• HAKKIMIZDA
 • İLETİŞİM

 • YURTDIŞI
 • GEMİ TURLARI
 • NEHİR TURLARI
 • DÜNYANIN RENKLERİNE YOLCULUK
 • VİZESİZ TURLAR
 • TATİL DÖNEMLERİ
 • ART & EVENT
 • YURTİÇİ
 • GALERİ
 • 0216 355 55 75    0533 707 32 11
  12 - 15 EKİM 2017 VİZESİZ BELGRAD TURU
  12 - 15 EKİM 2017 VİZESİZ BELGRAD TURU
  12 - 15 EKİM 2017 VİZESİZ BELGRAD TURU
  12 - 15 EKİM 2017 VİZESİZ BELGRAD TURU
  12 - 15 EKİM 2017 VİZESİZ BELGRAD TURU
  12 - 15 EKİM 2017 VİZESİZ BELGRAD TURU
  429
  Tek kişi farkı: Sorunuz
  3 GECE / 4 GÜN
  Oda Kahvaltı
  İSTANBUL
  THY
  Vizesiz
  Tarihler
  12.10.2017 - 15.10.2017

  SİZİ ARAYALIM

  CANLI DESTEK

  +90 216 355 55 75

  +90 533 707 32 11

  1.       Gün: İstanbul  – Belgrad // 12 EKİM 2017 Perşembe

  Atatürk  Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde siz değerli konuklarımızla sabah saat 04:40'da buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerini takiben, Saat 07:40'da Türk Hava Yollarına ait  TK 1081 sefer sayılı  uçağıyla Belgrad'a hareket. Yaklaşık 1 saatlik yolculuğun ardından saat yerel saatle 08:20'de Belgrad'a varış. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından özel aracımızla panaromik Belgrad turumuz için havalimanından hareket ediyoruz. Beyaz şehir anlamına gelen Kanuni Sultan Süleyman tarafından ele geçirilen, Belgrad panoramik turumuz sırasında Osmanlı eseri olan Kalemegdan (Kale Meydanı), Mora Fatihi Damat Ali Paşa Türbesi, Mehmet Paşa (Sokullu Mehmet Paşa) çeşmesi, Belgrad galibi heykeli, Fikirbayır, Stambol (İstanbul) Kapısı, Askeri müze,Saat Kapı ve müzesi, Nebojsa kulesi, Sava ve Tuna nehirlerinin birleştiği nokta, Bayraklı Camii,Osmanlı’ya karşı isyanı başlatan yer olan Çukurçeşme, meşhur kafe ve dükkanlarıyla ünlü Knez Mihalijova sokağı, Skadarlija sokağı, St.Sava Kilisesi, Cumhuriyet meydanı görülecek yerlerdendir. Turumuzun ardından otelimize transfer. Dileyen misafirlerimiz için yerel restaurantta ekstra olarak gerçekleştirilecek olan Sırp müziği gecesi akşam yemeğine katılabilirler. Daha sonrasında ise Avrupa’nın en meşhur gece hayatı ile ün kazanan Belgrad gecelerinde kendilerini kaybedebilirler. Geceleme Belgrad’da otelimizde.

  Sırp Gecesi Turu &  Yemekli : 45 €

  2.       Gün: Belgrad  // 13 EKİM 2017 Cuma

  Sabah kahvaltısı sonrası dileyen misafirlerimiz için esktra Novi Sad – Sremski Karlovci turuna katılabilirler.  Novi Sad’a gitmek için özel aracımızla yola çıkıyoruz. İlk durağımız Sremski Karlovci. Bu güzel kasabada  1699’da 72gün süren görüşmeler sonrası Osmanlı Devleti ile Avusturya-Macaristan-Venedik ve Polonya arasında Karlofça barış anlaşması imzalanmıştır. Ziyaretimizde anlaşmanın imzalandığı 4 kapılı mekanı ve burası dışında meydan, dört aslan çeşmesini,tarihi lise, Ortodoks ve Katolik kiliseleri göreceğimiz yerlerdendir. Kahve molası sonrası yolumuza devam ediyoruz. Ve yol üzerinde Petro Varadin kalesinde Belgrad kapısı, saat kule, yukarı şehir,uzun kışla, Leopold kapısını göreceğiz. Novi Sad’a varıyoruz.Voyvodina, Sırbistan'ın  kuzeyinde ki bir multi etnik eyalettir. Ekonomik olarak Sırbistan'ın en gelişmiş bölgesidir ve başkenti Novi Sad’tır.Varışımıza takiben turumuza başlıyoruz. Burada yapacağımız yürüyüş turu sırasında özgürlük meydanı, halk tiyatrosu, tuna sokağı ve sahili, Svetozar Miletiç Heykeli, Katolik Katedrali, Ortodoks Aya Yorgi Katedrali, Aya Nikola Kilisesi ve Sinagog panaromik olarak görülecek yerler arasındadır. Serbest zamanın ardından turumuzun bitimiyle beraber otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

