziyoruz.  Havaalanına transfer olup, yerel havayolları ile Phnom Penh’e uçuyoruz. Varışta otele transfer ve akşam yemeğini yerel restoranda alıyoruz. Konaklama Phnom Penh otelimizde.

  10. Gün PHNOM PENH - DOHA // 18 KASIM 2017 CUMARTESİ

  Kahvaltımızın ardından yapılacak panoramik şehir turunda Kraliyet Sarayı, Silver Pagoda, Ulusal Müze ziyaretlerimiz olacak ardından Öğle yemeğimizi alacağız ve Kamboçya’nın yakın tarihini daha iyi anlayabileceğimiz Choeung Ek “Öldürme Alanı” ile başlıyoruz. Khmer Rejimi tarafından 1 milyonun üzerinde etnik farklı etnik kültüre ait insanların katledildiği yer olan Öldürme Alanı’nda zaman zaman tüylerimiz ürperecek savaşın çirkin yüzüne tanıklık edeceğiz. Ayrıca Katliam Müzesi’nde ziyaret edeceğiz. Havaalanına transfer oluyoruz. Qatar Havayollarının QR-971 sefer sayılı uçuşu ile 16:55’de  Doha’ya uçuyoruz. Yerel saat ile 23.50’te Doha’ya varış.

  11.Gün DOHA  – İSTANBUL // 19 KASIM 2017 PAZAR

  Ardından saat 01.00’te Qatar Havayolları’nın QR-235 sefer sayılı uçuşu ile İstanbul’a hareket ediyoruz. İstanbul Atatürk Havalimanı’na varışımız yerel saat ile 05.45’te .

  TURUN ARTILARI

  • Mekong Deltası’nda keyifli bir tekne turuna çıkacağız.

  •  Vietnam Savaşı'nın kalbi Cu Chi Tünelleri'ni geziyoruz.

  • Hanoi'de kolonyal mimari örneği yapıları, bulvarları, Literatür Tapınağı'nı geziyoruz.

  • Restored Sword Gölü'nü görecek ve Kızılırmak Deltası kültüründen "Su Kuklası Tiyatrosu" izleyeceğiz.

  *UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Halong Bay'i gezecek ve yöreye özgü "Junk Boat"larda tura çıkacağız.

  *UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Angkor'u, Angkor Thom, Güney Kapısı,Baphuon Tapınağı ve Ta Phrom Tapınağı’nı geziyor ve Cüzamlı Kral ve Fil Teraslarını ziyaret ediyoruz

  * Güney Doğu Asya’nın en büyük gölü olan Tonle Sap Gölünde tekne turuna çıkacağız

  Paket Fiyata Dahil Hizmetler :

  • Qatar  Havayolları ile İstanbul – Doha – Ho Chi Mınh (Saigon) / Phnom Penh - Doha -İstanbul gidiş ve dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri ve vergileri
  • Saigon  - Hanoi ekonomi sınıf uçak bileti ve vergileri
  • Hanoi - Siem Reap ekonomi sınıf uçak bileti ve vergileri
  • Siem Reap - Phnom Penh ekonomi sınıf uçak bileti ve vergileri
  • Programda belirtilen şehirlerde 4* otellerde oda-kahvaltı konaklamalar,
  • Tüm  öğle ve akşam yemekleri  ( 7.gün öğle yemeği hariç )
  • Programda belirtilen tüm geziler
  • Halong Bay’de ve Mekong  Deltası’nda tekne turu
  • Su Kuklası Tiyatrosu
  • Tonle Sap Gölü tekne turuna
  • Programda belirtilen tüm panoramik şehir turları,
  • Türkçe rehberlik hizmeti

  Paket Fiyata Dahil olmayan Hizmetler :

  • Yurtdışı çıkış fonu ( 15 TL )
  • Yemeklerde alınacak içecekler
  • Seyahat Sigortası
  • Kişisel harcamalar
  • Bahşişler 
  • Vietnam ve Kamboçya Vizeleri 

  SIKÇA SORULAN SORULAR

  Sağlık

  Vietnam ve Kamboçya’ya girişlerde Türk vatandaşlarına herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Bölgelerin iyi restoranlarında yiyeceğimiz öğle yemeklerinde ve akşam yemeklerinde sağlığınızı olumsuz şekilde etkileyecek bir sorunla karşılaşacağınızı düşünmüyoruz. Gezi boyunca musluk suyu içmemenizi yalnızca ilk kez sizin tarafınızdan açılacak şişe suyu tüketmenizi öneriyoruz.

