• HAKKIMIZDA
 • İLETİŞİM

 • YURTDIŞI
 • YURTİÇİ
 • GEMİ TURLARI
 • NEHİR TURLARI
 • VİZESİZ TURLAR
 • TATİL DÖNEMLERİ
 • GALERİ
 • 0216 355 55 75    0533 707 32 11
  NEDEN GEMİ TURU

  Fiyat Avantajı: Hayalinizdeki birkaç tatilin bir araya toplanmış hali olan cruise size sadece 5 yıldızlı lüks bir tatil köyünde konaklıyormuş hissi vermekle kalmaz bununla birlikte birçok eğlence ve aktivite imkanı ile son derece lezzetli yemekleri de bütçenize uygun bir pakette sunar.

  Tur Çeşitliliği: Bugün dünyada gemilerin yanaşabileceği liman sayısı kadar, binlerce farklı güzergah misafirlerin beğenisine sunulmuştur Aileniz ile güneşin sıcaklığının tadını çıkarmak için de, arkadaşlarınızla Galapagos’un gizemlerini keşfetmek için de cruiselar mevcuttur. Cruise turları sizi limandan limana taşıyarak birçok kültürü ve tarihi ve doğal güzellikleri keşfetme imkanı vermektedir. Önceden son derece özenle hazırlanmış programlar ile geç kalma riskiniz olmadan keyifle bir tatil geçirebilirsiniz.

  Konfor ve Dinlenme: Cruiselar yüzen lüks oteller gibidir. Neredeyse bütün gemiler tatilinizde aradığınız dinlenme ve konfor düşünülerek tasarlanmıştır. Sadece kabinlerde bulacağınız konfor değil aynı zamanda birçok gemide hizmetinizde olacak masaj salonları, spalar ve kişisel bakım tesisleri de sizleri beklemektedir. Macera ve Heyecan: Cruise seyahatinde iken asla sıkılmazsınız. Her sabah pencerenizden keşfedilmeyi bekleyen yeni bir limana uyanırsınız. Karayiplerde dalış yapabilir, Alaska’da bir buzula tırmanabilir, Hawaii’de volkanları keşfedebilir ya da Antarktika’da penguenleri izleyebilirsiniz.

  Yemek: Cruise turlarında yemekler, son derece elit aşçıların önderliğinde her türden beğeniye uygun olarak ve son derece lezzetli olarak sunulmaktadır. Günün her saatinde dilerseniz açık büfe restoranlarda dilerseniz a la carte seçimler yapabileceğiniz restoranlarda damak tadınıza uygun yemek alternatiflerini bulabilir, bir gurme turunda bulabileceğiniz yemek kalitesini yakalayabilirsiniz. İyi Bir Aile Tatili Opsiyonu Sunması: Çocuklarınızla çıktığınız cruise seyahati hem bir arada tatil yaparken hem de çocuklar için özel olarak hazırlanmış oyun/eğlence alanları ve faaliyetleri onları meşgul ederken ebeveynler için hazırlanmış eğlence faaliyetleri ve gemi içindeki imkanlar nedeni ile tüm aile bireylerini mutlu edecek bir tatil geçirme imkanı sunar.

  GEMİ TURU SEÇERKEN NELERE DİKKAT ETMEK GEREKMEKTEDİR

  İlk kez cruise seyahatine çıkacak yolcuların var olan birçok alternatif arasından doğru olanı seçmeleri için bazı noktalara dikkat etmeleri gerekmektedir. 1. Nereye: Öncelikle gitmek istediğiniz destinasyona karar vermek gerekmektedir. Karayiplerden Asya’ya; Okyanusya’dan Akdeniz’e binlerce seçenek mevcuttur. 2. Ne Zaman: Gidilecek her bölge için en iyi zamanlar aşağı yukarı belirlenmiş olsa da bu sizin için en uygun zaman olmayabilir. Örneğin Akdeniz’de bir yolculuk yaparken Ağustos ayının sıcağından kaçıp Eylül’ün tatlı serinliğinde seyahat etmek sizin için daha uygun olabilir.

  3. Hangi Cruise: Gitmek istediğiniz bölge ve zamanı seçtikten sonra üçüncü adım size en uygun cruise’u seçmek olmalıdır. Her cruise firması aşağı yukarı aynı lüksü ve konforu sunsa da birbirlerine üstün oldukları yanlar da olabilir. Kimi cruise firması çocuk etkinlikleri konusunda bir diğerinden üstünken, yetişkinlere yönelik gösteriler konusunda geride kalmış olabilir. 4. Bütçe: Şu anda 7’den 70’e her kesime ve her keseye hitap eden cruiselar bulunmaktadır. Size en uygun bütçeyi belirlemeli ve buna göre gideceğiniz cruise’u ve kalacağınız kabin tipini seçmelisiniz.

