• HAKKIMIZDA
 • İLETİŞİM

 • YURTDIŞI
 • YURTİÇİ
 • GEMİ TURLARI
 • NEHİR TURLARI
 • VİZESİZ TURLAR
 • TATİL DÖNEMLERİ
 • GALERİ
 • 0216 355 55 75    0533 707 32 11
  25 KASIM – 3 ARALIK 2017 CANCUN MEXICO MIAMI TURU
  25 KASIM – 3 ARALIK 2017 CANCUN MEXICO MIAMI TURU
  25 KASIM – 3 ARALIK 2017 CANCUN MEXICO MIAMI TURU
  25 KASIM – 3 ARALIK 2017 CANCUN MEXICO MIAMI TURU
  25 KASIM – 3 ARALIK 2017 CANCUN MEXICO MIAMI TURU
  25 KASIM – 3 ARALIK 2017 CANCUN MEXICO MIAMI TURU
  2190 $
  Tek kişi farkı: Sorunuz
  7 GECE / 9 GÜN
  Oda Kahvaltı
  İSTANBUL
  AIR FRANCE
  Vize Gerekiyor
  Tarihler
  25.11.2017 - 3.12.2017

  SİZİ ARAYALIM

  CANLI DESTEK

  +90 216 355 55 75

  +90 533 707 32 11

  1. İSTANBUL – PARİS – CANCUN //  25 Kasım 2017 Cumartesi

  Gece saat 04:00’te Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşup, check in işlemlerinin yapılmasının ardından 07:15’te Air France Havayolları’na ait AF1391 sefer sayılı uçak ile Paris’e hareket ediyoruz. Yaklaşık 3.5 saat sürecek yolculuğun ardından yerel saat ile 08:55’te Paris’e varıyoruz. Uçak değiştirip saat 12:15’te AF650 sefer sayılı uçak ile Cancun’a hareket ediyoruz. Uçak yolculuğumuzun ardından yerel saat ile 17:15’te Cancun Havalimanı’na varıyoruz. Alanda bizleri bekleyen otobüslerimiz ile otelimize transfer. Konaklama Cancun’daki otelimizde.

  2. GÜN: CANCUN //  26 Kasım 2017 Pazar

  Kahvaltı sonrası serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Chichen Itza turuna katılabilirler. Kukulkan Piramidi, Caracol, Cenote Kaplan Tapınağı ve Savaşçılar tapınağı görülecek yerler arasındadır. Gezilecek yapılar arasında en ünlüsü olan ve 2007 yılında Dünya’nın Yedi Harikası’ndan biri seçilen Kukulkan Piramidi’nin bu ünü kazanmasındaki en büyük etken hiç şüphesiz mimarinin yapımında kullanılan bilimsel gözlemlerdir. Yüzlerce yıl önce Mayalar tarafından yapılan piramidde yer alan basamakların her biri, bir yıl içerisindeki 365 günün parçalarını temsil etmektedir. Tur sonrası Cancun’a dönüş ve denizin tadını çıkarabilmeniz için serbest zaman.

  Öğle Yemekli Chichen Itza Turu:  125 $  (Kişi başı)

  3. GÜN: CANCUN // 27 Kasım 2017 Pazartesi

  Kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak yapılacak olan Tulum turuna katılabilirler. Tulum kalıntıları, Cancun’a yaklaşık 1 saatlik mesafede olup, Meksika’da Chicen Itza ve Teotihuacan’dan sonra en çok ziyaret edilen arkeolojik alandır. M.Ö 300 ile M.S 1500 yılları arasında Orta Amerika ve Meksika sınırları içerisinde yaşamış ve tarihin en gizemli medeniyeti olan Mayaların Saray ve Tapınakları ziyaret edeceğiz. Kayalıkların üzerine inşa edilen bu yapılar deniz seviyesinden 12 mt yüksekliktedir. Tulum sonrası serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz extra olarak yapılacak olan Xcaret Park turuna katılabilirler. Xcaret; Meksika’nın gizli cennet olan dünyanın en ünlü eko-arkeolojik parkıdır. Karayipler denizinin büyüleyici güzelliğinde kaybolup, bin yıl öncesi medeniyetlerin sihirinin etkisinde kalacaksınız. Mayaların zamanında oynanan oyunlar, su aktiviteleri, muhteşem gösterileri ile bu parkta zaman su gibi akıp gidecek.Turumuz sonrası otelinize transfer. Konaklama otelimizde.