  Vize Bilgileri

  Vietnam ve Kamboçya Türk Vatandaşlarına vize uygulamaktadır. Vietnam Yeşil Pasaporta vize uygulamamaktadır. Vietnam vizesi alabilmek için C1 Belgesi alınması zorunludur. Bu belgeyi acenteniz size 75 Usd karşılığında karşılığında verecektir. C1 belgesine ilave olarak misafirlerimiz kapıda 25-USD ödeme yaparak vizelerini alacaklardır. Kapıda 2 Adet resim(arka tarafı beyaz, 4x6 cm boyutlarında) gerekmektedir.

  Kamboçya Vizesi ise;  (Yeşil pasaporta vize alınması gerekmektedir.)  Tur bitiş tarihi itibariyle geçerlilik süresinin minimum 6 ay olması ve yeni çipli pasaportlardan olması gerekmektedir.  2 Adet resim(arka tarafı beyaz, 4x6cmboyutlarında)

  Misafirlerimiz kapıda 30USD ödeme yaparak vizelerini alabileceklerdir.  – Kapı vize ücretleri ülke  kararı ile değişiklik gösterebilir.)

  Uçuş Süreleri

  İstanbul – Doha:   4 saat 10 dakika      Doha – Saigon: 7saat 30 dakika

  Phnom Penh -  Doha: 9 saat 55 dakika    Doha – İstanbul: 4 saat 10 dakika   

  Para Birimi

  Vietnam’ın para birimi Vietnamese Dong’dur (VND). 1 USD yaklaşık 20.924 VND değerindedir. Kamboçya’nın para birimi Cambodian Riel’dir (KHR). 1 USD yaklaşık 4.066 KHR değerindedir. Bu gezi için yanınıza USD almanızı ve bunun da küçük birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneriyoruz.

  Saat Dilimi

  Türkiye ile her üç ülke arasında +5 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken seyahat edeceğimiz ülkelerde saat 17.00.

  Telefon Kullanımı

  Tüm cep telefonu operatörleri eğer telefonunuz uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Ancak gezilecek bazı bölgelerde şebeke problemleri söz konusu olabilir.

  Kıyafet ve Gerekli Eşyalar

  Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve akşamları için ince bir mont ya da hırka almanızı öneririz. Sentetik olmayan ve pamuklu kıyafetler tercih etmenizi tavsiye ederiz. Yağmur ihtimaline karşı bir yağmurluk ve şemsiye de getirebilirsiniz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

  Yemek Kültürü

  Bölgede Uzakdoğu yemek kültürüne oldukça benzer bir mutfak hakim. Sokak satıcılarından bir şey almamanızı öneririz. Bunun yanında gideceğimiz restoranlar ve otellerde alacağımız yemeklerin damak tadınıza uygunluğunu fark edeceksiniz.

  Elektrik

  Elektrik genellikle büyük şehirlerde 220 volt, kırsal kesimlerde ise 110 volttur. Priz kullanımı ise A tipi ikili yassı priz ve C tipi ikili ince yuvarlak priz şeklindedir. Prizlerin örnekleri http://localti.me/ho

  Alışveriş

  Hanoi’de ara sokaklara dağılmış geniş bir alışveriş bölgesi var. İpek kumaş ve hediyelik eşya bakımından zengin olan Hanoi'de herşey çok ucuz. Siem Reap’de ise Psar Chaa ve Night Market giyim kuşam ve hediyelik eşya alabilmeniz için uygun yerlerdir.