• HAKKIMIZDA
 • İLETİŞİM

 • YURTDIŞI
 • GEMİ TURLARI
 • NEHİR TURLARI
 • DÜNYANIN RENKLERİNE YOLCULUK
 • VİZESİZ TURLAR
 • TATİL DÖNEMLERİ
 • ART & EVENT
 • YURTİÇİ
 • GALERİ
 • 0216 355 55 75    0533 707 32 11
  03 – 13 AĞUSTOS 2017 BÜYÜK AMERİKA TURU
  03 – 13 AĞUSTOS 2017 BÜYÜK AMERİKA TURU
  03 – 13 AĞUSTOS 2017 BÜYÜK AMERİKA TURU
  03 – 13 AĞUSTOS 2017 BÜYÜK AMERİKA TURU
  03 – 13 AĞUSTOS 2017 BÜYÜK AMERİKA TURU
  03 – 13 AĞUSTOS 2017 BÜYÜK AMERİKA TURU
  3225 $
  Tek kişi farkı: Sorunuz
  9 GECE / 11 GÜN
  Oda Kahvaltı
  İSTANBUL
  THY
  Vize Gerekiyor
  Tarihler
  3.8.2017 - 13.8.2017

  SİZİ ARAYALIM

  CANLI DESTEK

  +90 216 355 55 75

  +90 533 707 32 11

  1.Gün: İSTANBUL  - SAN FRANCISCO // 03 Ağustos 2017  Perşembe

  Atatürk Havaalanı Dış Hatlar Terminali'nde saat 10.00’da buluşma. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Havayollarının TK 079 sefer sayılı tarifeli uçuşu ile saat 13.05’te İstanbul-San Francisco uçuşunu gerçekleştiriyoruz. Yerel saat ile saat 16.25’te San Francisco’ya varış. Varışa istinaden yapılacak şehir turunda şehir Merkezi, Union Square, Pier 39 ve Golden Gate Köprüsü göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize yerleşme ve geceleme San Francisco’daki otelimizde.

  2.Gün: SAN FRANCISCO // 04 Ağustos  2017 Cuma

  Kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Arzu eden yolcularımızla Ekstra olarak düzenlenecek olan Muir Woods-Tramvay-Sausalito ve Cin Mahallesi turu yapılacaktır. Özel aracımız ile Golden Gate Köprüsü’nün üstünden geçerek dünyanın en uzun ağaçları olan Sekoya ağaçlarının bulunduğu, doğası ve havasıyla meşhur Muir Woods Ormanları’na gidiyoruz. Daha sonra San Francisco’nun en varlıklı ailelerinin yaşadığı, Bebek sahilini andıran Sausalito Kasabası’nı gezdikten sonra tekne ile ünlü Alcatras hapishanesi ve Golden Gate Köprüsü’nün arasından geçerek Pier 39’da çok keyifli bir mola veriyoruz. San Francisco’nun dünyaca ünlü tarihi tramvayı ile dünyanın en büyük Çin Mahallesi’ne gidiyor ve turumuzu otelimizde sonlandırıyoruz.

  Muir Woods-Tramvay-Sausalito ve Cin Mahallesi Turu: 120 USD ( Kişi Başı )

  3.Gün: SAN FRANCISCO - LOS ANGELES  // 05 Ağustos 2017  Cumartesi
  Kahvaltının ardından
  havaalanına transfer. Yerel havayolları ile ABD’nin batı kıyısındaki en büyük şehirlerinden biri olan Los Angeles uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Varışın ardından otelimize transfer olmadan önce bu güzel şehri tanıtan panoramik bir şehir turu yapacağız. Bu turumuz esnasında Beverly Hills, Hollywood, Çin Tiyatrosu, Ünlü Rodeo Drive, Sunset ve Hollywood Bulvarları, Şöhretler Yolu göreceğimiz yerlerden bazıları. Şehir turundan sonra otelimize transfer. Odaların dağılımından sonra dinlenmek için serbest zaman. Geceleme otelimizde.

  4.Gün: LOS ANGELES // 06 Ağustos 2017  Pazar

  Kahvaltının ardından arzu eden yolcularımız ile Ekstra tam gün San Diego turunu gerçekleştireceğiz. Özel aracımız ile Ameri Birleşik Devletleri’nin en güzel şehri olarak bilinen San Diego şehir turu esnasında, Atlas okyanusu kenarına konumlanmış olan La Jolla Kasabası, USS Midway Uçak Gemisi, The Kiss Heykeli, hediyelik eşya cenneti olan Seaport Village, Gaslamp Quarter, Coronado Isand ve San Diego Old Town’u göreceğiz. San Diego turumuzun ardından Los Angeles’daki otelimize dönüyoruz. Konaklama Los Angeles otelimizde.

