• HAKKIMIZDA
 • İLETİŞİM

 • YURTDIŞI
 • GEMİ TURLARI
 • NEHİR TURLARI
 • DÜNYANIN RENKLERİNE YOLCULUK
 • VİZESİZ TURLAR
 • TATİL DÖNEMLERİ
 • ART & EVENT
 • YURTİÇİ
 • GALERİ
 • 0216 355 55 75    0533 707 32 11
  5 – 8 EKİM 2017 MALTA TURU
  5 – 8 EKİM 2017 MALTA TURU
  5 – 8 EKİM 2017 MALTA TURU
  5 – 8 EKİM 2017 MALTA TURU
  5 – 8 EKİM 2017 MALTA TURU
  5 – 8 EKİM 2017 MALTA TURU
  499
  Tek kişi farkı: Sorunuz
  3 GECE / 4 GÜN
  Oda Kahvaltı
  İSTANBUL
  THY
  Vize Gerekiyor
  Tarihler
  5.10.2017 - 8.10.2017

  SİZİ ARAYALIM

  CANLI DESTEK

  +90 216 355 55 75

  +90 533 707 32 11

  Gün 1 : İstanbul  – Malta // 05 Ekim 2017 Perşembe

  Turumuz saat 05:20’ de Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşmamız ile başlıyor. Saat 08:20’de Türk Havayolları’na ait TK 1369 sefer sayılı uçak ile Malta’ya hareket ediyoruz. Malta’ya varışımız yerel saat ile 09:50’de. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından havalimanında karşılanıyor ve özel aracımız ile Malta’nın başkenti, 2018 yılı Avrupa kültür başkenti olarak seçilmiş Valetta şehir turumuza başlıyoruz. Panoramik şehir turumuz sırasında Valetta’nın sokaklarını keşfedip, barok tarzında yapılan ve ünlü ressam Caravaggio’nun resimlerine ev sahipliği yapan St.john katedralini ve St. John şövalyeleri tarafından yapılan, büyük Liman ve surlarla çevrilmiş olan 3 eski şehrin manzarasına sahip Barracca Bahçelerini göreceğiz. Turumuzu tamamladıktan sonra fotoğraf çekimi ve alışveriş için serbest zamanımız olacak. Ardından otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

  Gün 2 : Malta // 06 Ekim 2017 Cuma

  Kahvaltının ardından tam gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz bölgede düzenlenecek olan Malta’nın ikinci büyük adası olan Gozo turuna katılabilirler. Feribot ile adaya varışımıza istinaden tam bir cennet adası olan Gozo’da  ilk durağımız megalitik bir Neolitik tapınak kompleksi olan Ġgantija tapınakları olacak. Bu tapınaklar Malta’nın Megalitik Tapınaklarının ilk yapılanlarıdır. Buradaki ziyaretimizi tamamladıktan sonra, eski tarihte küçük bir şapel olan fakat günümüzde büyük bir Adak kilisesi olarak kullanılan Ta’Pinu kilisesini ziyaret edeceğiz ve ardından bir ayağı denizde bir ayağı karada olan taş bir kemer, Azure Window’u göreceğiz.  Sonrasında alacağımız organik öğle yemeğimizin ardından feribot ile Malta adasına geri döneceğiz. Otelimize transfer olacağız ve konaklama otelimizde.

  Gozo Adası Turu : 60€ (Kişi Başı)

  Gün 3 : Malta // 07 Ekim  2017 Cumartesi

  Kahvaltının ardından tam gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz bölgede düzenlenecek olan MDINA & MOSTA & Rabat  turuna katılabilirler. Kültürel ve dini hazineleriyle ziyaretçileri büyüleyen Mdina’nın tarihi 4000 yıl öncesine kadar gider.  Avrupa'nin en güzel antik sur sehri örneklerinden biri olan Mdina Malta adasının en eski yerleşim yeri. St. John Şövalyeleri adaya yerleşinceye kadar başkent olarak kullanılmıştı.  Mosta  turumuz sırasında Roman Domus(Roma Villası) göreceğimiz yerler arasında. Buradaki turumuzu tamamladıktan sonra otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde..

