• HAKKIMIZDA
 • İLETİŞİM

 • YURTDIŞI
 • GEMİ TURLARI
 • NEHİR TURLARI
 • DÜNYANIN RENKLERİNE YOLCULUK
 • VİZESİZ TURLAR
 • TATİL DÖNEMLERİ
 • ART & EVENT
 • YURTİÇİ
 • GALERİ
 • 0216 355 55 75    0533 707 32 11
  1 – 6 AĞUSTOS 2017 NORVEÇ FİYORDLARI
  1 – 6 AĞUSTOS 2017 NORVEÇ FİYORDLARI
  1 – 6 AĞUSTOS 2017 NORVEÇ FİYORDLARI
  1 – 6 AĞUSTOS 2017 NORVEÇ FİYORDLARI
  1 – 6 AĞUSTOS 2017 NORVEÇ FİYORDLARI
  1 – 6 AĞUSTOS 2017 NORVEÇ FİYORDLARI
  1400
  Tek kişi farkı: Sorunuz
  5 GECE / 6 GÜN
  Oda Kahvaltı
  İSTANBUL
  THY
  Vize Gerekiyor
  Tarihler
  1.6.2017 - 6.6.2017

  SİZİ ARAYALIM

  CANLI DESTEK

  +90 216 355 55 75

  +90 533 707 32 11

  1.Gün  : İstanbul  - Oslo // 1 Ağustos 2017 Salı

  Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde saat 04:30’da buluşma. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Havayollarının TK 1751 Tarifeli Sefer tarifeli sefer sayılı uçuşu ile saat 07:20’de İstanbul-Oslo uçuşunu gerçekleştiriyoruz. Yerel saat ile saat 10:20’de Oslo’ya varış. Özel transfer aracımız ile panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Turumuzda Frogner Parkı’nı gezecek ardından şehrin simgelerinden birisi olan Karl Johans Kapısı’nı ve Oslo Şehir Binası, Kraliyet Sarayı’nı göreceğiz. Ardından otelimize transfer oluyoruz. Odalarımıza yerleştikten sonra serbest zaman. Konaklama otelimizde.

  2.Gün  : Oslo - Ulvik // 2 Ağustos 2017 Çarşamba

  Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden çıkış işlemlerini gerçekleştirip Ulvik’e doğru yola çıkıyoruz. Yolumuzun üzerinde meşhur Torpo Stave Kilisesi’nde fotoğraf molası vereceğiz. Sonrasında şelaleler ülkesinde göreceğimiz Voringsfossen ilk göreceğimiz şelalelerden birisi olacak. Hardanger Köprüsü’nü geçerek Ulvik’e ulaşacağız. Akşam yemeğimizi otelimizde alıyoruz. Konaklama otelimizde.

  3.Gün  : Ulvik – Bergen // 3 Ağustos 2017 Perşembe

  Kahvaltımızın ardından Bergen’e doğru yola çıkıyoruz. İskandinav ’yanın en güzel doğasına sahip ülkesinde yapacağımız yolculukta, Hardangervidda doğal parkı’nın içinden ilerleyecek, muhteşem manzaraları görme şansını yakalayacağız. Steindalsfossen   Şelalesi’nde keyifli bir fotoğraf molasının ardından Bergen’e devam edeceğiz.  Bergen’e vardığımızda şehir turumuza başlıyoruz. Rengarenk evleri, Kraliyet Sarayı göreceğimiz yerler arasında olacak. Şehrin kalbinin attığı Balık ve Çiçek pazarlarını ziyaret ettikten sonra Bergen’de yapılacak en güzel aktivitelerden birisi olarak kabul edilen teleferik ile Floyen Dağı’na çıkıyoruz. Bergen’in panoramik manzarasını göreceğimiz bu turun ardından otelimize gidiyoruz. Konaklama otelimizde.

   

  4.Gün  : Bergen – Fiyordlar - Geilo  // 4 Ağustos 2017 Cuma

  Sabah alacağımız kahvaltının ardından turumuzun en güzel güzel günlerinden bir tanesi olan fiyordlar için otelimizden hareket ediyoruz. Önce aracımız ile Gudvangen’e ulaşacak ardındından feribotumuza bineceğiz. UNESCO Dünya Mirasi Listesi’nde bulunan Naeroyfjord’u boyunca ilerleyecek muhteşem doğanın içinde bulunmaktan keyif alacağız. Sonra Flam kasabasında feribotumuzdan inecek ve Flam Dağı tren gezisine başlıyoruz. Dünyanın en meşhur tren yollarından birisi olan Flaam Dağı boyunca trenimiz, şelalelerin içinden ilerleyeceğiz. Unutulmaz bir yolculuğun ardından trenimizi değiştirecek, Myrdal’a doğru devam edeceğiz. Norveç’in kırsal bölgeleri boyunca ilerleyerek Geilo’ya varıyoruz. Akşam yemeğimiz ve konaklama otelimizde.