  Tulum turu: 80 $ (Kişi başı)   -  Xcaret Park Turu 200 $ (Kişi başı)  

  4. GÜN: CANCUN – MEXICO CITY // 28 Kasım 2017 Salı

  Kahvaltının ardından rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına transfer ve yerel havayolları ile Mexico City uçuşu. Meksika’nın en renkli şehirlerinden Mexico City’ye varışımızın ardından Mexico City panoramik şehir turumuzu yapmak üzere yola çıkıyoruz. Gezimiz, UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesine alınan şehrin tarihi merkezi ile başlayacak: Zocalo olarak bilinen dev Anayasa Meydanı; bir Aztek tapınağının yerine inşa edilen Metropolitana Katedrali; ünlü sanatçı Diego Rivera’nın Meksika tarihini anlatan duvar resimlerinin bulunduğu Palacio Nacional Hükümet Sarayı panoramik olarak göreceğimiz yerler arasında yer alıyor. Şehir turumuz sonrası otelimize transfer. Konaklama otelimizde

  5. GÜN: MEXICO CITY // 29 Kasım 2017 Çarşamba

  Kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Teotihuacan Tapınaklar turuna katılabilirler. Milattan önce 100 yılında kurulmaya başlandığına inanılan ve Kolomb-öncesi döneme ait en büyük şehirlerden biri olan Teotihuacan turumuz esnasında, Güneş Piramidi, Ay Piramidi ve Ölüler Yolu gibi çok önemli tarihi yapıtları geziyoruz. Kimler tarafından kurulduğu ve niçin aniden terkedildiği halen açıklığa kavuşmamış bu kadim şehrin kuruluş tarihi hakkında da farklı görüşler ileri sürülmektedir. Teotihuacan kentindeki yapıların konumları, Giza’daki piramitler gibi, Orion Takımyıldızının yerdeki yansıması olacak biçimde ve aynı zamanda, Queatzalcoatl Tapınağı’ndan hareketle gezegenlerin yerdeki yansıması olacak biçimde düzenlenmiştir. Bu büyülü mekanlarda gerçekleştirdiğimiz turumuzdan sonra özel aracımız ile Mexico City’ye dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

  Öğle yemekli Teotihuacan Tapınaklar Turu:  95 $ (Kişi başı)

  6. GÜN: MEXICO CITY – MIAMI  // 30 Kasım 2017 Perşembe

  Kahvaltının ardından havalimanına transfer oluyoruz. Yerel havayolları ile Miami’ye uçuyoruz. Varışımızın ardından otelimize transfer oluyoruz. Odalara yerleşme ve serbest zaman. Konaklama otelimizde

  7. GÜN: MIAMI //  1 Aralık 2017 Cuma
  Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman.  Dileyen misafirlerimiz rehberimizin Ekstra olarak düzenleyeceği Key West Turuna katılabilirler. Florida’nın en uç noktası olan Key West şehrine giderken onlarca adayı birbirine bağlayan köprülerden geçerek gideceğiz. 7 millik maraton köprüsünden geçerken manzaraya doyamayacaksınız. Amerika Kıtası’nın Küba’ya en yakın olan şehri olan Key West’de ünlü yazar Ernest Hemingway’in evini, Southern Most Point’i, tarihi binaları göreceğiz ve egzotik ortamın tadını çıkaracağız. Konaklama Miami otelimizde.
  Ekstra Key West Turu: 150-USD ( Kişi Başı )
   

  8. GÜN: MIAMI – PARİS // 2 Aralık 2017 Cumartesi

  Kahvaltının ardından bu güzel şehirde tam gün serbest zamanımız var. Miami’yi bir de kendi gözlerinizle keşfettikten sonra öğlen saatlerinde havalimanına transfer olmak üzere buluşuyoruz. Özel aracımız ile havalimanına transfer oluyor ve saat 20:40’ta AF99  sefer sayılı Air France uçağı ile Paris’e hareket ediyoruz. Geceyi uçakta geçiriyoruz.