  San Diego Turu:  150 USD ( Kişi Başı )

  5.Gün: LOS ANGELES  // 07 Ağustos 2017  Pazartesi

  Kahvaltımızın ardından tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz Ekstra olarak düzenlenecek olan Universal Studios turumuza katılabilirler. Dünyaca ünlü Universal Stüdyoları dünyada sadece dört yerde bulunmaktadır ve sadece Hollywood Stüdyolarında film çekimleri yapılmaktadır. Sadece film stüdyolarını gezmekle kalmayıp, film karakterlerinin büyülü dünyasında kendinizi kaybedecek ve keyfinizce eğleneceksiniz. Steven Spielberg;in danışmanlığını yaptığı Universal Studios’u gezerken karşılaşacağınız teknolojiye inanamayacaksınız. Transformers, Shrek, Minions, Waterworld göreceğiniz aktivitelerin sadece birkaçı. Tur sonrası otele transfer. Geceleme Los Angeles otelimizde.

  Universal Studios Turu: 180 USD ( Kişi Başı )

  6.Gün: LOS ANGELES - LAS VEGAS  // 08 Ağustos 2017 Salı

  Kahvaltımızın ardından özel aracımız ile dünyaca ünlü Mohave Çölü’nden geçerek, Günahlar Şehri Las Vegas ‘a hareket. 1930’larda kumarın serbest bırakılmasından sonra çölün üzerine inşa edilen Las Vegas, şansını denemek isteyenler için casinoları, birbirinden ilginç şovları ve restoranları ile, günümüzde en ilgi çekici şehirlerin başında geliyor. Yaklaşık 4 saatlik yolculuğun ardından tüm bu güzellikleri rehberimiz eşliğinde tanımaya başlıyoruz. Şehir keşif turumuz sonunda otelimize hareket ve dinlenmeniz için serbest zaman. Aksam birbirinden güzel dans Showları ve gösterileri izlemek için lütfen rehberinize danışınız. Geceleme Las Vegas otelimizde.

  7.Gün: LAS VEGAS  // 09 Ağustos 2017 Çarşamba

  Kahvaltının ardından tam gün serbest zaman. Dinlenme ve gezme fırsatı. Dileyen misafirlerimiz Ekstra olarak düzenlenecek dünyaca ünlü Grand Canyon ve ardından Premium North Outlet turuna katılabilirler. Geceleme otelimizde.
  Premium North Outlet Turu: 40 USD ( Kişi Başı )

  Grand Canyon Turu: Lütfen rehberinize danışınız.

  8.Gün: LAS VEGAS - NEW YORK  // 10 Ağustos 2017  Perşembe

  Kahvaltının ardından Las Vegas
  havaalanına transfer. Yerel havayolları ile ABD’nin doğu kıyısındaki dünyanın en kozmopolit şehri New York’a hareket. Varışa istinaden yapılacak olan panoramik şehir turunda, Manhattan, neon ışıkların ve dev ekranların aydınlattığı Times Square, Birleşmiş Milletler Binası, Central Park ve 5’inci cadde göreceğimiz yerlerden bazıları. Şehir turumuzun ardından otelimize hareket ve dinlenmek için serbest zaman. Dünyaca unlu Brodway müzikallerinden birini izlemek isterseniz lütfen rehberinize danışınız. Konaklama otelimizde.

  9.Gün: NEW YORK  // 11 Ağustos 2017 Cuma

  Kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz Ekstra olarak düzenlenecek olan Empire States ve Özgürlük Anıtı turumuza katılabilirler. Bu turumuzda ABD’nin sembolü haline gelmiş Özgürlük Anıtı’nı yakından görme ve fotoğraflama şansımız olacak. Manhattan metrosu ile yapacağımız bu turda, Empire States binasının 86. katındaki gözlem terasından New York şehrinin muazzam manzarasını seyretmeye doyamayacaksınız. New York Borsası, Wall Street, yıkılan ikiz kulelerin yerine yapılmış olan yeni Dünya Ticaret merkezi (Grand Zero) göreceklerimiz arasında. Tur bitiminde otelimize dönüş ve serbest zaman. Konaklama New York otelinde.

  Empire States ve Özgürlük Anıtı Turu: 115 USD ( Kişi Başı )

  10.Gün: NEW YORK - İSTANBUL  // 12 Ağustos 2017 Cumartesi

  Kahvaltının ardından havaalanı transferimize kadar serbest zaman, buluşmamızın ardından özel aracımız ile JFK havaalanına transfer, yerel saat ile 19.15’te  Türk Havayolları’nın TK-02 sefer sayılı uçuşu ile İstanbul’a hareket.