  5. Kabin tipi: Kabinleri rahatlık ve konforu ile birlikte amaca uygun da seçmek gerekmektedir. Örneğin günler boyu okyanuslarda gezdiğiniz bir cruiseda hep aynı deniz manzarasını yaşarken, Alaska ve Fiyord cruiseları gibi görsel doyumu ön planda tutan seyahatlerde manzaranın tadına varabileceğiniz bir kabin seçmekte fayda vardır. Aynı zamanda kabin seçimi esnasında kalacağınız kabinin geminin hangi noktasında olduğunu da incelemenizde fayda vardır.

  6. Aktiviteler: Cruise içinde tatil amacınıza uygun olarak ne tip aktiviteler olduğuna dikkat etmek son derece faydalıdır. Çocuklu aileler için bakıcı hizmetleri, oyun alanları ne kadar önemli ise balayına çıkan bir çift için de eğlence imkanları o derece önemli olabilmektedir. Cruise’un size sunduğu hizmetleri beklentilerinizle önceden karşılaştırıp bir seçim yaparsanız unutulmaz bir tatil yaşamanız işten bile değildir.

  7. Ulaşım kolaylığı: Ülkemizden de cruise seyahatine talebin artması ile beraber İstanbul ve İzmir’den çıkışlı birçok destinasyon alternatifi de vardır. Aynı rotayı Venedik’ten başlayarak değil, İstanbul’dan başlayarak da yapabileceğinizi anımsatmak isteriz.

  8. Yaş: yapılan araştırmalara göre 7 gün ve altında süreli cruiseların misafirleri 42 yaş ortalamasında iken daha uzun süreli cruiseların yaş ortalamaları 55’tir.

  CRUISE TURUNDA YAŞAM NASILDIR?

  Cruise hayatı aralıksız devam eden, lüksün ve eğlencenin en şaaşalı biçiminin yolcularına sunulduğu sıkılmanıza imkan tanımayacak şekilde düzenlenmiştir. Uyandığınız andan itibaren güzel bir kahvaltı ile başlayan gününüz gemi içinde bulunan yüzme havuzları, fitness centerlar, kütüphaneler, kişisel bakım merkezleri ile ya da her limanda gerçekleşen önceden belirlenmiş günlük turlarla devam dolmaktadır. Öğle ve akşam yemeklerini cruiselarda bulunan birbirinden şık açık büfe ya da a la carte restoranlarda alınır. Dilerseniz dünya mutfaklarının farklı örneklerinin sunulduğu çeşitli restoranlardan birini de deneyebilirsiniz. Bununla beraber gemilerde birbirinden şık mağazalar ve duty free merkezleri de alışveriş imkanları sunmaktadır. Bazı cruiselarda Türk misafirler için okey ve tavla imkanları da bulunmaktadır.

  Siz yetişkin misafirler için günün her dakikası dolu dolu geçerken çocuklar için de birçok aktivite cruiselarda mevcuttur. Aquaparklardan, Grand Prix simulatörlerine, oyun alanlarından, özel görevliler nezaretinde gerçekleşen etkinliklere kadar sizler tatilin keyfini çıkarırken çocuklarınızın da son derece güvenli ortamlarda sıkılmadan vakit geçirebilmeleri düşünülmüştür.

  Ayrıca cruiselarda genellikle iki sefer şık davetler düzenlenmektedir. Bunların bir tanesinde gemi kaptanı misafirlere bir akşam yemeği öncesi kokteylinde ve sonrasında yemekte eşlik ederek ev sahipliğini bizzat gerçekleştirmekte diğerinde ise size seyahatiniz boyunca birbirinden güzel lezzetler sunan üst düzey aşçıların sizler için hazırladığı farklı tadların sunulduğu kokteyl ve akşam yemeği organizasyonu yapılmaktadır. Bu iki davet için yanınızda gece elbisenizi ve takım elbisenizi bulundurmanızı öneriyoruz. Akşamları ise casinolar, broadway showlarını aratmayan gösteriler ve diskolar ile gününüzü tamamlayabilirsiniz.

  NEHİR GEMİLERİNİN DENİZ GEMİLERİNDEN FARKI NEDİR?

  Nehir gemileri, okyanus gemilerine oranla daha küçük olur ve daha az yolcu taşırlar.

  Okyanus gemilerinin konforu nehir gemilerinin konforuna oranla biraz daha iyidir. Nehir gemilerinde yemekler genellikle gidilen destinasyonların yerel tadları iken okyanus gemilerinde dünya mutfağından örnekler sergilenmektedir.

  Nehir gemilerinin eğlenceleri gidilen destinasyonların yerel eğlenceleri olurken okyanus gemilerinde Las Vegas eğlencelerini aratmayacak etkinlikler ve Broadway showları tadından gösteriler bulunur.