  9. GÜN: PARİS – İSTANBUL // 3 Aralık 2017 Pazar

  Yerel saat ile 11:10’da Paris Havalimanı’na varıyoruz. Uçağımızı değiştirdikten sonra saat 12:30’da  AF1890  sefer sayılı uçakla İstanbul’a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 17:55’te İstanbul Atatürk Havalimanı’na varıyoruz. Bir dahaki turumuzda görüşmek üzere.

   

  ****** Ekstra turlar minimum 20  kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir*****

  TURUN ARTILARI

  *Dünyaca ünlü Meksika Ulusal Antropoloji Müzesi’ni görme imkanı bulacağız.

  * Teotihuacan Tapınakları olarak da geçen, Güneş ve Ay Piramidi’ni gezme fırsatı elde edeceğiz.

  * Yüzlerce yıl önce Mayalar tarafından inşa edilen ve Dünya Harikaları listesine giren Kukulkan Tapınağı ve Piramidi’nin de bulunduğu Chichen Itza bölgesini görme olanağı bulacağız.

  * Karayip Denizi’nin berrak suları ve mercan resifleri arasında yüzlerce denizaltı canlısının yaşamını yakından gözlemlemek için dalış yapma ve yüzme şansını elde edeceğiz.

  *Miami’de Miami Beach, Ocean Drive, Art Deco, Brickell Avenue, Miami Limanı, Bal Harbour, Coconut Grove, Coral Gables, Tarihi Biltmore oteli, Bayside,gibi dünyaca ünlü yerleri görme fırsatımız olacak.

   

  Paket Fiyata Dahil Hizmetler:

  • Air France Havayolları ile İstanbul-Paris-Cancun gidiş / Miami -Paris-İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
  •  Yerel Havayolları ile Cancun - Mexico City arası tek yön ekonomi sınıfı uçak bileti
  • Yerel Havayolları ile Mexico City  - Miami arası tek yön ekonomi sınıfı uçak bileti
  • Havalimanı vergileri
  • Cancun’da 3 gece herşey dahil konaklama
  • Meksika’da 2 gece oda kahvaltı konaklama
  • Miami’de 2 gece oda kahvaltı konaklama
  • Sabah Kahvaltıları
  • Mexico City ve Miami panoramik şehir turu
  • Havalimanı – Otel – Havalimanı arası transferler,
  • Türkçe Rehberlik Hizmeti

   

  Paket Fiyata Dahil olmayan Hizmetler :

  • Yurtdışı çıkış fonu ( 15 TL )
  • Vize Ücreti
  • Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri
  • Ekstra turlar
  • Seyahat Sigortası
  • Kişisel harcamalar

  MEKSİKA HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR

  Sağlık

  Meksika’da herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Yenilecek yemeklerde sağlığınızı olumsuz etkileyecek bir sorun olacağınız sanmıyoruz. Musluk suyu içmemenizi öneririz.

  Vize Bilgileri

  Meksika: Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizeye tabidir. Hususi ve Hizmet Pasaport hamilleri vizeye tabidir. Diplomatik Pasaport hamilleri ise vizeden muaftır. Turizm, iş, eğitim, gazetecilik veya transit geçiş gibi nedenlerle Meksika'ya seyahat edecek vatandaşlarımız, havayoluyla seyahat etmek kaydıyla 30 gün geçerli tek giriş vizelerini http://inm.gob.mx/index.php/page/Inicio_Autorizacion_Electronica/tr.html  şeklindeki internet adresinden harçsız olarak alabilmektedirler. Geçerli ABD vizesi hamili Türk vatandaşları ile ABD, Japonya, İngiltere, Kanada ve Schengen bölgesinde daimi ikamet izni bulunan Türk vatandaşları vize almadan Meksika’ya girerek 6 aya kadar Meksika’da kalabilmektedir.