  Tam Günlük Öğle Yemekli Novi Sad & Sremski Karlofça Turu :  60 €

  3.       Gün : Belgrad // 14 EKİM 2017 Cumartesi

  Sabah kahvaltının ardından dileyen misafirlerimiz için extra Tito’nun mezarı & Zemun & tekne turu. Bu turumuzda ilk olarak 2.Yugoslavya’nın kurucusu Hırvat asıllı, Maraşel Tito’nun anıt mezarını ziyaret edeceğiz.13 Ocak 1953'te Yugoslavya Devlet Başkanlığına seçilen ve Yugoslavya'yı Sosyalist Federal Cumhuriyet haline getiren. 1974 yılında ömür boyu devlet başkanlığına getirilen ve 1980 yılında ölen Tito’nun mezarını ziyaret ediyoruz. Ardından Zemun'a gidiyoruz. Zemun’da Avusturya-Macaristan dönemine ait köşkler, çarşı, meyhaneler sokağı, eski tiyatro, zemun parkı, görüyoruz. Sahilde kısa bir fotoğraf molasının ardından teknemize geçiyoruz. Tekne turunda Sava nehri ve Tuna nehrinin birleştiği noktadan başlayıp, tüm Belgrad’ı panoramik olarak görüyoruz. Yaklaşık bir saat süren tekne turunun ardından nehir kenarında kurulmuş yüzen restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Turun bitimiyle beraber otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

  Tito Mezarı & Zemun & Tekne turu ( Öğle yemekli )  :  60 €

  4.       Gün : Belgrad – İstanbul  //  15 EKİM 2017 Pazar

  Sabah kahvaltısı sonrası odaların boşaltılması ve rehberimizin belirleyeceği buluşma saatine kadar serbest zaman. Buluşma saatinde özel aracımızla havalimanına transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından, Türk Hava Yollarına ait TK 1084 sefer sayılı uçağı ile saat  20:20’de İstanbul'a hareket. Yaklaşık 1 saatlik yolculuğun ardından İstanbul Atatürk Havalimanı’na saat 23:05’de varış ve turumuzun sonu.  Bir sonraki gezimizde buluşmak dileğiyle…

  ****** Ekstra turlar minimum 20  kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir*****

  TURUN ARTILARI

  ·         Kalemegdan Parkı ve Kalesi

  ·         Skadarlija Bohem caddesi

  ·         Knez Mihailova caddesi

  ·         Trg Republike (Cumhuriyet Meydanı)

  ·         Nikola Tesla Müzesi

  ·         Picasso ve Monet’in de aralarında bulunduğu oldukça geniş Milli Müze

  ·         Novi Sad şehri

  ·         Karlofça şehri

  ·         Zemun ve Tito Mezarı

  ·         Sırp gece hayatı

  Paket Fiyata Dahil  Hizmetler

  ·         Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul Atatürk Havalimanı – Belgrad  gidiş/dönüş ekonomi sınıfı  uçak biletleri

  ·         Havalimanı vergileri

  ·         Belgrad’da 4* otelde 3 gece konaklamalar,

  ·         Sabah Kahvaltıları

  ·         Özel araçlarla Havalimanı – Otel – Havalimanı transferleri

  ·         Panoramik Belgrad şehir turu

  ·         Türkçe rehberlik hizmeti

   

  Paket Fiyata Dahil  Olmayan  Hizmetler

  ·         Yurtdışı Çıkış Harç Pulu              (15 TL)

  ·         Seyahat Sigortası

  ·         Kişisel harcamalar

  ·         Ekstra turlar

  SIKÇA SORULAN SORULAR

  Sağlık

  Sırbistan’a girişlerde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Bölgenin iyi restoranlarında ve otellerde alınacak yemeklerde, sağlığınızı tehdit edecek bir sorun ile karşılaşılacağını düşünmüyoruz. Buna karşın grupla birlikte olmadığınız anlarda yeme içme konusunda dikkatli olmanızı, kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve konusunda muz, ananas gibi kabuğu soyulabilen meyveler yemenizi öneriyoruz

  Vize Bilgileri

  Umumi, Hizmet veya Yeşil Pasaport sahibi olanların, 3 ayı geçmemek kaydıyla olan seyahatlerinde Sırbistan'a vize almaları gerekmemektedir.

  Uçuş Süreleri

  İstanbul – Belgrad  arası direkt uçuş olup, uçuş süresi 1,15 saattir. Belgrad – İstanbul arası direkt uçuş olup, uçuş süresi 1 saat 20 dakikadır.

  Para Birimi

  Sırbistan’da para birimi Dinar’dır (RSD) 1 euro : 120 RSD’dir . Büyük markalarda kredi kartı geçer fakat küçük yerler için nakit bulundurmanızı öneririz.

  Saat Dilimi

  Türkiye ile Sırbistan  arasında -1 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Sırbistan’da 11.00

  Telefon Kullanımı

  Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise kullanılmaktadır.

  Kıyafet ve Gerekli Eşyalar

  Yaz sezonunda gidilecekse Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz.  Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz. Kış döneminde ise, rahat hareket edebileceğiniz ve sizi sıcak tutacak giysiler öneririrz.

  Yemek Kültürü

  Sırbistan mutfağı, Balkan mutfaklarından biridir ve heterojen bir mutfaktır. Yemek kültürü olarak Türk mutfağı ile büyük ortaklıkları vardır. Uzun tarihî süreçteki beraber yaşama sonucunda Sırbistan mutfağında, bugün Türk yiyeceği sayılan birçok ürünü görmek mümkündür. Sarma (sarma), kebap (ćebap, ćevap), güveç (đuveć), baklava (baklava), börek (burek) bu mutfak ögelerinden birkaçıdır.

  Elektrik

  Sırbistan’da elektrik prizleri Türkiye ile aynıdır.

  Alışveriş

  Sırbistan  alışveriş  için uygun fiyatlı bir ülkedir geleneksel ürünleri ve hediyelik eşyaları(Magnet,Kupa gibi) Knez Mihailova caddesinde bulabilirsiniz. Moda ve Teknoloji konusunda ise çok çekici ve çeşitli değildir. Yemek- Gıda ve Alkol uygun fiyatlıdır. Yöresel kahvaltılık lezzet Ajvar (domatesli patlıcan mezesi) kesinlikle öneririz.