  5.Gün  : Geilo - Oslo  // 5 Ağustos 2017 Cumartesi

  Kahvaltımızın ardından Oslo’ya doğru hareket edeceğiz. Yaklaşık 3 saatlik yolculuğun ardından Oslo’ya varıyoruz. Alış veriş yapabilir şehri dilediğiniz gibi keşfedebilirsiniz. Konaklama otelimizde.

  6.Gün  : Oslo - İstanbul  // 6 Ağustos 2017 Pazar

  Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından rehberimizin belirlediği saate kadar serbest zaman. Serbest zaman sonrası havaalanına hareket. Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinin ardından uçağımıza biniyoruz. TK 1754 sefer sayılı uçuş ile saat 18.00’te İstanbul’a hareket. Saat 22:55’te İstanbul’a varış ve turumuzun sonu. Bir sonraki Binrota turumuzda buluşmak dileğiyle…

  Paket Fiyata Dahil Hizmetler :

  ·         Türk  Havayolları tarifeli seferi ile Istanbul -  Oslo – Istanbul gidiş  dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri

  ·         Havalimanı vergileri

  ·         Programda belirtilen şehirlerde 4 *  otellerde oda kahvaltı konaklamalar,

  ·         Sabah Kahvaltıları,

  ·         2 Akşam Yemeği otelde

  ·         Havalimanı – Otel – Havalimanı arası transferler,

  ·         Feribot ile fiyord turu

  ·         Flam Dağı tren gezisi

  ·         Floyen Dağı teleferikler ile çıkış

  ·         Programda belirtilen tüm panoramik şehir turları,

  ·         Türkçe rehberlik hizmeti

   

  Paket Fiyata Dahil olmayan Hizmetler :

  ·         Yurtdışı çıkış fonu ( 15 TL )

  ·         Belirtilen yemeklerin dışındaki tüm öğle ve akşam yemekleri

  ·         Yemeklerde alınan içecekler

  ·         Seyahat Sigortası

  ·         Kişisel harcamalar

  SIKÇA SORULAN SORULAR

  Sağlık

  Norveç’e girişlerde Türk vatandaşlarına herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Herhangi bir ilaç kullanmanız tavsiye edilmemektedir

  Vize Bilgileri

  Umumi Pasaport sahibi iseniz, Norveç’e girebilmek veya transit geçebilmek için bu ülkenin dış temsilciliklerinden vize almanız gerekmektedir. Hizmet veya Yeşil Pasaport sahibi olanların, 6 ay içerisinde 3 ayı geçmemek kaydıyla olan seyahatlerinde vize almaları gerekmemektedir.

  Uçuş Süreleri

  İstanbul – Oslo uçuşu; 3 saat 55 dakika sürmektedir.

  Para Birimi

  Norveç para birimi Norveç Kronu’dur (NOK). 1 Euro yaklaşık 9 NOK tur.

  Saat Dilimi

  Türkiye ile Norveç arasında 1 saat farkı bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12:00 iken Norveç’te 11:00’dir.

  Telefon Kullanımı

  Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise kullanılmaktadır.

  Kıyafet ve Gerekli Eşyalar

  Yanınıza kolay giyip çıkarabileceğiniz mevsim sıcaklıklarına uygun kıyafetler almanızı öneririz.

  Yemek Kültürü

  Norveç mutfağında deniz ürünleri hakimdir. Somon füme milli yemek gibidir. Norveç türlüsü, geyik kebabı, lahanalı et haşlaması, geleneksel yemekler arasındadır.

  Elektrik

  Norveç’te elektrik 230 volttur ve Türkiye ile aynı prizler kullanılmaktadır. Prizlerin örnekleri http://www.iec.ch/worldplugs/typeC.htm sitesinden görülebilir.

  Alışveriş

  Norveç’teki alışveriş merkezlerinde birçok ürün rahatlıkla bulunabilmektedir. İthal mallar daha pahalıdır ve vergi oranları yüksektir. Avrupa’nın en pahalı ülkesi olarak bilinmektedir.