  Uçuş Süreleri

  İstanbul – Paris uçuşu yaklaşık 3.5 saat, Paris – Cancun uçuşu ise yaklaşık 11 saat sürmektedir.

  Para Birimi

  Meksika’nın para birimi de Meksika Pesosu’dur (MEX) ve tüm yurtdışı seyahatlerinde de olduğu gibi önceden parayı çekmenin gerekliliği ve önemini hatırlatmak gerekmektedir.

  Saat Dilimi

  Meksika ile Türkiye yerel saati arasında ise 8 saat fark vardır (Türkiye saati daha ileri olmak üzere)

  Telefon Kullanımı

  Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise kullanabilirsiniz. Fakat iletişim ücretleri çok yüksek olacaktır.

  Kıyafet ve Gerekli Eşyalar

  Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

  Yemek Kültürü

  Meksika’da Tortilla, Guacamole, Nachos gibi yemeklerin tadına varabileceksiniz. Yemeklerde yöreye özgü baharatlar kullanılır ancak tur boyunca aldığımız yemeklerin damak lezzetinize uygun olduğunu hissedeceksiniz.

  Elektrik

  Meksika'da 120 voltluk elektrik akımı var. Fişleri ise iki düz uçtan oluşuyor. Aynı Amerika'dakiler gibi. Türkiye'den götürdüğünüz elektrikli ve elektronik aletleri Meksika'da sorunsuz bir şekilde kullanmak isterseniz bir fiş adaptörü ve voltaj dönüştürücü almanız gerekli.

  Alışveriş

  Geleneksel kıyafetler ve hediyelik eşyalar alınabilir. Ayrıca tekilanın anavatanı olan Meksika’dan bu ürünü de alabilirsiniz.

   

  AMERİKA HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR

  Sağlık

  Amerika Birleşik Devletleri’ne girişlerde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Sağlık Sigortası bu ülkede çok önemlidir. Çok acil durumlar haricinde tedavi hizmetleri ücretlidir. Bu nedenle sigortanızın yapıldığından emin olmanızı öneririz. Yemek konusunda herhangi bir sıkıntı çıkacağını düşünmüyoruz. Musluk suyu ülke genelinde içilebilir olarak kabul ediliyor ve restoranlarda özellikle istemediğiniz takdirde şişe suyu yerine musluk suyu geliyor.

  Vize Bilgileri

  Amerika Birleşik Devletleri tüm pasaport tiplerine vize uygulamaktadır.

  Uçuş Süreleri

  Miami – Paris uçuşu yaklaşık 8 saat 30 dakika,   Paris - İstanbul uçuşu yaklaşık 3.5 saat sürmektedir.

  Para Birimi

  Amerika Birleşik Devletleri’nin para birimi Amerikan Doları’dır (USD).

  Saat Dilimi

  İstanbul -  Miami arasında -8 saat fark olacaktır. İstanbulda saat 12:00 iken, belirtilen şehirlerde saat 04:00 olacaktır.

  Telefon Kullanımı

  Tüm cep telefonu operatörleri eğer telefonunuz uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir.

  Kıyafet ve Gerekli Eşyalar

  Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve akşamları için bir mont almanızı öneririz. Yağmur ihtimaline karşı bir yağmurluk ve şemsiye de getirebilirsiniz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

  Yemek Kültürü

  Her üç şehirde de dünya mutfağına ait en leziz örnekleri bulabileceğiniz restoranlar mevcuttur.

  Elektrik

  Amerika Birleşik Devletleri’nde 110 voltluk elektrik akımı var. Prizler Türkiye’de ve birçok Avrupa ülkesinde olduğu gibi iki uçlu ancak uçları yuvarlak değil, yassı. Dolayısıyla Amerika’ya gitmeden önce, orada aletlerinizi sorunsuz şekilde kullanmak için uygun bir adaptör almalısınız.

  Alışveriş

  Turumuz boyunca birçok ünlü markanın; hem sezon hem de sezon sonu ürünlerine sahip olma fırsatı bulabilirsiniz.