  11.Gün: İSTANBUL  // 13 Ağustos 2017 Pazar

  Yerel saat ile 12.10’da Atatürk Havalimanı’na varışımızla birlikte turumuz sona eriyor. Bir sonraki turumuzda görüşmek dileğiyle.

  ****** Ekstra turlar minimum 20  kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir*****

  Paket Fiyata Dahil Hizmetler :
   
  Türk  Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul – San Francisco gidiş ve  New York – İstanbul  dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri ve bu bilete ait vergiler
  San Francisco – Los Angeles ve Las Vegas – New York  iç hat uçuş biletleri ve bu bilete ait vergiler
  Toplam 9 gece kahvaltı dahil konaklamalar,
  Havalimanı – Otel – Havalimanı arası transferler,
  Programda belirtilen tüm panoramik şehir turları,
  Türkçe rehberlik hizmeti 
   
  Paket Fiyata Dahil olmayan Hizmetler :
  Yurtdışı Çıkış Harç Pulu (15 TL)   
  Vize ücreti
  Şahsi harcamalar, ekstra turlar ve programda belirtilmeyen yemekler
  Müze ve ören yerleri girişleri
  Seyahat Sigortası
   

  SIKÇA SORULAN SORULAR

  Sağlık

  Amerika Birleşik Devletleri’ne girişlerde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Sağlık Sigortası bu ülkede çok önemlidir. Çok acil durumlar haricinde tedavi hizmetleri ücretlidir. Bu nedenle sigortanızın yapıldığından emin olmanızı öneririz. Yemek konusunda herhangi bir sıkıntı çıkacağını düşünmüyoruz. Musluk suyu ülke genelinde içilebilir olarak kabul ediliyor ve restoranlarda özellikle istemediğiniz takdirde şişe suyu yerine musluk suyu geliyor.

  Gezi Zamanlaması

  Los Angeles, yarı tropikal Akdeniz ikliminin hüküm sürdüğü bir şehirdir. Yılın büyük bölümünü güneşli geçiren bu kentte gezimizin gerçekleşeceği zamanda sıcaklık 26°C - 30°C arasında olacaktır.

  Las Vegas, yarı tropikal çöl ikliminin hüküm sürdüğü bir şehirdir. Yıl boyunca gün içerisinde güneş yüzünü gösterirken geceleri sıcaklıklar oldukça düşebilir. Gezimizin gerçekleşeceği zamanda sıcaklık 26°C - 30°C arasında olacaktır.

  San Francisco, Akdeniz ikliminin sürdüğü bir şehirdir. Üç tarafı denizle çevrili olan bu şehirde, Pasifik Okyanusu’nda bulunan akıntılar hava sıcaklığında son derece etkili bir rol oynarlar. Gezimizin gerçekleşeceği zamanda sıcaklık 26°C - 30°C arasında olacaktır.

  Vize Bilgileri

  Amerika Birleşik Devletleri tüm pasaport tiplerine vize uygulamaktadır.

  Uçuş Süreleri

  İstanbul – Los Angeles: 13 saat 30 dakika, New York – İstanbul: 9 saat 40 dakika

  Para Birimi

   

  Amerika Birleşik Devletleri’nin para birimi Amerikan Doları’dır (USD).

  Saat Dilimi

  İstanbul ile Los Angeles, Las Vegas ve San Francisco arasında -10 saat fark olacaktır. İstanbulda saat 12:00 iken, belirtilen şehirlerde saat 02:00 olacaktır.

  Telefon Kullanımı

  Tüm cep telefonu operatörleri eğer telefonunuz uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir.

   

  Kıyafet ve Gerekli Eşyalar

  Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve akşamları için bir mont almanızı öneririz. Yağmur ihtimaline karşı bir yağmurluk ve şemsiye de getirebilirsiniz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

  Yemek Kültürü

   

  Her üç şehirde de dünya mutfağına ait en leziz örnekleri bulabileceğiniz restoranlar mevcuttur.

  Elektrik

  Amerika Birleşik Devletleri’nde 110 voltluk elektrik akımı var. Prizler Türkiye’de ve birçok Avrupa ülkesinde olduğu gibi iki uçlu ancak uçları yuvarlak değil, yassı. Dolayısıyla Amerika’ya gitmeden önce, orada aletlerinizi sorunsuz şekilde kullanmak için uygun bir adaptör almalısınız.

  Alışveriş

  Turumuz boyunca birçok ünlü markanın; hem sezon hem de sezon sonu ürünlerine sahip olma fırsatı bulabilirsiniz.