  Mdina – Mosta – Rabat Turu: 40€ (Kişi Başı)

  Gün 4 : Malta // 08 Ekim  2017 Pazar

  Kahvaltının ardından tam gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz bölgede düzenlenecek olan 3 Şehirler  ve Marsaxlokk balıkçı köyü turumuza katılabilirler. Malta Şövalyeleri tarafından inşaa edilmiş ve desteklenmiş Vittoriosa, Cospicua ve Senglea şehirlerini keşfedeceğiz. Turumuz esnasında tarihi kiliseleri ve sarayları göreceğiz. Ardından  Marsaxlokk turumuzda,  Luzzo isimli Malta’ya özgü dizayna sahip küçük ve şirin balıkçı kayıklarının oluşturduğu manzaraya tanıklık edeceğiz ve açık bir Pazar kurulan bu köyde gezme fırsatı yakalayacağız. Buradaki turumuzun ardından otelimize transfer oluyoruz ve çıkış işlemlerimizin ardından Havalimanına transfer oluyoruz. Check-in işlemlerin ardından saat 19.05’de  Türk Hava Yolları’nın TK1372 sefer sayılı uçağı ile İstanbul’a uçuyoruz. Varışımız yerel saat ile 22.25’de olacak. Turumuzun sonu.

  3 Şehirler ve Marsaxlokk Turu: 50€ (Kişi Başı)

  TURUN ARTILARI

  + Ünlü ressam Caravaggio’nun resimlerine ev sahipliği yapan St.john katedralini göreceğiz

  + Büyük Liman ve surlarla çevrilmiş olan 3 eski şehrin manzarasına sahip Barracca Bahçelerini göreceğiz.

  + Büyük bir Adak kilisesi olarak kullanılan Ta’Pinu kilisesini ziyaret edeceğiz

  + Mosta  turumuz sırasında Roman Domus (Roma Villası)’nı göreceğiz.

  Paket Fiyata Dahil  Hizmetler

  ·         THY’nın tarifeli seferi ile İstanbul – Malta - İstanbul ekonomi sınıfı  uçak biletleri

  ·         Havalimanı vergileri

  ·         Malta’da seçilen kategori otelde 3 gece konaklamalar,

  ·         Sabah Kahvaltıları

  ·         Özel araçlarla Havalimanı – Otel – Havalimanı transferleri

  ·         Panoramik Malta şehir turu

  ·         Türkçe rehberlik hizmeti

   

  Paket Fiyata Dahil  Olmayan  Hizmetler

  ·         Yurtdışı Çıkış Harç Pulu             

  ·         Vize ücreti

  ·         Seyahat Sigortası,

  ·         Kişisel harcamalar,

  ·         Ekstra turlar              

  SIKÇA SORULAN SORULAR

  Sağlık

  Malta’ya girişlerde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Yemek konusunda herhangi bir sıkıntı çıkacağını düşünmüyoruz.

  Vize Bilgileri

  Schengen Bölgesi’ne mensup ülkelerdendir. Umuma Mahsus Pasaport (Bordo Pasaport) hamilleri vizeye tabidir. Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri ise anılan ülkeye yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır.

  Uçuş Süreleri

  İstanbul ile, Malta arası uçuş süresi yaklaşık olarak 2 saat 30 dakikadır.

  Para Birimi

  Malta, Euro bölgesi ülkelerindendir. Seyahatiniz için yanınıza Euro almanızı ve bunun ufak birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneririz.

  Saat Dilimi

  Türkiye ile Malta arasında -1 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Malta’da 11.00’dir.

  Telefon Kullanımı

  Tüm cep telefonu operatörleri eğer telefonunuz uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir.

  Kıyafet ve Gerekli

  Eşyalar

  Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve akşamları için ince bir mont almanızı öneririz. Yağmur ihtimaline karşı bir yağmurluk ve şemsiye de getirebilirsiniz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

  Yemek Kültürü

  Ülkede hemen hemen her damak tadına uygun yemekler bulunmaktadır. İtalya’ya yakın olması dolayısıyla Malta’da makarna, pizza ve türevleri en çok tüketilen yiyecekler arasında yer alır.

  Elektrik

  Malta’da elektrik 220/230 volttur ve C-J tipi ikili kalın yuvarlak prizler kullanılmaktadır.

  Alışveriş

  Ülkede; bol miktarda seramik, dantel ve gümüş ürünler satılmaktadır. Valetta şehrindeki, arka caddelerde, birçok gümüş ürünü bulabilirsiniz. Gozo ise dantel, nakış ve el işi ürünleri ile ünlüdür.